Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy fiktív, a tűzön alapuló...

Egy fiktív, a tűzön alapuló teremtés történetet szeretnék kitalálni de sajnos nem igazán állok vele sehogy😅valaki valami ötlet vagy alap hozzá?

Figyelt kérdés

Maga a kérdés annyi amennyit fent láttok, de ha esetleg bárkit is érdekel az oka annak leírom (ha nem érdekel akkor ne is olvasd tovább)


Tehát "írtam" úgymond egy történetet. Azért van ez idézőjelben mert nem írtam meg, pusztán elvi alapon van még az egész de nagyon gondolkozom rajta hogy digitális papírra vetem.


A történet: Egy teljesen fiktív univerzumvan játszódik ahol bizonyos "lángőrök" a mindenség vedelmezői, akik védik az univerzum élőlényeit(akik erről nem tudnak semmit, minden a hátuk mögött zajlik) a démonoktól (valszeg nem ilyen sablonos démonokrol lesz szó) akik azok léleklángjaira pályáznak merthogy ezzel minden élőlény rendelkezik, kisseb-nagyobb mennyiséggel(ez főképp allóképesség,intelligencia és fizikum formájában mutatkozik). Akik viszont egy bizonyos határ fölötti lélekláng mennyiséggel rendelkeznek, azoknak lehetőséget nyújtanak arra hogy lángőrökké legyenek. Szükségét érzem hogy illusztráljam milyen is egy lángőr. A lángőrök erőzintjei szín szerint vannak (ez emelkedő sorrendben így néz ki-> szürke, zöld, sárga, narancssárga, vörös, lila, és kék) a lángőrök egy bármikor felölthető páncélban harcolnak amit a szívük melletti kör tetoválásből tudnak elő idézni, a tetoválás arra szolgál hogy a lélek lángjukat fizikailag megteremtse így páncélt húzva köréjük, fegyvereiket szintén a lélek lángjukból idézik elő, ennek mivolta egyén függő,illetve magát a tüzet mint elemet is tudják használni. A kék lángőr annyira ritka hogy legutoljára 1 milliárd éve volt róla feljegyzés, mivel a kék lángőr csak a legveszélyesebb időkben emelkedik ki, amikor mindenképp szükség van arra hogy egy mérhetetlen hatalommal rendelkező lángőr jöjjön el, ezért szörnyen félnek a lángőrök attól hogy valaha is eljön egy közéjük, mert az a végeztük közeledését is mutathatja.


Természetesen főhősünk Konor lesz az akit kék lángőri munkára kötelez a sors. Egy átlagos 17 éves srácról van szó, nem egy klisés lúzer akiből nagy hős lesz. Természetes azért nagy hős lesz csak nem annyira klisés.


Minden 100 évben Firewest a lángőrök lakhelye új, ifjú lángőröket keres az összes civilizáció lakta bolygón az univerzumban, amiből a föld sem maradhat ki. A föld lángőr keresését egy Ruto nevű elit lángőr&kiképző végzi. Talál három potenciális lángőrt, köztük konort aki épphogy súrolta az alsó határt. Őket előtte mind megfigyeli és egy kamu démonnal leteszteli őket, a másik két kiválasztott teljesít is rendesen Ruto felajánlja nekik a lángőr létét, el is fogadják. Ám amikor konort szeretné tesztelni valami balul sül el, és egy igazi démon jelenik meg konor előtt egy kissebb tömegben. Mindenki eszeveszett módon futkos konorral egyetemben, Ruto már épp neki ugrana elintézni a bestiát amikor konor egy hirtelen mozdulattal megáll. A tömeg már teljesen eltűnt. A szörny felé fordul, Ruto kivarja mi történik. Konor ránéz a szörnyre elmosolyodik majd teljesen vörös lesz a szeme és a következő másodpercben Ruto csak annyit lát hogy egy vörös csík áthatolt a bestián, megölte azt és konor a vörös csík végén van. Bal kezén egy vállig felöltött, vörös lángőr páncélzattal. Később kiderül hogy konor apja is lángőr volt nem is akármilyen, ő volt "RedDash" a vörös sebesláng, aki még mielőtt elment volna egy végzetes küldetésre átadta ereje kis részét konornak, mivel neki akkora léleklángja van hogy be tudja fogadni. Később az is kiderül hogy ugyanekkor Konor apja egy démoni pecsétet tett konorra hogy elnyomja az az orbitális mennyiségű léleklángot ami a fiúnak van. Konor családja anyjából, titokzatos nevelő apjából és konor kisöccséből

(Meddy) áll, akiből később konor egyik fő ellensége lesz, mivel konor megölte anyját és az egész várost ahol laknak egy démon irányítása alatt. De meddy ezt nem tudja ezért azt hiszi hogy Konor saját akaratából teszi ezt, így szívét elönti a gonoszság, aminek köszönhetően felébreszti démon képességeit és így konor főellenségévé válik, de az hogy ő igazából az öccse és az hogy hogy lett belőle démon egész pontosan csak jóval a sötét gonosz alteregója feltűnése után derül csak ki.


Közben lesz itt minden, konor egész kiképzését és kék lángőrré válását figyelemmel követhetjük (merthogy nem egyből lesz az, ez egy bonyolul eljárás Firewestben)eközben a másik két taggal kötött barátságát és rivalizálását, a többi bolygóról jött lángőr tanoncokkal való viszonyát, szerelmi életét, karakter fejlődését is szemmel követhetjük. Lesz itt még árulás, hatalmas titkok, egy csomó mellék szereplő, hatalmas háborúk, a démonokat is bemutatnám hogy mit tudnak, mit is akarnak. Ráadásul őket úgy mutatnám be és olyan háttér sztorit kapnának amitől akár az ő pártjukat is lehetne fogni ebben a történetben. Merthogy konor is rendelkezik egy belső démonnal ami a démoni lélekláng pecsét elhelyezés során került belé. Rnegeteg problémát fog konornak okozni, mentálisan össze törik, a társai ellen fordul talán meg is öli őket, talán egyedül fellázad az egész lángőr civilizáció ellen, és egymaga pusztítja azt el.


Bakker jó sokat írtam. De ha bárki is elolvassa ezt lenne oly szives egy véleményt írni róla? Szerintem egész izgi cucc lehet belőle... És ha valami kérdése támad akkor baromi nyugodtan kérdezze meg, mert a legboldogabban válaszolok rá :D



2019. jún. 2. 03:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó
2019. jún. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Pár millió oldal és több kiadott könyv után hadd ugassalak le magas lóról, ha megengeded...


Tiszteletreméltóan szárnyal a fantáziád, megvan benned az, amitől íróvá válhatsz, de ez itt egyelőre csak egy rakás gyerekes katyvasz. Érzed a jó irányt, de még hasra esel a saját lábadban. A fő hibáid:


1. Hanyagság. Nem figyelsz oda a saját szövegedre, nem csiszolod, szépíted. Értem én, hogy ez itt csak egy gyorsan bepötyögött szöveg, nem egy könyv, de nézd már meg: kisbetűvel írod a saját szereplőid neveit, hol van ékezet, hol nincs, és nem figyelsz a stílusra sem. Gondolatot akarsz átadni, nem egy rakás szemetet, nem? Ne rohanj az írással, mert ha csak a melledet feszítő lendületre hallgatsz, másfél oldal után kifullad az egész.


2. Klisékkel akarod kitölteni a fantáziád réseit. Nem élők a karaktereid és a történet, hanem egy kissé szokatlan, de semmiképp sem újszerű fantasy történet. Nincs semmilyen érett, emberi oldala a karaktereidnek, a legegysíkúbb vulgár-tolkieni ideáltipikus-szentimentális figurák.


3. Túl elvont próbálsz lenni. Az írói fantázia természetesen szabad, olyan világot találsz ki, amilyet akarsz, de az olvasók könnyebben fogadják be azt, amivel van bármiféle kapcsolódási pontjuk. Ez lehet egy ismerős dolog, egy gondolat is, ami bennük is fészkelt - talán gyermekkorukban? - de sosem jutottak a végére. A teljesen fiktív univerzum rendben van, de legalább formaságokban hasonlítson a miénkre, különben nem értik meg! Mint ahogy a Star Wars is egy idegen univerzumban játszódik, de a főszereplők többnyire nagyon is földi-emberi jellegűek. Nem véletlenül ember mindegyik, vagy legalábbis robotok, és csak mellékszerepben jelennek meg idegen lények.


Szóval a tehetség megvan, a technika még nincs. Ha komolyan elkezdesz írni, nagyon szívesen olvasnám a műveid.

2019. jún. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a története nagyon tetszik, ha elkészülne, akkor biztosan elolvasnám.
2019. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2


Először is nagyon szépen köszönöm hogy gondolom mint szakmabeli, egy teljesen korrekt kritikát kaptam.


Másodszor pedig szeretném ha kicsit magyarázkadhotnék a fenti leírásom hiányosságait.


1. Az emberek szerintem könnyen tudnak majd azonosulni a főbb karaktereket merthogy ezek mind emberek, emberi dolgokat csinálnak főleg, emberi érzelmeik vannak.

2. A történet 60-70% ban a földön játszódik így nem fogják azt érezni szerintem hogy ez egy teljesen más univerzum lenne

3. A karakterek egyáltalán nem lesznek sablonosak vagy épp egyhangúan unalmasak csak egy ilyen kis leírásba ennyit tudtam bele sűríteni. Mindegyik karaktert szeretném a lehető legjobban elmélyíteni, főleg a testvér párt hogy a harcaik, dialógusaik és döntéseik teljesen érthető, és atérezhető legyen. Illetve még mielőtt ellenségekként találkoznának, a baleset előtti életüket szeretném bemutatni nagyon érzelmesen hogy akiknek kisseb testvérük van át tudják érezni majd a veszteséget

4. Igen beismerem elég hanyag volt a fenti leírás, de ez annak tudható be hogy rémesen izgultam annak írása során merthogy ez egy olyan történet amit évek óta csiszogatok a fejmben és senkinek nem mondtam még el, és nagyon nagyon izgultam a visszajelzés miatt, ezért lehet hogy nem volt olyan minőségű mint amilyennek szerettem volna. De tényleg Köszönöm a vissza jelzést és a kritikát :D


És természetesen a többieknek is Köszönöm a biztatást :D

2019. jún. 2. 14:31
 5/5 A kérdező kommentje:
És az hogy klisés lenne szerintem erős kifejezés, de kérlek mond el hogy mit tartasz annak benne
2019. jún. 2. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!