Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen Dragon Ball-hoz hasonló...

Milyen Dragon Ball-hoz hasonló animék vannak?

Figyelt kérdés
Már több, mint 1 éve véget ért a Dragon Ball Super, ami miatt szomorú vagyok, ezért szeretnék keresni egy alternatívát, de tisztában vagyok vele, hogy a Dragon Ball-t semmi, de semmi nem pótolhatja 100%-osan. Előre is köszönöm a sok választ! :)

2019. ápr. 14. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én utána néztem a Naruto-t, a Yu yu hakusho-t, és a One piece-t, nekem pótolta.
2019. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Slayers, Toriko is jó.
2019. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírom a nagyobb shounen sorozatokat.

Kinnikuman: komolytalanabb anime, de a Dragon Ball az ebben a sorozatban lefektetett stílusra, történetvezetésre épül.

One Piece: szerteágazó történet, egy szerintem adventure time szerű bizarr világban.

Toriko: ezt annyira nem ismerem, de a Toei animation shounen hármasát alkotja a One piece-el és a Dragon Ball-al.

Yu Yu Hakusho: az egyik legjobb. Démonokkal, szörnyekkel harcolnak.

HunterxHunter: ugyanaz az alkotója, mint a Yu Yu Hakushónak, csak itt a felfedezés a főbb mótívum.A hunterek különleges emberek, akiknek célja a felfedezés, és az emverek védelme. Vannak fejvadászok, kincsvadászok, kriptidvadászok, ínyencvadaszok. Mivel a társadalomnak nagy haszna van belőlük, az országok sok engedményt adnak nekik (ingyen utazás, kedvezményes szállás, tiltott területekre való belépes, stb.) Munkájuk során sokszor kerülnek harci helyzetbe, ami során a nent használják, ami olyan, mint a kí, vagy a chakra, csak több mindenre lehet használni, mint egyszerű ki blastokra. Pl. egy láncot létrehozni a semmiből, ami összeszórítja az ellenfél szívét.

Naruto: a kidolgozott, fantáziadús technikák és harcrendszer miatt jó. Nagy földrengető csaták nincsenek benne, mivel a mangaka szerint a legerősebb karakter is Nappával egyenlő erőben. Az anime nagyon tele van fillerrel, amik közül néhány idegesítőbb, mint a Dragon Ballban, mivel sokszor nem is találtak ki külön szálat arra 4 percre, csak mutatnak egy visszaemlékezést a korábbi részekből.

Bleach: kb. 60. részig olyan mint a Naruto, csak komolyabb: kidolgozott technikák, univerzum, de utána a többi 200 valamennyi részben már kifulladt a történet.

Fairy Tail: nem láttam, de elvileg ez is neverending shounen.

Boku no Hero Academia: gyakorlatilag fillermentes, kb. olyan mint az x-men, egyszercsak az lett normális, hogy vannak szupererők, a társadalom pedig szuperhősökre, képességüket nem használókra, és szuperbűnözőkre oszlott. A főszereplő a 0.001%, aki képesség nélkül született, hogy megkapja később a leghatalmasabbat, a One for All-t.

2019. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!