Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Horgászengedély megújítása,...

Horgászengedély megújítása, hogy kell? Többi lent!

Figyelt kérdés

2008-9-ben kiváltott "Gyerek" horgászengedélyem volt eddig, akkoriban még nem kértek vizsgát. De már betöltöttem a 18-at, és most kérnek. Hallottam egy olyanról viszont, hogy a régi lejárt engedélyt meg lehet újítani.

Hogyan lehetséges ez? Megúszható-e a vizsga? Ha nem akkor nehezek a kérdések? Hogyan induljak el?

(A régi engedélyem már nincs meg, viszont úgy gondolom hogy akinél tag voltam ott ez kikérhető.)



2018. szept. 29. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagykorúnak gyerek engedély, az.
2018. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Gyereknek nem kell vizsgázni. Felnőttnek kell. Nem érdemes bajlódni a gyerekengedély felkutatással, kérni kell egy újat.


Menj be a horgászboltba, ahol a területi engedélyt vennéd és kérdezd meg, hogy hol lehet vizsgázni. Ez a legegyszerűbb és egyenes út.


Általában fix időpontokban van a közeli horgászegyesületnél, pesten pl itt:

[link]


A tankönyvet akár elektronikusan is olvashatod itt:

[link]


De sok helyen van oktatás is. A lényeges elemeket szerény díjazás mellett (1-3 ezer forint) néhány óra alatt elmondják a vizsga előtt.


Ezt egy életben egyszer kell végrehajtani, mint a kresszvizsgát. Én elvesztettem anno, és 40 évesen 20 év szünet után újra letettem. Az egész akció (odamegyek, elkérem a könyvet, közeli kocsmában átfutom, visszamegyek, vizsgázom, hazamegyek) 5 órámba került budapesten.


A vizsga könnyű. Nem hallottam még bukásról. Ha van horgász a családban, már horgásztál, és normális ember vagy, gyakorlatilag minden lényeges dolgot tudsz már. Több százezer horgász szaladgál viszgával, és komoly részük nem egyetemi professzor.


Ha úgy akarsz állami jegyet, hogy ki se mozdulsz a lakásból, akkor meg lehet túristajegyet venni. Többe kerül, kevesebb mindenre jó, új dolog és nem mindenki érti. A fogási naplót akkor is le kell adni, tehát egy idő után muszáj lesz elmenni valahova.

[link]

2018. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1) Köszönöm a kommented, igen Gyerek horgászengedélyem volt eddig csak, viszont már betöltöttem a 18-at, nem tudom mit sír a szád ha nem tudsz értelmesen válaszolni..

2) Köszi, megpróbálkozok akkor vele. Elmegyek holnap a horgászboltba és megkérdezem ott, hogy hova menjek.

Köszi a válaszodat.

2018. szept. 30. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!