Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A fluoreszkáló festék UV...

A fluoreszkáló festék UV fényben világít?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első lérdésem, meg az, hogy ha bőrre festenék fluoreszkáló festéket attól lenne valami bajom? Ami nem bőrre van. Mert úgy tudom arra van külön is, csak olyat sajnos nem tudok beszerezni. Szóval arra gondoltam, hogy amikor legközelebb mennék buliba (mert szokott lenni kék fény, amiben "világít" a fehér szín, és akkor az UV fény, nem?) akkor rajzolnék pár mintát a karomra vagy ilyesmi. Persze nem túlzásba víve. Mit gondoltok erről? Hogyha hülyeség légyszi szépen mondkátok meg mert nem értek annyira ezekhez.:)

2018. ápr. 21. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában rá van írva amiket én láttam foszforeszkálót az nem mérgező.


Amúgy a fluoreszkáló anyag csak addig világít amíg egy nagyobb frekvenciájú fénnyel megvilágítod mint amit kisugároz pl kék vagy UV fénynél.


A foszforeszkáló festékek azután is sokáig világítanak hogy megszünt a gerjesztő fény .


[link]


Egy biztos hogy a hatás kiváltásához használhatnak nehézfémeket is ami mérgező de ilyen összetétel táblázatot nem látok a festéken. Szóval ha rá van írva hogy nem mérgező akkor az a biztos.

2018. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!