Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ki hogy foglalja el magát...

Ki hogy foglalja el magát szabadidejében, hogy produktív napot tudjon le maga után?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Itthon élek még. Rendes 8 órás munka után csak hazajövök és egész nap hol a gépem előtt, hol a konzolom előtt ülök. Szeretnék nyelvvizsgát, szeretném befejezni az érettségit, szeretnék rendszeresen eljárni futni hisz rám fér. Futócipőt is vettem, de eddig nem volt használatban. Félek kimenni az utcára főleg futni, vajon ki mit gondol rólam stb. emiatt feszengek is. Sok terv van a fejemben, de mégsem teszek értük semmit. Szinte minden napom ugyanolyan és úgy csinálok mintha minden oké lenne, mintha ez teljesen normális lenne, de persze tudom, hogy nem. Valami tipp vagy tanács/akármi?

2019. jún. 19. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Én most is leültem a géphez és megláttam a kérdésed, ami számomra szívmelengető, hiszen hasonló cipőben voltam, mint te. Na mondom, ez az én kérdésem, így meg is válaszolom!


Hűvösvölgyben remek útvonalak léteznek, ami akár egy órás út is lehet. Közben hallgasd a mesterkurzusokat és magadtól rájössz az út végén, hogy mi a teendő.


https://www.youtube.com/watch?v=iXBrCAhFGLI


A futásról annyit, hogy nekem is ez volt a gondom, viszont ez a sok séta meg bevált és teljesen kikapcsol!

2019. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Neki kell állni! Ennyi! Nem kell túlgondolni, nem kell foglalkozni azzal mit gondolnak mások (vagy talán fontosabb számodra az ő véleményük, mint a saját mentális konfortérzetet önnön sikereid miatt?)


Ha nem állsz neki, úgysem fog változni semmi. Mert akkor nem is akarsz... Itt is... kérdést teszel fel, ezzel foglalkozol, várod a választ, ahelyett, hogy ma reggel futottál volna, vagy éppen keresnél egy olcsó nyelviskolát!


Gyerünk! Csináld!

2019. júl. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig is érdekelt mások véleménye, sosem tudtam igazán önmagam lenni és azt csinálni amit szeretnék..
2019. júl. 5. 23:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én válaszomat meg le se sz a r o d
2019. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Dehogy szarom le.
2019. júl. 7. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
De igen.
2019. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
S mire jutottál?
2019. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3 műszakos és 8 órás munka mellett valahogy nem volt időm elmenni Hűvösvölgybe főleg, hogy több, mint 3 órára van tőlem.
2019. júl. 7. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is sokat dolgozom, de azért erre szánok időt, tégy próbát!
2019. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Valami tipp vagy tanács/akármi?"

Az "akármi" kategóriában indulnék.


"Sok terv van a fejemben, de mégsem teszek értük semmit."

Szerintem a fél világ úgy érez mint te. Van, aki azt mondja, hogy az emberben két féle természet létezik, az én-központú természet és a magasabb rendű természet.

A én-központú természet arra törekszik, hogy életben maradj és mindeközben minél kevesebb energia befektetésével minél több élvezethez juss. Tehát munka után bekapcsolja a punnyadás módot, gépezel, effektíve nem csinálsz semmit.

A magasabb rendű természetednek viszont elhívása van olyan dolgokra, amikre az én-központú természetednek semmi szüksége, pl. hogy megtanulj egy új nyelvet.

A két természet közötti harcot szerintem a Földön minden ember, minden nap megvívja. És ez olyan, amit senki nem fog tudni megtenni helyetted, mondhatni a hajadnál fogva kell saját magadat kihúzni a mocsárból, viszont nézd a jó oldalát, bármilyen siker, amit elérsz csak téged illet.


Ha félsz az utcán futni edzhetsz otthon is! A helyben futás pl. hülyén hangzik de működik, pl. Mike Tyson is csinálta mikor börtönben volt (lehet, hogy egyeseknek nem szimpatikus mint ember, de mint sportoló lehet tanulni tőle).

Végtelen sok gyakrolat van, amit otthon, akár egy kis szobában is, felszerelés nélkül lehet végezni.

Ha sikerül rászánnod magad a mozgásra azzal nemcsak a testednek hanem a lelkednek is jót teszel. A futás meditáció is, azoknak, akik fizikálisak és nem való nekik az ülve meditálás. Ha olyan típusú ember vagy a rendszeres mozgás lehet a legjobb energetizálás az életedben.


Banális dolgok is szerepet játszanak az aktivitásodban, pl. hogy mit viszel be a szervezetedbe, mikor fekszel le, mennyit és hogyan alszol.


Ha valamilyen rossz szokásod van (és azt te tudod, hogy mi az) akkor kezdd el levetkőzni. Szerintem apránként érdemes, de másnak ki tudja mi válik be. Ha sikerül, nagyon büszke leszel magadra és egy nagy lépést tettél egy produktívabb élet felé.


Ami nekem nagy elégedettséget tud adni egy nappal kapcsolatban az, ha valahogy segítettem valakin. Illetve ha tanulok, edzek. Nyelvtanuláshoz melegen ajánlom a dulingo.com-ot.

2019. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!