Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok hasonló animéket...

Tudnátok hasonló animéket ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Keresek jó történetű, komolyabb hangvételű animét/animéket.


Néhány kikötésem lenne:

- A karakterek ne ilyen 10-13 év körüliek legyenek, minimum az ilyen 16-18 éves korosztály (vagy felette) lenne az ideális..szóval ne ilyen kisgyerekekről szóljon a sztori.

- Ne ilyen jövőben játszódó robotos akámi legyen (mecha a neve azt hiszem :D)

- Lehet romantikus /szomorú is, de nem feltétlen fontos, hogy arról szóljon az egész sztori, ugyanúgy lehet ecchi is, de nem azon lenne hangsúly..értitek :D


Nem valami sok animét láttam eddig, de párat felsorolnék, ami tetszett és akkor talán könnyebben tudtok ajánlani:


Orange, ReLIFE, Elfen Lied, Kimi no na Wa, Koe no Katachi, re:Zero


Ezen kívül voltak még bőven (leginkábbb az ilyen ismertebbek), de ezek azok amik igazán tetszettek, szóval ilyesmik érdekelnének.


Ha esetleg olyat írtok amit már láttam, akkor majd írom, de jöhet bőven.


Köszi:D



2018. febr. 22. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Seinen kategóriában keresgess. Főleg a régebbieket ajánlom, mára eléggé keveredett a komolytalannal shounennel, persze nem azt jelenti hogy egy shounen nem lehet komoly, csak nem jellemző rá.
2018. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Seinen vagy josei kategóriában keresgélj.
2018. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ayashi No Ceres

Beck

Boku dake ga Inai Machi

Death Note

Fushigi Yuugi

Nobunaga Concerto

Sakamichi no Apollon

Toshokan Sensou

Wellber no Monogatari

2018. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem te ezeket kerested:

Shigatsu wa Kimi no Uso: itt igaz, hogy 14 évesek a főszereplők, de valahogy sokkal érettebbeknek tőnnek... Mármint mentális és érzelmileg is, szóval szerintem nézd meg. Emellett nagyon szép a grafikája, és nagyon hangulatos.


H2O - Footprints in the sand: ez szerintem egy eléggé ismeretlen anime. Már szerintem van legalább 4 éve, hogy láttam, de akkor nagyon tetszett. Az előbbinél régebb stílusú a rajzolata, de attól még szép. A pontos történetre nem emlékszek :/ Ehhez hasonló z Ef - Tale of memories, bár talán jobb is, mint a H2O, mert sokkal komplexebb a történet.


Toradora: nagyon aranyos történet, illetve általánosan ismert és közkedvelt is. Már nem emlékszek a szereplők pontos életkorára, de ezt is megéri megnézni :)


Ezeken kívül persze van egy csomó klisés cucc, amit me lehet nézni, mert túl sok szellemi munka nem szükséges a megértéséhez, hiszen már egy csomószor láttuk más ruhába felöltöztetve ugyanazt. A fentebb leírtakat ajánlanám, de leginkább az elsőt. Na, azt mindenképpen nézd meg :D

2018. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Death Note

Death Parade

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Usagi Drop

Psycho-Pass

Fate/Zero

Kino no Tabi: The Beautiful World

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Mahou Shoujo Madoka★Magica

Steins;Gate

Barakamon (bár ez nem annyira komoly)

Made in Abyss (ez ugyan 12 évesekről szól, de ettől függetlenül komolyabb hangvételű)

Shigatsu wa Kimi no Uso (ebben is csak 14 évesek a főszereplők)

2018. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fullmetal Alchemist és Fullmetal Alchemist: Brotherhood.

Itt a két főszereplő 14 és 15 évesek, viszont ha jó egy tényleg történetet szeretnél látni, mindenképpen ajánlott. A sima FMA felnőttesebb, a FMA:B-nak viszont sokkal jobb a lezárása.

2018. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Trevor. ***** válasza:

Nana - shoujo/josei (bár inkább az utóbbi), slice of life, romantikus, dráma, vígjáték. Semmi fantasy, egy életszerű történet, az egyik kedvencem.


Angel Beats! - seinen, dráma/vígjáték


Clannad+After Story - seinen, slice of life, dráma, vígjáték. Ha az első évad nem is tetszene, a második sokkal jobb.


Kuzu no Honkai - seinen, dráma. Gyakorlatilag a viszonzatlan szerelemről szól, de komoly darab.


No Game no Life és Hataraku Maou-sama! - ecchi, vígjáték


Meg úgy ajánlom, hogy nézz körül a seinen/josei animék között, biztosan találsz neked tetszőt. Mivel fiú vagyok, így néha soknak érzem a romantikát a joseiben, de seinenből meg mintha kispórolnák sokszor. Így érdemes mindkét műfajból nézni, mert jól kiegészítik egymást :D.

2018. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Parasyte the Maxim
2018. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ergo Proxy
2018. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Cowboy Bebop
2018. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!