Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha valaki régi tárgyakat árul...

Ha valaki régi tárgyakat árul a neten pl I, vagy II. világháborús dolgokat nem csukják le érte? 17/F

Figyelt kérdés
2019. febr. 17. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből még nem derül ki hogy mit árul, mert van amit lehet és van amit nem. Például egy jelvény, kitűző, esetleg ruhadarab nem ugyanaz mint egy robbanószer vagy éles lőszer, ahogy az sem ha valaki a padlásán talál néhány kacatot vagy az állam tulajdonában álló földből illegálisan kifémkeresőzik valamit.
2019. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én itt pl jelvényekre meg képekre gondoltam, amit úgy tesz fel a netre árulni, hogy kicenzúrázza az önkényuralmi jelképeket.
2019. febr. 17. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

335. § Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon


a) terjeszt,


b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy


c) közszemlére tesz,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

2019. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha ki van takarva mindez nem érvényesül. Most kérdeztem meg egy rendőr ismerősömet.
2019. febr. 17. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a) bekezdést ajánlom figyelmedbe, vagyis a "terjeszt" pontot. Nem tudom miért nem világos, én meg most kérdeztem meg az igazságügyi minisztert. Egyébként meg:


[link]


Na?

2019. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes ahhoz képest a vatera is tele van háborús cuccokkal. Képek, jelvények stb, mindez kitakarva. Akkor mi is a helyzet?
2019. febr. 17. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!