Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fokszról hogy megyek át...

Fokszról hogy megyek át alapképzésre?

Figyelt kérdés
Ebben az évben kezdtem pénzügy számvitelen fokszot és jövőre el is végzem. Ha elvégeztem, akkor utánna automatkusam tudok jelentkezni alapszakra? Vagy kell a felvin felvételiznem? Mert ha kell, akkor azon gondolkodtam hogy ott már február körül kell jelentkezni, és akkor még nem is végeztem el ezt. Hogy megy ez? Aki csinálta kérem segítsen.

2018. ápr. 18. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

FOSZK, nem pedig FOKSZ....


Nekem ismeroseim februarban jelentkeztek, es osszel kezdtek velem, ha jol tudom meg nem fejeztek be a sulit amikor jelentkeztek

Egymastol fuggetlen amugy a ketto

Mire kezded az alapszakot , ugyis befejezed, majd akkor tudsz beszamitani targyakat esetleg

Elobb ugyse

2018. ápr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is FOSZK-ot végeztem (szintén PSZ), onnan mentem közvetlenül alapképzésre is.

Jelentkezni ugyanúgy kell, csak az alapkézésen elvégzendő tárgyak mennyiségében lesz változás. Azt pedig gondolom sulija válogatja, hogy ezt milyen formában (külön mintatanterv, kreditbeszámítás, stb.) oldja meg.

De mivel februárra a tárgyakkal végezned kell és tavaszra alapesetben csak a szakmai gyakorlat, ill. záróvizsga marad, így nagy eséllyel végezni fogsz nyárra. Ha mégse, azt még a jelentkezés véglegesítése előtt tudni fogod, ugyanis a pluszpont beszámításához szükség lesz a végzésről kiállított oklevélre.


Off topic (ez itt a reklám helye): ha esetleg érdekel szakmai gyakorlat hosszú távú karrierlehetőséggel, tanulmányok támogatásával, keress privátban :)

2018. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!