Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek a Death Note vagy...

Szerintetek a Death Note vagy a Geass a jobb eszköz? Melyiket fogadnátok el?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Geass (bár az attól függ, melyik Geass :P). A Death Note-tal az a baj, hogy az animében ott vannak a módszerek, amivel rád találhatnak a nyomozók
2017. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem nem az a lényeg, hogy melyik, hanem hogy ki használja. Lelouchnak pl nem volt olyan ellenfele, mint L ezért neki sokkal könnyebb dolga volt, mint Lightnak, akinek L után jött N és ezért bukott el. Ha L és N nem lettek volna a sima nyomozók soha nem jönnek rá, hogy ő Kyra.
2017. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznapi életben a Geass. Ha kapnék egy Death Note-ot, akkor egyszerűen nem csinálnék vele semmit, mert nem vagyok gyilkos. Ha megkapnám Lelouch Geass-át, akkor azért lennének ötleteim :D


Ha egy kicsit őrült vagy, és meg akarod változtatni a világot, akkor viszont a Death Note jobb, mert megteheted otthonról. Ha a Geass-t kellene használnom, az első alkalommal rájönnének. Mert mondjuk politikusokkal beszélni akarok, akkor mindenhol kamerák vannak, stb. Személyesen elő kellene jönnöm, és rövid úton lelőnének szerintem. A Death Note-tal csak megölnék pár fontos embert, és küldenék egy üzenetet a vezető politikusoknak, hogy pontosan mit csináljanak, ha nem akarnak meghalni. Lelouch a Death Note-tal nagyon rövid úton nyert volna.

2017. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az elejétől kezdve figyelsz rá, hogy ne lokálisan használd a death note-ot, és nem reagálsz az üldözőidre, akkor szinte lehetetlen vele lebukni, és gyakorlatilag végtelen hatalmad lenne arra, hogy változtass azon, ami nem tetszik a világ működésében, szóval valószínűleg a death note-ot választanám.
2017. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A Death Note-tal az a baj, hogy az animében ott vannak a módszerek, amivel rád találhatnak a nyomozók"


Az animében, ha az első részben nem kapja fel Light a vizet, akkor még azt se tudták volna biztosra, hogy egyáltalán azon a kontinensen van-e a halállista, pláne a tulajdonosa.


A Death Note egyetlen hátránya, hogy csak nagy vonalakban lehet vele irányítani a világot. Light csak kiválasztott egy áldozat csoportot, egyszer elmondta, hogy ezzel mit akar elérni és kész. Utána nem üzengetett a kormányoknak, hogy pontosan hogy irányítsanak, nem, ő egy társadalmi nyomást hozott létre.


Ezzel szemben Lelouch képességével képesek lehetünk a világot a legapróbb részletekig befolyásolni, anélkül, hogy egyáltalán ellenőriznünk kéne, hogy működik-e a dolog és tényleg megcsinálják. Akár az egész emberiséget is ellehetne vele pusztítani.


Gyakorlati szempontból viszont macerásabb. Lépéseként kell haladni és téglánként építeni.

Egyre több embert kell irányítani, akik aztán összeköttetést adnak a fontosabb emberekhez. Először hírességek, utána cégvezetők, azokon keresztül belföldi politikusok, utána jöhetnek a külföldiek majd a legnehezebbek: a világvezetők, a nagyhatalmak vezérei.


Legalább is szó-szó. Az amerikai elnökkel való találkozást meglehet oldani úgy is, ha a kampányidőszakban egy beszédénél az elsősorban tolakszunk és reménykedünk, hogy hozzánk is jön kezet fogni.

2017. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a halállista igen nagy hátránya,hogy aki nevet ír bele,annak megsemmisül a lelke.

de ha jól emlékszem a halálisten ezt csak az utolsó pillanatban a halála előtt mondja el lightnak.

szóval ezt tudva én tuti nem írnék bele,mással viszont lehetne bele íratni,de az meg macerás.

egyébként meg ha light nem követi el a leggagyibb sorozatgyilkos klisés bakikat,mint nyomozás utáni érdeklődés,beszállás a nyomozásba,kapj el ha tudsz játszma,akkor az életben soha nem jöttek volna rá,hogy ki ő.

a geass-ról viszont még nem is hallottam,azt sem tudom mi az.

2017. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6: Nem semmisül meg a lelke (az energia nem is vész el, hanem átalakul ugye), hanem nem kerül se a mennybe, se a pokolba. És ezt Ryuk már a legelején elmondta Light-nak.

A Geass a Code Geass animében van. Nézd meg, sokban hasonlít a DN-hez :). Ugyanúgy zseni a főszereplő, ugyanúgy kap egy természetfeletti eszközt, amivel megváltoztathatja a világot, stb.

A Geass-ről annyit, hogy szemkontaktussal képes vagy parancsot adni embereknek. De ez is egy emberen csak egyszer használható.

2017. aug. 27. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:

"A Geass-ről annyit, hogy szemkontaktussal képes vagy parancsot adni embereknek. De ez is egy emberen csak egyszer használható."


Többféle Geass volt, és nem mindegyikhez kellett szemkontaktus, és nem is mindegyik arra volt jó, hogy parancsot adj vele az embereknek

2017. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Többféle Geass volt, és nem mindegyikhez kellett szemkontaktus, és nem is mindegyik arra volt jó, hogy parancsot adj vele az embereknek"


Összesen hány geass volt amúgy?


SPOILER!!



Ugye ott volt a gondolatolvasás, az érzékbecsapás, ami azt a látszatot adta, mintha megállt volna az idő, a pillanatnyi jövőbe látás és az emlékezet törlés/módosítás. + az a mesterséges geass, amivel más geass-eket lehetett kikapcsolni.

Én ezekre emlékszem, volt még?

2017. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de én a Lelouch-féle Geass-re gondoltam, amikor kiírtam a kérdést, és a legtöbb embernek is kapásból az jut eszébe.
2017. aug. 27. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!