Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit kaphatok akkor, ha egy...

Mit kaphatok akkor, ha egy fesztiválon vagy valahol alkoholt veszek a kiskorú öcsémnek? 19/f

Figyelt kérdés

Öcsi 17 éves, jár velem meg a haverjaimmal össze vissza fesztiválokra, falunapokra, butikban.


Legtöbb helyen nem adják ki neki a piát, de általában én kérem ki neki amit akar, vagy volt hogy odaadtam neki a személyimet, tőlem úgysem kérik el. Vagy gyakran van, hogy veszek egy üveget és ő is abból iszik.


Pár helyen ismerem a pultosokat, velük meg vagyok egyezve hogy kiadják neki amit kér, és az öcsi is tudja hogy ha netán elkapják és megfújatják akkor én vettem neki, még véletlenül sem magának vette mert nem akarták kiszolgálni. Ha kell hívjon fel és keressen meg, tanúsítom hogy én vettem.



Mit kaphatok ilyen esetben a rendőröktől? Bevihetnek engem ezért?



2019. júl. 17. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy fesztiválon nem fognak rendőrök szondával járni. Amúgy semmit nem kapsz.
2019. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Semmit nem kapsz. Vendéglátóhely szerintem viszont igen, ha 18 alatti iszik ott, még ha nem is ők szolgálták ki, de ebben nem vagyok biztos.
2019. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi az hogy megfújatják? Tán csak nem vezet kocsit 17 évesen. A törvény az hogy kiskorúként fogyaszthat alkoholt öcsi, csak a kocsmában, boltban kiszolgálni nem szabad, ha valaki köp, a kocsmát be is zárhatják ahova jár öcsi.
2019. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!