Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van itt olyan ember aki nem...

Van itt olyan ember aki nem utálja az Akame ga Kill! c. animét? Esetleg aki szereti?

Figyelt kérdés
Nagyon meglepődve olvastam el azt a sok választaz oldalon amiben ezt az animét hurrogják le. Vitatkozzunk! :) Írjátok le a véleményeteket róla és érveljetek, hogy miért tetszik miért nem. Nagyon kíváncsi vagyok.

2017. okt. 30. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Most néztem végig nyáron,de nekem nagyon bejött. Nem igazán tudnék rosszat mondani róla. Azt sajnáltam,hogy mindenki meghalt a végére, azért szerintem megérdemeltek volna egy boldog befejezést,ha már ennyit küzdöttek.

Én még megnéztem volna belőle még egy évadot,de mivel elég erős befejezést kapott plusz kb. minden szereplő meghalt így már nem nagyon lett volna mit folytatni a történeten.Tehát így jó, ahogy van. Lezárták a történetet,ezt már felesleges lenne folytatni, azzal csak elrontanák.

2017. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Kezdő animéseknek tetszhet, de minél több animét lát az ember, jó eséllyel egyre kevésbé fog neki tetszeni.
2017. okt. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Örülök hogy nem vagyok egyedül. :) Igazából nem is második évad kéne neki, hanem újra kéne csinálni az egészet a manga szerint. Habár ez is úgy lett volna eredetileg, de mivel bukó projekt lett, így inkább lezárták.


2.válaszoló: De konkrétan mi a baj vele? :)


Köszi a válaszokat.

2017. okt. 31. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

A myanimelist 28. legnépszerűbb animéje, szóval biztosan elég sokan szeretik. Megcsiklandozza azokat a pontokat, amik a kikapcsolt aggyal animét néző casual nézőknél orgazmust okoz, de ha élvezni akarod, akkor tényleg, már kikapcsolt aggyal kell leülni elé, mert máshogy nem megy.


Mik a hibái?


1. A főszereplő. Most utána kellett néznem a nevének, mert annyira jellemtelen és jellegtelen, hogy tényleg, ha megfeszítenének sem jutna eszembe. Szóval Tatsumi. Már a kinézete elmond róla mindent az anime első percében. Engem konkrétan meg is tévesztett. Egy teljesen egyen kinézetű kamaszfiú, aki úgy ahogy van bármelyik középiskolás light novel adaptációban megállná a helyét műfajtól függetlenül. Naiv, jellemtelen, self-insert fő"hős", olyan ruhában, amire konkrétan első pillantásra azt hittem, iskolai egyenruha.

[link]

Egy fantasy anime/mangasorozatról van szó, kùrvára nem erőltette meg magát a karakterdizájner. Ez egyébként a címszereplő Akaméra ( [link] ) és egyik-másik mellékszereplőre ( [link] ) is igaz. Borzasztó lusta és illúzióromboló. Nem mintha az, ahol próbálkoztak, általában annyival jobb lenne ( [link] ). De a funkció követi a formát, csak sodródik az árral, a kezdeti motivációját és a nézővel való kapcsolódási pontot az jelenti, hogy megölik két gyerekkori barátját, akikkel kb. 30 másodpercnyi flashback montázst láttunk, amiben semmi olyasmi nem történt, ami legalább azt bemutatná, hogy a főszereplőhöz ténylegesen közel álltak, nemhogy a néző szimpátiát tudjon kiépíteni velük. Ez a későbbiekben át fog fordulni, de jobb nem lesz.


2. Az antagonista. Hogy is hívták a jégkirálynőnket? Ja igen, Esdeath. Aki beleszeret a főhősünkbe... valamiért. Ja igen, mert olyan kùrva kemény. Igazi motivációi neki sincsenek, karakterfejlődése még annyi sem. Viszont szereti a főhős kedvéért minden második jelenetben megalázni és alárendelni önmagát. Ez effektíve lerombolja minden tekintélyét. Persze a sunáját nem kell félteni. A főhősnél, mint említettem, a funkció követi a formát, és ha jóformán megerőszakolják is talál utat, hogy betartsa szolidaritás-cölibátusát a célközönséggel.


3. A mellékszereplők és a cselekmény. Itt karakterekről gyakorlatilag szintén csak klisék szintjén lehet beszélni. A sorozatot tulajdonképpen nem is érdekli egyikük sem. Húsok a darálóba. Itt jön az a bizonyos átfordulós dolog. Minden mellékszereplővel, először csak a jó oldalon, aztán mikor az alkotók eszméltek, hogy nincs elég a sorozat végéig, már a rosszon is, gyakorlatilag a következő formulát követi: kapunk 1-3 epizódot, amiben mindenféle összemelegedős jelenettel megpróbálják megszerettetni a karaktereket a nézőkkel. A kidolgozásukra persze nem fordítanak energiát, inkább adnak nekik egy tragikus múltat, vagy csak szimplán egymásba szeretnek a főszereplővel. Ha ezen túl vagyunk, a lehető legbrutálisabb módon végzik ki a szereplőt, amit az író ki bírt találni és a médiahatóság még a megcélzott korhatár besorolással engedélyez. Ezután 1-2 levezető rész, majd jön az összemelegedés a következő áldozattal. Ez önismétlő, kiszámítható és még azt a minimális szimpátiát is lerombolja, ami egy egészséges jóérzésű emberben spontán kialakul. Emellé jön, hogy a "jó" oldal gyakorlatilag egy háremként funkcionál és folyamatosak a cselekményhez hozzá nem adó, de azt megakasztó, beleerőltetett, teljesen tankönyvi klisé fan service jelenetek. Ja de, van egy funkciója. Nézd csak, milyen cukik a lányok! Szeresd meg őket, legyenek a waifuid, hogy amikor a szemed láttára feltrancsírozzuk őket, majd elmondhasd, milyen jelentőségteljes halálok vannak ebben a sorozatban.

2017. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából már elég rég láttam az Akame ga Kill!-t, mert még szezonosként néztem. Ahhoz képest, hogy mennyire el szoktam felejtkezni sorozatokról, azért maradtak meg bennem emlékek róla, szóval legalább valami benyomást hagyott :D Az első részek elég erősen indítottak, nem gondoltam volna, hogy ilyen véres és kemény lesz az egész. Az Esdeath szálat is nagyon szerettem benne, mert azért elég ritka, hogy az ellenség ilyen módon szeressen bele a főhősbe. Igazán felfrissítő volt ez a darab sok ponton akkoriban nekem a többi animéhez képest, amikben már megcsömörlöttem. Bár azért messze volt a tökéletestől és egy igazán fájdalmas hibába esett bele. Miután nem a mangát követte a sztori, hanem anime original lett a dolog, utána szerintem a történet színvonala is csökkent. Ez elég sok másik művel is megesett. Arra emlékszem, hogy a vége különösen nem tetszett azzal a szerintem nagyon oda nem illő mecha-szerű harccal. De Esdeath halála például nálam mindenképp benne van a legemlékezetesebb anime pillanatok között. Összességébén szerettem az animét, de attól messze állt, hogy kedvencnek vagy remekműnek nevezhessem.
2017. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem benne van a top 10-ben de a végén. Élvezetes volt és érdekes de még is jo volt a tömeg halál. Persze voltak vele problémáim is de ezeket fentebb már elmondták és persze rég láttam már igy már nem igazán tudék olyat mondani amit ne mondtak volna
2017. nov. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nagyon meglepődve olvastam el azt a sok választaz oldalon amiben ezt az animét hurrogják le. Vitatkozzunk!"


[link]

2017. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!