Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki ír vagy...

Van itt olyan, aki ír vagy ismer Mézga Aladáros történeteket, "fanfiction"-öket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban is imádtam ezt a rajzfilmet (ez volt a kedvencem a "trilógiából") és most újra átnéztem az összeset egy párszor :)


A baj csak az, hogy pusztán pár rész az egész. Folytatni se fogják (hálaajóistennek, nem rontják el a mai gyönyörű "rebootokkal") és pont a régisége az egyik olyan dolog, ami igazán széppé teszi :)


Nnna, de visszakanyarodva a kérdésre: nagyon rápörögtem erre a rajzfilmre, de már végignéztem az egészet. Maradna a rajongói tartalom. Tudtok valakiről, aki készít ilyesmiket?


2018. okt. 7. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az űrutazós szériára gondolsz? Nekem is magasan az a kedvencem. Az egésznek van valami különös, szürreális hangulata, a hangok (pl. a visszhangzó zörejek) is egészen sajátságosak.

Nem hiszem, hogy hobbiból bárki is ír ilyesmiket, folytatni pedig nem fogják, de nem is érdemes, mert azt a régi feelinget már lehetetlen visszahozni. Azt javaslom, hogy nézd meg őket újra és újra (én is ezt teszem), közben pedig próbálj új elemket felfedezni bennük (pl. figyeld a háttért, vagy a kísérőzenét, stb.). :)

2018. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, az :) Nagyon kreatív az egész, a különféle bolygók és a lakóik :)


Olyan mese, amit legszívesebben elfelejtenék, hogy újra és újra meg tudjam nézni :D


A folytatással kapcsolatban tévedtem, most vettem észre hogy nemrég jött ki egy új sorozat. Hát, sajnos szinte össze se lehet vetni az eredetivel, hiányzik az a bizonyos hangulatvilág, humor, történetvezetés, mint a régiben, és a karakterek sem igazán hasonlítanak önmagukra.

(azt elismerem, hogy a rajzstílus - a többi "reboot" rajzfilmhez képest - eléggé hasonlít az eredetire, bár sokkal letisztultabb - szerettem azokat a kósza skicces vonalakat :) Valamint továbbra is RAJZfilm, nem a mostanság divatos puppet technikával készült)



Találtam egy rövidke, régi képregényt, amiről el is lehetne hinni, hogy hivatalos alkotás :) Végigolvasva a szereplők hangját hallottam a fejemben

[link]


Lehet kissé fura, de még a legagyatekertebb rajzfilmekben(/könyvekben/bármiben) is nagyon szeretem a sima, hétköznapi "slice of life" életképeket :)

Sajnos az alkotók nem nagyon :)

2018. okt. 7. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Belinkeled a rebootot?
2018. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nem olvastam, de tudtommal ez egy multifandom crossover amiben szerepel Aladár, ráadásul a Doktorral utazgat! :D


Amúgy nem tudom, ismered-e a Rick and Morty-t, de ha igen, ez a videó tetszeni fog:


[link]


Illetve ha ez a retro szürreális sci-fi hangulat tetszik, ajánlom a Star Trek eredeti sorozatát ^^

2019. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!