Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Veterán animések! Mennyi...

Veterán animések! Mennyi szemetet láttatok?

Figyelt kérdés
Nem egy olyan hozzászólással találkoztam a témánál, hogy több 100 animéket láttak egyesek és arról rizsálnak, hogy a "kezdőknek" akik alig pár tucat animénél tartanak nincs rálátásuk, hogy mi az igazán jó. Aztán egy hozzászólással később már az jön, hogy milyen kevés az igazán jó anime, hogy a nagyja szemét... akkor most egy rakat szemetet le kell erőltetnem a torkomon, hogy lehessen véleményem? Nem értem ezt a logikát.

2017. márc. 4. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Abban van igazság, hogy aki sok animét látott annak már kifinomultabb az ízlése és míg egy kezdő valószínűleg túlértékel olyan dolgokat amiről nem tudja, hogy gyakori és elcsépelt fordulat.


Az, hogy "minden szemét" gyakori betegsége bármilyen műfajnak amivel valaki jobban megismerkedik. A legtöbb műkedvelő anime néző általában egy idő után kialakít valamiféle ízlést és utánanéz a neten, hogy milyen kiemelkedő művek születtek abban a stílusban. Miután pedig ezeket megnézi több dolog szokott történni:

1 - csak arra emlékszik, hogy régen amikor azok készültek minden jó volt (persze ő csak a toplistásokat nézte meg)

2 - az anime mint alapműfaj iszonyúan klisés, ritkán vannak újítások ezért minden új sorozatban ugyanazt látja és ez untatja

3 - az anime (mint sok más dolog amire rákapnak az emberek pl videojáték) iszonyúan popularizálódott és emiatt ömlenek a szalagon gyárott "tisztes munka, de semmi extra" új sorozatok

4 - mindenki sokkal nagyobbra tartja azt ami az ő fiatalkorában volt, mert akkor naív kezdő befogadóként minden tetszett neki


No és ilyenkor ugye felmegy az ember egy weboldalra, ahol kezdők ömlengenek valami sorozatról ami számára már tök klisés és nem is nagyon tudja élvezni a stílusát, mert neki a régebbi jobban tetszett és kínjában a más örömébe is belerondít.


Igazából az ilyenek ellen sohasem győzhetsz, ha megnézel sok jó animét akkor tágítod a világlátásodat és jobban tudsz érvelni a vitákban, de mindig lesz valaki aki okosabbnak hiszi magát. Nem 100 szemetet kell megnézni hanem "sok" olyat amit általánosan nagyra tartanak és utána ha belekezdesz bármilyen sorozatba akkor tudod majd értékelni.

2017. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Így is leerőlteted azt a rakat szemetet a torkodon, csak nincs annyi tapasztalatod a médiummal, hogy felismerd, hogy amit nézel, annak a jó fele szar.


Gyakorlatilag el sem tudod kerülni, hogy belefuss a szemétbe, mert valahonnan ki kell indulnod, mikor néznivalót választasz. Ilyenkor vagy nézed azt, amiről sok a jó visszhang, vagy esélyt adsz mindennek, ami szembe jön.


Ha azokat nézed, amiről sok a jó visszhang, akkor például mi van a MAL TOP népszerű listáján? Shingeki no Kyojin, Sword Art Online, Tokyo Ghoul, Elfen Lied, Bleach, Fairy Tail, Akame ga Kill!, Deadman Wonderland. Ez mind szemét a TOP50-ből, amiért casual tömegek rajonganak.


Ha mindennek esélyt adsz, Nezzünk meg egy random szezont, legyen mondjuk 2014 tavasz, ez jutott eszembe másodiknak (az első nyár lett volna, de ott sok az átfedés). Black Bullet, Mahouka Koukou no Rettousei, Fairy Tail (2014), Date A Live II, Akuma no Riddle, Soul Eater NOT!, Nisekoi (csak a második fele). Ez is mind szemét.


Nem véletlen, hogy több a dropom, mint amennyi animét sok animés valaha látni fog. Vagy ha neked van valami tökéletes recepted, hogy hogyan találhatsz meg minden ízlésednek megfelelő animét anélkül, hogy találkoznál a ganajjal, légy szíves, oszd meg.



Én mondjuk pont nem mondom, hogy milyen kevés a jó, mert ugye a másik fele, ha nem is mind instant klasszikus, azért legalább szórakoztató.

2017. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most ez olyan, hogy mindenkinek más jön be... nekem az örök kedvencem a Narutó meg a Dragon ball, mert gyerekkoromban ezeken szocializálódtam...

Viszont tény, hogy minőség/történet szempontból, fel sem veszik a versenyt, pl egy Fate/stay night-el, Tündérmese...

Nagy kedvenc az Avatar is, de az meg nem igazi anime...

De pl haverom, aki szó szerint minden szart megnézhet, ő az elmúlt 10 évben napi 4 órában animézhet... van hogy többet... ő pont itálja amiket én szeretek...

2017. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De pl heavy metal alchemit sokan az égig magasztalják, én meg soha nem tudtam leerőltetni...

De a d-gray mant meg imádtam...

2017. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eleve elég válogatós vagyok, nyugati filmeknél, animéknél is, nem is nézek olyan sok mindent (kb havonta egy sorozat, legyen az anime, vagy nyugati) Ezen kívül az első kb 3-4 animémet mind egy barátom ajánlotta akinek eléggé bízok az ízlésében, innen indultam ki. Eddig kb 20 animét láttam, ebből 2-3 volt ami nem jött be. Persze szubjektív, hogy kinek mi tetszik. Az mondjuk igaz, hogy annak idején az AoT eléggé bejött, de már ennyi anime után visszanézve is sokkal kevésbé tetszik. De így ennyi.


Néhány kedvencem a miheztartás végett:

Ergo Proxy

Baccano!

Steins;Gate

Re:Zero (igen, ezt sokan lenézik, de nekem akkor is baromi szórakoztató volt)

2017. márc. 4. 09:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a lényeg. 20 anime, az semmi. Ha egy szezonból láttál annyit, akkor van egy képed kb arról az egy szezonról. Plusz haveri ajánlások alapján indultál el, akikkel jó eséllyel azért hasonló az ízlésed. Mondjuk az már jó jel, hogy az SNK már most nem tetszik annyira, jó eséllyel majd a Re:Zero is erre a sorsra jut.
2017. márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Amúgy ez a "kezdő anime-s"...

Én sacc 40-50 sorozatot láttam 20 év alatt, akkor én kezdő vagyok ahhoz képest, aki meg 20 éves létére... több 100-at... hát bocs, nekem meg életem van :D

2017. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem, te csak nem animés vagy. Ha egy-két hetente csak egy sorozatot néztél volna meg, ez kb 1-3 epizód naponta, 20 év alatt már simán benne lennél az 600-ban és ugyanúgy lenne életed. A nagy számok keveseknek gyűlnek össze úgy, hogy napi 8-10 órákat rohadnak a TV vagy monitor előtt és minden nap lenyomnak 1-2 sorozatot.
2017. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%
Egy gyári munkásnak esetleg el tudom képzelni, hogy van ideje 1-2hetente megnézni 1-1sorozatot... ennél engem mindig jobban motivált a pénz...
2017. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2-cour sorozat (24-26 rész) játékideje ~9 óra. Két hétre lebontvan napi kb 40 perc. Aki ennyit nem tud felszabadítani, a hétvégékkel nem is számolva, amikor azért rá lehet szánni egy átlag feature filmnek megfelelő időt, annak nem az anime - vagy bármi egyéb nerd hobbi - miatt nincs élete, hanem mert helyből halálra dolgozza magát. Verheted rá a melled, hogy milyen hasznosan töltöd az időt, ugyanúgy elrohan melletted az élet, mint az anyja pincéjében lakó autista nyakszakáll mellett, aki hetekre bezárkózik és csak enni és szarni jár ki.
2017. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!