Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Bajba kerülhetek gyakorló...

Bajba kerülhetek gyakorló pillangó késsel birtoklásáért, pörgetéséért utcán, közterületen, iskolában, stb?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy gyakorló balisongot, és azon gondolkoztam, hogy gyakorolhatnék-e vele házon kívül is, illetve baj lenne-e ha a zsebemben megtalálná egy rendőr. Úgy hallottam, hogy egy kés 8 cm-től illegális, viszont a gyakorló késnek értelem szerűen nincs éle. Szóval mi vonatkozik erre?

2018. jún. 12. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nincs éle, onnantól kezdve nem minősül szúró-vágó eszköznek. Szóval nyugodtan pörgesd csak.


Az már a másik kérdés, hogy hülyének néznek. Túltoltad a Seagalos filmeket? :D

2018. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj házon belül a bicsakkal! Iskolában, közterületen előbb okozol ijedtséget, mint hogy bárki észrevenné, hogy ez csak gyakorló kés, és nincs éle /gondolom, azért szúrni lehet vele/. Aztán magyarázkodhatsz a rendőrségen! Annyi hír van mostanában késelésekről, ne próbáld ki, hogy ki hogy reagál, lehet hogy nem jössz ki jól a dologból!
2018. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pillangó (és például rúgós) kés minden pengehosszal szabálysértő. Hogy életlen gyakorlóval mit tudnak csinálni? Én nem kockáztatnám meg. Van arra is szabályozás, hogy a nem valódi "közbiztonságra különösen veszélyes" eszközöket hogyan viselheted közterületen. Azt hiszem, közveszéllyel fenyegetőzésnek minősíthetik, de erről egy jogász tudna felvilágosítani.
2018. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a penge hossza vagy éle számítana itt, hanem hogy te az utcán késnek/fegyvernek látszó tárgyal szórakozol, játszol (villogsz/menőzöl/játszod az eszed/stb...), és az másokban esetleg félelmet vagy riadalmat kelthet, fenyegetőnek vagy veszélyesnek találhat ha rossz pillanatban lát meg. Igazából te sem biztos hogy jó szemmel néznéd ha valaki az utcán késsel a kezében közelítene feléd. A saját érdekedben nem érdemes ezzel játszani, és nem azért mert veszélyes vagy tilos. Simán rád hívhatják a rendőrt, aztán magyarázkodhatsz.


Iskolába pedig eleve nem való ilyen. Nem tudod értelmesen megindokolni hogy miért jársz késsel oda, eléggé esélyes hogy a házirend sem tolerálja (aminek fegyelmi lehet a vége vagy egyéb büntetés).


Csak bajba kerülhetsz azzal ha a saját magánterületeden kívül viseled.

2018. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fegyvernek látszó tárgyal se szabad fenyegetőzni,viszont ha ezt nem teszed meg nem lesz baj...egy eletlen nem hegyes kessel gyakorolsz,azzal semmi gond...menet közben eleg kenyelmetlen sztem...Viszont nem birsagolhatnak meg erte...
2018. jún. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!