Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Manga rajzoláshoz melyik a...

No Body kérdése:

Manga rajzoláshoz melyik a legideálisabb, G-toll vagy Kabura toll?

Figyelt kérdés
2018. jún. 29. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Tokmindegy. Ha tudsz rajzolni, akkor ceruzaval vagy golyostollal is menni fog, ha meg nem akkor a "Kabura hentai Drawforce3 special edition" tollal sem.
2018. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a kalligráfiákhoz használatos "mártogatós" tollat szeretem nagyon, ha eléggé ráérzel a használatára, akkor gyönyörű vonalakat tudsz vele húzni, olyan vastagságban amilyen szükséges.

(aki szokott digitálisan rajzolni: Paint Tool SAI S-stabilizátoránál lehet hasonló eredményt elérni, régen csak azzal tudtam rajzolni :D)


Viszont igaza van az elsőnek, az eszköz valóban csak eszköz. Egy profi művész egy egyszerű Ikeás ceruzával is képes lélegzetelállító rajzot csinálni, míg egy kezdő a legdrágább, legprofibb rajzeszközzel sem képes említésre méltót produkálni.


Kezdésként, de haladásként is inkább a tűfilcet ajánlom :)

2018. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nem nekem lesz. :) Hanem a társamnak aki már nem kezdő a szakmában. Eddig tus tollat használt.
2018. jún. 29. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezeket a tollakat, de ha ennyire nagy a különbség köztük, kérdezd meg a partneredet, hogy ránézésre melyiket érzi kényelmesnek. Meglepetés már nem lesz, de sokkal többet ér, hogyha megtudja veled beszélni. Ezáltál te is többet hozzá tudsz tenni a munkásságához. Meglepetésként pedig bármilyen apróságot hozzá lehet csapni, ha alkalomra lesz. Én, mint rajzos, mindig szeretek kézzel készített dolgokat kapni ajándékba :)
2018. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!