Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animék a jövőben?

Animék a jövőben?

Figyelt kérdés
Most hallottam nem rég a hírt hogy a Boku no hero academy menni fog Magyar Szinkronnal a Viasat 6-on, aminek rohadtul őrűltem. Mivel végre egy teljesen "új" animét szinkronizálnak le ami valjunk be magyarországon elég ritka. Ti szerintetek lehet arra esély hogy az Animék visszatérnek magyarországra? Én remélem igen merz szivesen látnék egy Naruto Shippudent meg egy Fairy Tailt magyar szinkronnal 😊

2019. szept. 2. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Hát én valami kevésbé mainstream, nem shounent szeretnék szinkronosan látni, de erre kb. zéró esély van, mert itthon nem lehet eladni az ilyesmit.


Engem annak idején, amikor kisebb voltam, pont az taszított az animéktől, hogy az olyan hulladék shouneneket nyomatták agyba-főbe mint a Naruto és társai. Emiatt azt hittem, hogy az összes anime ilyen. Aztán felnőtt fejjel ismertem meg ezt a világot, és hálistennek a minőségi animék nem itt kezdődnek.


Szóval röviden: én szeretnék valami mást látni szinkronosan, mint a jól bejáratott sémákat. Mondjuk egy Steins;Gate-et megnéznék a tévében szinkronnal :D


(amúgy Tanaka Norbi biztosan forr a vérében most - már ha tudod ki az xD)

2019. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Jajj, a Tanaka studió :D


Én nem szeretem a szinkronos animéket, se a BNH-t, de valamiért borzasztóan örülök neki, annak meg pláne, hogy egy mai darabot csaptak ki az asztalra!


Reméljük, hogy eljutunk odáig a jövőben, hogy újra legyen egy animékre specializálódott csatorna, ami arányosan többféle műfajból vetít nekünk animéket, magyarul. Én támogatnám, hogy legyen egy-kettő komolyabb és egy-kettő viccesebb, lájtosabb mű is.


Egy Carole and Tuesday-t szívesen látnék a hazai tévében, például. :)


De ne szaladjunk ennyire előre. Inkább várjuk meg, hogy a BNH milyen számokat fog hozni, abból könnyebb lesz jósolni :)

2019. szept. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy-egy csatorna néha fog próbálkozni egy-egy sorozattal, de megfelelő nézettség hiányában abbahagyják. Egyszerűen a magyar animés közösség teljesen elszokott a szinkrontól (egy jó része szerintem még a magyar felirattól is), másrészt egy szinkron valószínűleg jó 1-2 évvel tudná követni az eredeti sugárzást, amikor már a közösség gerincének nem az lesz a releváns sorozat.
2019. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Én ma ebéd közben csodálkoztam rá, hogy a Viasat 6-on a Tsubasa Kapitány ment. Jó tudom, az régi anime, de azért meglepett, mert eddig nem adták, illetve szerintem új a szinkron is, mert én jó 10 éve azt hittem, hogy a srác neve Tsubasa Oozora(hülye angol fordítás miatt -_- ), közben meg Oozora Tsubasa. XD


Én személy szerint örülnék amúgy, persze csak ha a szinkron is jó.

2019. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 A 2018-as verziót adják belőle, nem? :O
2019. szept. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy mondod, igen. Furcsálltam is, hogy HD. XD
2019. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp örülnék neki, bár mondjuk Naruto, Fairy Tail és egyéb mainstream társaikat nem szeretem. Mondjunk a BNHA ezeknél valamennyire érdekesebb számomra, így ha alkalmam adódik, nézni fogom.

Ha tényleg elindul egy ilyen folyamat, szerintem ezek szóba jöhetnek: Attack on Titan (úgyis a legnépszerűbb anime Mo-on, képernyőn látva új élményt adhat), Kimetsu no Yaiba (most ez a legnépszerűbb), Natsume Yuujinchou (ezt mennyire imádnám), Carole & Tuesday, Miyazaki filmek és valami isekai anime, bár engemet ez a műfaj annyira nem nyűgőzött le.

Pár régebbi animét szintén leadhatnának a képernyőn ismét, mint pl. Death Note, Fullmetal Alchemist Brotherhood.


Vannak kedvenceim, köztük az anime műfajában népszerűek is, de nálunk annyira nem terjedtek el, így nem valószínű, hogy szinkront kapnak. Ha a legnagyobb kedvencem szinkront kap és TV-n is menne, az fölérne egy csodával, másfelől aggódnék, hogy jól sikerül a magyar szinkron. Sajnos nem hallottam jókat mostanában felőle, cáfoljanak meg ;).

2019. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok, említve lett a Steins;Gate is, na pont az egyik anime, amely nem terjedt el Mo-on, máshol népszerűségnek örvend. Ettől függetlenül jobban örülnék neki, mint egy Narutonak. És hát sajnos a lepontozókon is látszik.
2019. szept. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, tudom, hogy ez a helyzet, emiatt sajnos nem reálisak az ilyen álmok...


Mondjuk lenne olyan nem shounen anime, amit azért el lehetne adni itthon is. Mondjuk egy Code Geass vagy egy Berserk, egy Vinland Saga (ha tényleg jó lesz) eladható lenne

2019. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok kimondottan anime-rajongó, de támogatom, hogy változatosabb műsorok jussanak el az országba és hogy bővüljön az animációs tartalmak választéka is, ezért én is odakapcsolok a Viasat 6-ra, hogy cseppnyit hozzáadjak a nézettséghez.

Sok műsortípus van, ami itthon nem honosodott meg, pedig bőven lenne bennük lehetőség, ha sikerülne egy rendes nézői réteget kiépíteni köréjük. Sajnos ez lassú és nehézkes folyamat, és konkrétan a japán média forgalmazásában más országok több évtizedes előnyben vannak hozzánk képest (Amerikában, de még sok Európai régióban is már az 50-es években elkezdték terjeszteni). Ezért is jó, hogy vannak olyan cégek, csatornák, amikben megvan a kezdeményező szándék. De azért reális maradok és nem veszem készpénznek, hogy a későbbiekben egyre több animét hoznak majd be. Egyelőre támogatom ezt a pár sorozatot, amit a Viasat 6 ad, és majd meglátjuk, hogy hová fejlődik ez az egész.

2019. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!