Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi történt mostanság a 3D-s...

Gabo871022 kérdése:

Mi történt mostanság a 3D-s filmekkel?

Figyelt kérdés

Olyan problémám és kérdésem lenne,hogy manapság utálok moziba járni 3D-s filmre mert semmi élményt nem nyújt. A sima 2D nekem az ami élvezhető,a 3D ahol én járok (Cinema City - Szeged)effektíve inkább elveszi a kedvem a moziba járástól. Ott volt pl a Valerian és az 1000 bolygó városa...xyz 3d élmény meg lélegzetelállító látványnak volt beharangozva,és semmi 3D effekt nem volt. Most megnéztük a feleségemmel az Aquamant,ahol azért a vízzel való dolgokból és a sok sok jelenetből ami ott van lett volna mit kihozni...erre a film elején kb annyi volt hogy a szél verte a szemedbe a nádszálat..


Az IMAX ilyen téren jobbat nyújt,vagy gagyi a 3D szemüveg amit ott 300 Ftért adnak?



2018. dec. 14. 00:42
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A "rendes" imax jobbat nyujt , de szerintem nem nagyon készül "rendes" film imax technologiával elvileg más kamera kell stb. néha van Bp aréna imaxben "rendes" imax film igazából techdemo jellegű 30-40 perces dokumentum film jellegű cuccok, viszont látványban marha jók
2018. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én személy szerint nem szeretem a 3D filmeket, már csak azért sem, mert rosszul leszek tőle. Egyszer hallottam azt is, hogy a szemnek sem tesz jót, amit meg is értek. Szerintem nem éri meg, pedig én is nagyon szeretem az élményt, amit nyújthat.

Szerintem már nem foglalkoznak az alkotók a 3D élmény kidolgozásával, mert az emberek úgyis megveszik rá a jegyet, és nem számít messze olyan nagy dolognak, mint 10 éve. Nekik így is megérni.

2019. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van saját 3D kamerám, amivel azt rögzítek ami nekem tetszik. Hihetetlenül nagy élmény a térhatás! Anélkül nincs is valóságot megközelítő videó illúzió, mert anélkül csak olyan mint a falon egy plakát!


A virtuális 3D-től én is szoktam szédülni a fejre tehető VR szemüveg mögött, mert ott nem hangolódik össze helyesen a látvány és a fej mozgás.


Viszont egy álló nagy képernyőn bármi megjelenhet térben, azt csak mélység élményként élem meg.

A képernyőn a sík látvány elég szegényes illúzió, szerintem, legalább is a 3D élmény után.

2019. jan. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!