Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy lehetek szinkronszinesz?

Hogy lehetek szinkronszinesz?

Figyelt kérdés

Nagyon foglalkoztat es semmi mast nem tudok elkepzelni a jovomben csak azt hogy szinkronszinesz lehessek.Tudom hogy lehet nem tudnek belole megelni de na..

Hogyan induljak el a celomhoz vezeto uton?Milyen iskola kell hozza?Van akit meg foglalkoztat az a tema?

15/l



2017. nov. 19. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek veled. Ha nincs valami plusz a hangodban, amitől különleges, és szép, valamint nem beszélsz logopédiailag is tökéletesen, akkor szerintem sajnos teljesen esélytelen a dolog. Ez egy borzasztóan telített szakma, szeretik a jól bevált embereket használni, és ha újakat keresnek, akkor is gyakran a színészek közül válogatnak. Iskola persze van, Budapesten pl a Színház és Filmművészeti egyetemnek is van ilyen szakja, ha jól tudom.

Ha tényleg érdekel, akkor legelső körben logopédia, illetve szerintem színjátszókör, hogy tanulj verset, monológot mondani, játszani a hangoddal. Na az sem árt, ha nekiállsz énekelni tanulni. Az is sokat tud alakítani a hangodon, egyrészt helyre teszi a hangokat, megtanulod hogyan kell helyesen levegőt venni, és beosztani azt stb.


Ó és a másik! Vagy hiszel nekem, vagy nem. De ilyen Talent Studio és társainak NEM SZABAD bedőlni!Egy vagyonért tartanak képzést, elmondják, hogy milyen jó van, és esküdöznek, hogy majd munkát is fogsz kapni! Jó esetben 4 hónap múlva felhívnak, és egyszer lehetsz hang egy kissebb film tömegjelenetében 2-3 szó erejéig, aztán örök életre elfelejtenek. Színházi körökben mozgok, több embert is fel tudok sorolni, akik oda jártak, és csak pénzkidobás volt. Pozitív komment egy sem!

2017. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Régen jártam szép olvasási versenyekre ahol 2. Helyezést értem el és versmondó versenyeken is voltam!Énekből mibdig 5-ös voltam és jól tudok énekelni,énektanárom megmondta,hogy ha egy kicsit többet foglalkoznék az énekléssel sokra vihetném vele.
2017. nov. 22. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia!Engem is nagyon érdekel ez a szakma, de fogalmam sincs, hogy hogy kezdjek hozzá!

13/L

2017. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom a versmondó versenyen nem szerepeltél valami jól különben kiemelted volna. Szerintem hagyd a fenébe. Egyébként sem létezik olyan hogy szinkronszínész. Színészek vannak. A szinkronszínészet semmivel sem könnyebb, sőt szerintem az elszigetelt stúdió környezet még jobban nehezíti a beleélést, mintha az ember színpadon közönség előtt adna elő ahol áradnak felé az energiák.
2017. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok. Sokat gondolkodtam a dolgon. Igazából tényleg horrorisztikusan nehéz megélni belőle.

Gondolj csak bele, mennyi film jelenik meg teszem azt havonta, ebben hány különböző szinkronhang van. Ehhez képest pedig milyen sok ember között oszlik ez el.

Vag vedd például Pikali Gerdát. Ha valkinek, akkor neki aztán Tényleg gyönyörű, különleges hangja van, amire mindenki felkapja a fejét. Ha személyesen beszélgetsz vele, szíved szerint megkérnéd, hogy még mondjon még valamit, bármit, csak hadd hallgasd.. És mégis, a szinkron mellet színészkedig is, mert maga a szinkron nem ad annyi munkát.

2017. dec. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4/5 köszönöm hogy idejössz lerombolni az álmaimat és nem emeltem ki.es mi van vele?lehet hogy utolso lettem de lehet hogy elso



Tobbieknek nagyon koszonom a valaszokat

2017. dec. 2. 07:08
 7/7 anonim válasza:
Szia most hogy így 7 évvel ez után írok engem is nagyon érdekelne a dolog és megszeretném kérdezni, hogy mi lett belőle sikerült valami? Vagy inkább elmentél másik pályára?
febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!