Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy "cosplay" maszkot szeretné...

Egy "cosplay" maszkot szeretnék csinálni, de anyagot nem nagyon találok hozzá. Merre, és milyen anyagot tudnék beszerezni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tervezek csinálni egy maszkot vagy sisakot, és már 1-2-szer próbálkoztam is.


[link]

Ezt a design szeretném valahogy megvalósítani. Eva szivacsot már szereztem, és készítgettem is vele dolgokat, próbálgattam a technikákat.


2 ötletem lenne ehhez a maszkhoz:

-egy műanyag maszk, vagy egy egyszerű ovális domború lapra ragasztom rá a darabokat

[link]

egy ilyen formájú műanyagra gondoltam (nem lenne szükséges ez a festés, utólag alapból lefesteném majd a maszkot), de nem találok se boltban, interneten ilyen darabot (így azt se tudom lehet e kapni ilyet)

-van viszonylag vastag vászon anyagom, és abból csinálok egy símaszk formát, és arra ragasztom az eva darabokat (de ez nem tudom hogy eléggé tartos, jó megoldás lenne-e)


Szóval szeretném tudni, hogy lehet-e egyáltalán kapni olyan ovális műanyag darabot, és ha lehet akkor hol. Vákum formálóval lehet ilyt csinálni, de nincsenek meg hozzá alapanyagok otthon hogy csináljak egyet.



2019. jún. 4. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
worbla vagy dekorgumi (inkább dekorgumi, mert olcsóbb, könnyebb beszerezni és könnyebben formálható),
2019. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Illetve azt lehagytam, hogy elöbb papírral csináld meg a maszkot, hogy ne a dekorgumival bénázz. Kivágot a mintát, összeragasztod és ha úgy minden jó akkor szedd szét és csak úgy vágd ki a gumiből.

Ha beírod YouUbe-ra, hogy "decor foam mask" nagyon sok tutorialt kiad, én ezt találtam: https://www.youtube.com/watch?v=sao23x6z2Gc

2019. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2019. jún. 4. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!