Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mennyit dob egy 1000-es 140...

Mennyit dob egy 1000-es 140 lovas motoron egy turbófeltöltő?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy nagyjából mennyit adna a végsebességéhez, lóerőhöz és a fogyasztáshoz egy a motor elejébe épített turbó. Plusz vele a sportlégszűrő használata.


Köszi, hogy elolvastad!



2017. nov. 1. 12:53
 1/4 veterán vas ***** válasza:

A turbót a szívótorok és a kipuf.leömlő közé építik, nem pedig a "motor elejébe". Talán az intercooler hűtőjére gondoltál?

Mert az egy egészen más kinézetű, és más rendeltetésű alkatrész. ;)

2017. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem nem. Ügyesen meg lehet oldani, ha összehegesztek kipufogónak való csövet. Naked vasra gondoltam.


Egy ilyenre: (jó nyilván ettől kisebbre XD)

[link]

2017. nov. 1. 16:44
 3/4 veterán vas ***** válasza:
Semmi baj....... majd kinövöd. ;)
2017. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Arra vagyok kíváncsi mennyivel jobb, ha az elejében van.

Van egy haver annak pályamotoron alul van. De az elejébe mennyivel jobb? Azt mondják sokkal jobb a teljesítmény, mert több levegőt kap, jobb lesz a turbó rpm-je.

Én jóval kisebb turbót fontolgatok, mint amit küldtem. Nem gyorsulási versenyen akarok részt venni! Csak attól félek, hogy a fogyasztást nagyon megdobja. A végsebességhez, meg az erőhöz meg nem ad többet.

2017. nov. 2. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!