Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Filmek, sorozatok, amiken az...

Filmek, sorozatok, amiken az ember elgondolkodik, esetleg tanul belőle?

Figyelt kérdés

Szeretem a szabadidőmet igényes filmekkel és sorozatok nézésével tölteni. Azonban most megakadtam kicsit, mondhatni kifogytam ezekből a sorozatokból/filmekből.

Olyan gyöngyszemeket keresnék, amik kicsit átalakítják az ember világnézetét, vagy jó témát ad elmélyülni kicsit a mondanivalóján. Nem drámákra, illetve nem elvont mozikra gondolok.

Kérlek írjatok nekem néhányat, esetleg egy kis kifejtést, hogy nektek miért volt akkora durranás. :)

Én is mondanék párat, hátha valaki kedvet kap, vagy a kedves válaszolók belelátnak kicsit az ízlésvilágomba.

1. A nagy svindli

Számomra zseniális volt, ahogyan bemutatták a sorozatban, hogy mennyire manipulálható és befolyásolható gyakorlatilag mindenki. Nagy tervek, remek kivitelezések, nekem ezáltal kinyílt egy új szegmense a befolyásolásnak és az elterelésnek.

2. A mentalista

Szerintem ezt senkinek nem kell magyaráznom, pszichológiaórákra való minden epizód.

3. A kör

No nem a horror,hanem az Emma Watson-féle. Ez kicsit negatív értelemben volt elgondolkodtató számomra. A virtuális világ, amelyben élünk, annak minden előnyével, amelyekből egy pillanat alatt hatalmas hátrány lehet. A világ, ami a mai Z-generációt magába szippantotta és létezni sem tudunk nélküle, pedig sokkal jobb lenne. :)


Remélem valakinek meghoztam a kedvét és azt is remélem, hogy valaki majd meghozza az enyémet.



2017. jún. 10. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

banshee és rambo 4.

ez a sorozat és film elég jól demonstrálja,hogy időnként elkerülhetetlen az erőszak és az erőszakban való aktív részvétel.

van olyan hogy nem kerülhető el,nem kerülhető ki és ha nem aktivizálod magad,nem cselekszel akkor meghalsz vagy még rosszabb történik veled.

2017. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sunset limited
2017. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pootie Tang
2017. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mr Robot

Nehez sorozat, sok figyelmet igenyel. Sokat filozofalnak benne, foleg a masodik evadban. Teljesen valosaghuen mutatja be a dolgokat.


Fullmetal alchemist brotherhood

Ahogy reagalnak sok dologra, ahogy hozzaallnak a komolyabb helyzetekhez abbol lehet tanulni. Ram jo hatassal volt.


A mentalistas szoveged alapjan a "Hazudj, ha tudsz!", es a Sherlock (Benedict Cumberbatch) tetszeni fog.


Ugy gondolom, a Black Mirror lesz a te kedvenced. Mindegyik resz teljesen mas temaval foglalkozik, nem szamit milyen sorrendben nezed. A "15 Million Merits" es a "Be Right Back" epizodokat nezd meg minel hamarabb. Kivancsi vagyok a velemenyedre.

2017. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Black mirror/Fekete tukor

Az egesz "sorozat" arrol szol hogy minig mas mas szereplonek az elet egy "gorbe tukrot mutat" es lesz valami konfliktusa

Nagyon jol el lehet bbenne melyulni es elgondolkodni azon hogy te esetleg megcsinalnad e a szereplo helyeben azt a dolgot vagy inkabb hatat forditanal az emberisegnek es peldaul hagynal egy embert meghalni!

2017. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mr. Robot

Hősök

Still Standing (ez vígjáték, de az élet igazságai olykor elhangzanak benne vicces formában)

2017. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!