Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » After Effects vagy Premiere Pro?

After Effects vagy Premiere Pro?

Figyelt kérdés

Régóta készítek különböző videókat, és kisfilmeket. Más videószerkesztő programokban már elég nagy gyakorlatom van. (pl:Sony Vegas, Hitfilm express)

A továbbiakban viszont az After Effects-et, vagy pedig a Premiere Pro-t szeretném használni. Nagyon sok időt tudok áldozni ezeknek a szerkesztőprogramoknak a megtanulására. Ti melyiket ajánlanátok, és miért?



2019. ápr. 25. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:
A két program egészen más, ezért bizonyos esetekben akár mindkettőre is szükséged lehet. Ha csak egy Sony Vegas-hoz hasonló videószerkesztőre van szükséged, akkor egyértelműen Premiere Pro. Továbbá (ez csak az én véleményem), Sony Vegas helyettesítésére én nem ajánlom az After Effects-et. Igaz, mindazt, amit Sony-ban megcsinálsz, meg tudsz csinálni After-ben, de szerintem korántsem olyan praktikus és gyors, mint a Premiere vagy a Sony. Az After Effects egy nagyon spéci utómunka szoftver filmekhez, videókhoz, kifejezetten az effektezés az erőssége és kevésbé a vágás.Produkcióban úgy lehetne elképzelni, hogy meg van a nyersen felvett/animált jelenet, Afterben felturbózod (pl. tüzet varázsolsz vagy eltüntetsz egy belógó mikrofont), kirendereled, ugyanígy végig mész az összes jeleneten, amire kell valami effekt, majd az egészet a hanggal együtt Premiere-ben fűzöd össze. Így az After Effects egy kihagyható lépés, ha nem kell semmi drasztikusat változtatnod, amire a Premiere ne lenne képes.
2019. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!