Top 10 anime?

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

1 D Gray man

2 Kuroshitsuji

3 Soul eater

4 Another

5 Corpse party

6 Clannad

7 Shisha no Teikoku (anime movie)

8 Kanon 2006

9 Chain chronicle

10 Fate stay night unlimited blade works

2018. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mádár0218 ***** válasza:
53%

Psycho-pass

Code Geass

Overlord

Bongou Stray Dogs

No Game No Life

Re:Zero

Tabo Tatoo

2018. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 he84 ***** válasza:
73%

1. InuYasha,

2. Kimi ni Todoke,

3. KissXSis,

4. Familiar of Zero,

5. Kodomo no Jikan,

6. Futari Ecchi,

7. Itazura na Kiss,

8. Aishiteruze Baby,

9. Nils Holgersson,

10. The Last Unicorn.

2018. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek azok a kérdések, melyeken ölre szoktak menni egymással. :)))

Az előzőnél egyébként majd' kiugrottak a szemgolyóim. xD

InuYasha, pláne Nils Holgersron. :D


De a Kodomo no jikan, hát igen. Hahahahaha! Kötelező alkotás, a gyerekmolesztálók elrettentésére. :D Aki felháborodik rajta, annak nincs humorérzéke, és nagyon be van savanyodva. De az is igaz, hogy az élet árnyoldalait is taglalja a mű: egy 6 éves kislány hogyan nézi végig anyja haldoklását, vagy pl a pedagógus szakma nehézségei, pl amikor a gyerekeknek szexuális tartalmú... nos, itt inkább felvilágosító kijelentései, mintsem kérdéseik vannak. :D (A tök n rúgásokról nem is beszélve. xD Meg az ujjszopásról, csak kár, hogy vérzik a balf ácán tanárbácsi ujja...)


Hát így, hogy engem megerőszakoltak gyerekkoromban, kész poén a Kodomo no jikan... Hiába noh, morbid humorom van, mint a japánok jó részének...


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


De azért hogy top tízbe...? :D

2018. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 he84 ***** válasza:

Nem értem mi bajod az InuYasha-val, meg a Nils Holgersson-al előttem szóló válaszoló. Ezek is jó animék, főleg a Nils Holgersson régi klasszikus nekem. Itt top 10 kedvenc animéket mondhatunk, nem kéne furának és/vagy rossznak vélni azt, ha valaki más 10 animét szeret a legjobban. Na meg mindenkinél lehetnek különböző okok is. Ha netán valaki más 10 animét szeret jobban, akkor már baj és/vagy fura? Hát nem kéne, inkább ez a fura, ha ez fura és/vagy rossz. Sajnálom ha neked nem tetszik, vagy ha fura neked az, ha másnak mások a főbb kedvencei és te nehezen fogadod el.


A Kodomo no Jikan pedig nem csak arról szól, hogy ne legyél pedofil. Na meg Aoki tanár úr egyáltalán nem pedofil, hanem Rin valóban belé szeretett (amit a tanára nem tud elhinni, pláne eleinte fogadja nehezen, főleg mert gyerek, pedig egy gyerek is beleszerethet ő nála idősebb emberbe) és ezt a saját módján néha ki is fejezi némiképp gyerekes módon is a tanára felé. És nem főleg azt nézem benne, amit te mondtál róla főleg, na meg mint mondtam, nem kifejezetten csak arról szól és nem ennyire túlzottan. Persze aki túlzottan elpoénkodja és nem gondolja végig jobban figyelmesebben nézve, az így reagálja le, így véli, ahogy te mondtad.


Ám előre szólok, hogy nem szeretnék ebből itt se nagyobb témát, se vitát, nem azért van ez itt!

2018. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valszeg félreértettél, semmi gond. ;) A Kodomo no jikan kapcsán alapvetően egyetértünk több mindenben is. Ez nem jött le a hozzászólásomból? :)


Csak arra utaltam, hogy tessék figyelni, mindjárt érkeznek a támadó hozzászólások, csak mert top10. NEM ÉN támadok, hanem SZOKTAK egyesek, és pusztán erre hívtam fel a kedves figyelmeteket.


A Nils H csupán meglepett, de az, hogy kinek mi tetszik, szíve joga. Bár lehet vitázni az objektív tényezőkön, pl kidolgozottsága a grafikának, vagy a történetnek, meg hogy egyáltalán kinek számít a tényező, kinek a grafika, kinek a pszichikum jobban. :) A szubjektív tényezők -hangulat, stílus, műfaj stb- meg vitán felüliek, azokon valóban kár volna vitázni.


Még egyszer konkrétumok, kiegészítésképpen: én magam is hangsúlyoztam, hogy a Kodomo no jikan vígjáték mivolta MELLETT igen komoly vetületeket is kifejez, pl hogy egy kisgyermek hogyan éli meg az anyukája haldoklását, vagy pl a pedagógia nehéz helyzetei (helyzetkomikumba ágyazva), stb. Ha nem jött volna le, nekem szintén tetszett a Kodomo no jikan, pl ezen okkoból.


InuYasha:

ez esetben az objektív tényezők miatt viszont kritikával illetem, szóval a top10-től messze van, objektív okokból, pl mert felszínes.

(De ettől függetlenül biztosan vannak olyanfajta szubjektív tényezői emellett (pl egy-egy karakter aranyossága, furcsasága, vagy poénok stb), melyek tetszhetnek sokaknak.)

2018. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 he84 ***** válasza:

De igen, lejött hogy te is bírod a Kodomo no Jikan-t, ám emellett túlzásnak is vélted a top 10-be besorolni. Ráadásul főleg pedofil sorozatnak állítottad be, amikor igazából kifejezetten nem az. Mint mondtam, kissé túlzóan szűrtél le belőle ezt-azt ilyen téren.


Hát arról én nem tehetek és mások se, hogy egyesek néha támadnak, én például nem kifejezetten támadtam. Na de minek felhívni az itteni kérdésnél lévők figyelmét, amikor még senki nem támadott. Kissé fura és egyben előre ítélés is. Csak mert néha páran támadtak téged, nem kéne előre ítélni, hogy na akkor nagy eséllyel más is. Bár hogyha ilyen némiképp lenéző, belekötő módon írsz, ahogy feljebb nekem írtál, akkor ne nagyon csodálkozz, hogy néhányan esetleg támadnak rá.


A Nils Holgersson egy régi fél anime, ettől is még lehet jó. Eléggé szomorú, ha valakinek főleg a grafika számít, na de a mai világban sajnos sokak részéről már ez a példa, legyen az akár anime, egyéb rajzfilm, animációs film, vagy akár játékok. A történet, a tartalom a lényeg, legalábbis így a jobb, így az ésszerűbb! Az InuYasha egyáltalán nem felszínes! Láthatóan nem láttad a nagyját és nem ismered eléggé. Vagy ha mégis láttad a nagyját, vagy akár az egészet, akkor nem elég figyelmesen nézted, ezért véled felszínesnek. Pláne akkor, nem gondoltál bele jobban, hogy néhány helyen mi van mögötte. Például első végignézéskor én se értettem meg mögötte mindent, de amikor már legalább 3-4-szer láttam, addigra igen. Pedig elsőre is próbáltam jobban belegondolni, hogy mik vannak mögötte, akkor még csak 1-2 helyen sikerült bizonyos dolgokat.


Mint mondtam, nem szeretnék ebből itt se nagyobb témát, se vitát, nem azért van ez itt! Tehát jobb lenne, arra kérlek, hogy priviben válaszolj nekem ezzel kapcsolatban, ha van még hozzáfűznivalód!

2018. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit túlspiláztad. Enyhén viccesen megjegyeztem, hogy top10 kérdéseknél vérre menő viták szoktak lenni, mert tényleg 10-ből átlag 8 esetben így van. Én csak közöltem az itteni statisztikai valóságnak megfelelőt, és próbáltam kicsit viccesen odavetni, hogy sajna jellemző szokott lenni, gyakran, de reméljük, itt nem kerül rá sor - erre utaltam.


Másfelől a Kodomon no J.-nak a humora szerintem meg egyértelműen többségében pedofil humor, de ettől még egészében az az anime sorozat értékes, mert nem csak erről szó, hanem vannak mélyebb jelentéssíkjai, ezeket már kiveséztük.


És igen, speciel én a 3 említett sorozatot túlzásnak tartom top10-be. Egy kicsit olyan benyomást kelt a listád, mintha 20 animét láttál volna életedben, és így nem csoda, hogy a top10-ed nem valami erős. Én magam nem láttam túl sokat, ezért nem közlök top10-et.


Ha viszont sokkal több animét láttál már, akkor pláne nem értem, hogy ennyire egysíkúakat vajon? Számos anime jóval értékesebb a felsorolt 3 animénél, objektív szempontok tekintetében. A szubjektív szempontok más, azokkal nem érdemes vitázni, szíved joga a szubjektív szempontokhoz.


Grafika? Hogy jön a témához?

2018. febr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 he84 ***** válasza:
Válaszoltam neked priviben, ott folytassuk, ha van még mondanivalód! Úgy néz ki, hogy sajnos itt hiába kértelek erre, mégis itt válaszoltál. Remélem ott az egyebek mellett végre jobban figyelembe veszed és ott fogsz nekem válaszolni! Köszi.
2018. febr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerény szubjektív véleményem szerint a top 7:

7. Death Note (kövezzetek meg, de nekem soha nem került előrébb. Valószínüleg azért, mert a mangát olvastam előbb, és azok után az anime egy kicsit csalódás volt, de tagadhatatlan a nagyszerűsége)

6. Hősakadémia (nem a legmélyebb alkotás, ami létezik, de hatalmas szíve és lelke van ennek a műnek)

5. Code Geass (a mecha nagyon távol áll tőlem, az animáció csak taszít. Ez a két dolog választja el a Top 3-tól, de ez az anime tényleg baromi közel jutott a hibátlanhoz)

4. Fullmetal Alchemist (a sima, a Brotherhoodhoz még nem volt szerencsém)

3. Attack on Titan (tudom, tudom, divat utálni ezt az animét, mert az első évad alapján tényleg nem egy nagy anime, de én akkor is imádom. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy a nosztalgia egyáltalán nincs benne - az első animék között volt, amit láttam - de a harmadik évad az egyenesen tökéletes volt, ráadásul amikor elkezd foglalkozni a történettel, akkor egy olyan zseni történetet hoz össze, hogy az hihetetlen)

2. Boku Dake ga Inai Machi (egy kevéssé ismert időutazós anime, aminek megvannak a betegségei, az időutazást elég gyengén kezeli, ráadusul a hetedik és az utolsó rész között kicsit leül a cselekmény - kivétel a tizedik rész, mert az wow -, de számomra akkor is felejthetlen alkotás marad, ami 100%-ban megérdemli a második helyet)

1. The Promised Neverland (tavalyi mű, hangulatban kicsit hasonlít az előzőhöz, és talán ezért is szerettem annyira. És ami miatt meg tudta előzni a számomra etalonná váló Erasedet - előző hely - az az, hogy ez az elejétől a végéig majdnem tökéletes marad, és egy pillanatig nem ül le a cselekmény, dacára annak, hogy egyáltalán nem pörög. És hogy hogy utasította maga mögé az összes többi kedvencemet? Amellett, hogy iszonyú szerethetőek a pozitív karakterek (az összes), a negatív karakterek pedig ki vannak dolgozva, az alapkoncepció fantasztikus, a témából mindent kihoz, az atmoszféra pedig lemászik a képernyőről, három dolog van, ami miatt az élre tört: egy, a felszínen ábrázolt történet mögé ha belegondolunk, egy hatalmas és lenyűgöző háttértörténet van elrejtve, amit nem rág a szánkba a mű. Kettő, az első évad vége annyira tökéletes volt,hogy ha nem jönne a második évad, akkor még a Death Note és a Code Geass utolsó részét is megelőzve a kedvenc animés finálém lenne, de így, hogy jön a folytatás, csak még tökéletesebb. És ebből a kettőből jön a harmadik indok: ebben a sorozatban MINDEN benne van, hogy az elkövetkezendő évek egyik legjobb animesorozata legyen)


És még néhány mű, amik a... hát, a kedvencemnek mondhatóak (inkább a nagyon-nagyon szeretem kifejezést kéne használnom), de azért egy top 7, vagy 10-be nem tenném be.

- Detective Conan (imádom a sorozatot, annak ellenére, hogy kb nem szól semmiről, a cselekmény áll egy helyben 1000 rész alatt, a humor retek idegesítő, és az esetek - bár nagyon szeretem a rejtélyeket a sorozatban - TÖBBNYIRE, főleg az egy felvonásosak, egy idő után önismétlők lesznek. A mély üzenet hiányáról pedig nem is beszélek, de mégis, rengeteg oka van, hogy a kedvenceim közt van a helye, ezek közül pedig a két legerősebbet emelném ki: az egyik a zene. Úr Isten, ha nem is érdekel az anime, az OST-jébe mindenképpen hallgassatok bele. https://www.youtube.com/watch?v=DaTBdDX3L7o, ez a main theme-je. A zene legalább 1000-szeresére emelte a mű élvezeti értékeit. A másik pedig a főszereplő karakter, Conan, alias Kudo, aki máig a kedvenc nyomozó karakterem, és minden perce arany)

- Psycho Pass (mestermű, de nem rakhatom a legjobbak közé, mert csak az első évadot láttam, és azt is régen, és már alig emlékszem)

- Higurashi no Naku Koro Ni (avagy a When They Cry, ami egy fenomenális horror sorozat, amit nagyszerűenk tartok, és talán ez került a legközelebb a top-kedvencekhez. Sőt, lehet, ha átgondolom, be is kerül oda, mert semmilyen komolyabb indok nem jut eszembe, ami miatt ne kerülne be)

- Naruto (imádom, ez vezetett be az animék világába. A történet mesteri, de nem tudok elmenni a kihasználatlan karakterek, a redva idegesítő humor, a TÚL HOSSZÚ sztori, a FILLERZUHATAG és a Shippuuden utolsó szála, a Kaguya-vonal mellett, amik számomra egy kicsit megölték ezt az animét)

2021. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!