Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele egy...

Hogyan kezdjek bele egy komoly naplóírásba?

Figyelt kérdés

Mindig veszek tollakat meg füzeteket és sosem tudom kiválasztani a megfelelőt a rengeteg közül. De a lényeg az íróeszköz. Mivel érdemes írni?

Zselés tollal(több színű és érdekes)

Sima tollal(van több színű is)

Ceruzával/rotringgal

Filccel

Kiradírozhatós tintájú tollal(többszínű betétem van hozzá)

Csak UV-fényre megjelenő tintájúval

?

Igazából ha mást javasoltok az se baj, csak érdekel. Az fontos nekem, hogy tudjak a hangulatomhoz választani íróeszközt, de pl lelakatolható füzetem nincs, és nem bírnám, ha bárki kezébe kerülne. És motivációm sincs írni, ha történik valami akkor sem. Szeretnék ezen változtatni! Szeretném leírni magamnak úgy, hogy senki ne tudjon hozzájutni, vagy olvasni. Én már elektronikusban is gondolkodtam, ott sokkal gyorsabban leírom mert mindig telefon van a kezemben, és formázható a szöveg. A kézzelfoghatóság viszont nagyon fontos nekem, szóval ha már eleget írtam nyomtassam ki és boríttassam be?

Ti hogy csináljátok? Mit érdemes? Hogyan vegyem rá magam?



2018. okt. 21. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
kabátot a gombhoz esete.
2018. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Váltogasd a tollakat, kedvedtől függően.


Az első oldalra, meg ahova könnyebben nyílik, írhatsz egy receptet vagy történelem jegyzeteket, hogy ne higgyék azt, hogy ez egy napló.


A "szaftosabb" titkokat (amik nem szabad hogy kiszivárogjanak) ne láthatatlan tollal, hanem titkosírással írd.


Ha lakatos naplót veszel, dobd el a lakatját, és vegyél lakatostól egy rendeset. A naplóét egy fogpiszkálóval is fel lehet törni.

2018. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, minek szeretnél naplót írni, ha nincs is hozzá motivációd. :-/ Annak direkt az a lényege, hogy jó érzéssel tölt el, amikor leírod a dolgokat. Na de mindegy, ebbe nem szólok bele.

Én szimpla golyóstollal, keményfedeles füzetbe írok. Néha aláhúzok benne színes zseléstollal dolgokat, vagy szövegkiemelővel kiemelek dolgokat benne.

Szerintem próbáld ki többféle módon, valamelyik hátha bejön.

2018. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálad tényleg az válna be, ha tollválogatás helyett belecsapnál a lecsóba, és elkezdenéd. Amivel van, ami épp eszedbe jut.


Ne feledd, ez nem egy irodalmi műremek, hanem a te gondolataidat őrzi.

2018. okt. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én azt tanácsolom, hogy ne írj ceruzával, rotringgal és gyengébb minőségű zselés tollal, mert az évek múlásával az írás már nem lesz olvasható. a sima toll tökéletes erre, abból lehet kapni feketét, pirosat, zöldet stb., de egyébként a naplóírásnál nem ez a lényeg, hanem hogy írj. szerintem neked nem is a toll a problémád, csak kifogásokat keresel, hogy ne írj. egy este ülj le, és kezd el írni, ami jól esik. írhatsz a napodról, az érzéseidről, kezdhetsz egy idézettel/dalszöveggel, ami után leírod a gondolataidat róla. az első oldal a legnehezebb, utána már menni fog. a lényeg, hogy ne erőltesd és ne fogd fel egy kötelező dologként, csak írj. akkor tudod "elrontani" a naplód, ha nem írsz bele.
2018. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy szeretnek irni de sose birom ravenni magam
2018. okt. 28. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Veszel egy füzetet, könyvecskét, lakatosat vagy sem.


2. Írsz ami a fejedben van.


Hidd el, nem olyan nehéz mint amilyennek látod.

2018. okt. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sima, polgári golyóstollal írok:) esetleg ha dalszöveget idézek, vagy valami, akkor azt más színűvel, zseléssel, csillogóssal, akármi:D
2018. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anno több éve én is így voltam ez elején... Kellett idő, hogy rájöjjek, hogy ember, én ezt magamnak írok, nem tök mindegy, hogy milyen színekkel írom?

Nincs rá szabály. Amit szeretnél. :D


Én a zselés tollakat személy szerint nem szeretem. Leginkább a sima kéket preferálom. A ceruza azért nem jó, mert az simán elhalványul.

A filc lehet átüt, ami nekem pl. zavaró. A kiradírozhatós tintájú tollak közül elég sok vastagabb, élénkebb mint a sima toll, illetve könnyebben elmaszatolódik. (legalább edig ezt tapasztaltam)


Ha pedig fontos neked az, hogy a hangulatodhoz illő íróeszközt, színt válassz, akkor a kérdésed meg is van válaszolva. :D Mikor írsz a naplódba, előkapod azt, amelyik színhez kedved van, és írod. :)


Amúgy nekem a történések leírása sosem ment. Unalmas. Mármint az, hogy leírom hogy itt meg itt voltam, stb. Viszont sokszor van, hogy jár valami a fejemben, egy gondolat, és csupán az érzéseket írom le. Vagyis ne a napod minden pontját próbáld leírni, hanem inkább az érzéseket. Az lehet jobban megy.


Lehet érthetetlen a vége, de nem tudom megfogalmazni mit akarok. :D

2018. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
* eddig
2018. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!