Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Adott egy Xbox One S, és...

Szabolcska11 kérdése:

Adott egy Xbox One S, és miután kiveszem a CD-t a konzolból a játék teljesen lefagy és nem lép ki saját magától a főmenübe. Érdekelne csak nálam szokta ezt csinálni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem kéne kivenni a cd-t mikor fut a játék.
2019. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
TILOS olyankor kivenni a cd-t.... kilépsz aztán kiveheted.
2019. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eddig mindig így csináltam sajnos, remélem további probléma nem lehet vele
2019. júl. 28. 23:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészes. Annyi hogy így a cd is sérülhetet.

Fontos, így tényleg ne vedd ki, meg mikor cd van a boxba ne helyezd át magát a konzolt, az is tud bajokat csinálni, főleg, hogy one-on már nincs cd tálca, magától szívja be a konzol.


További szép és hiba mentes játékot! ☺️

2019. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Hogy eloszlassak pár félreértést: Semmi baja nem történhet se a gépnek, se a játéknak, se a lemeznek ha futás közben veszed ki. Így volt az összes régebbi konzolon, így van ez ma is. Mentés közben nem ajánlott csak kivenni mert sérülhet a mentés fájl és esetleg elveszik, de a mai játékokban rengeteg biztonsági dolog van beépítve ami miatt ennek kicsi az esélye. Ha nem dugsz bele egy csavarhúzót a gépbe vagy nem húzod ki egy fogóval a lemezt akkor nem tudsz fizikai kárt okozni, ugyanis a lemezkiadási procedúra mindig minden esetben ugyanúgy fog végbemenni. Kikapcsolja a lézert és kitolja a lemezt. A rendszert nem érdekli, hogy mi történik a gépben, az mindig minden esetben ugyanezt fogja csinálni.


Másodsorban az Xbox One-n nem fut lemezről semmilyen játék. Amikor először beteszed kötelezően feltelepül, addig el sem tudod indítani. Amikor elindítod a merevlemezről fut, a lemez csak azért van bent hogy igazolja, hogy nem adtad el a játékot.

2019. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5ös. Xbox szervízben dolgozik a barátom. Nincs igazad. A cdnek és gépnek is lehet baja ha ugy mozgatod a konzolt. Ha eddig neked nem volt légy boldog.


És ha kilépés előtt veszi ki az ember a lemezt a rendszer lefagyhat, ami nem a legjobb magának a rendszernek, mivel úgy nem “helyen” állítod le, ha nem kinyomod, az hasonló mintha áramszünet miatt állna le, amiről úgy szintén tudni hogy nem a legjobbakat teszi.


És abban sincs teljesen igazad hogy nem használja a cd-t miután feltelepítetted, ugyanis egyfolytában egy fájlt futatt, amit pc-n pl crackkeléssel lehet kijátszani, igy nem csak “ellenőrzi” vagy hogy is mondtad tévesen, hogy megvan e a cd, arról futatt egyfolytában egy fájlt.


Ne terjeszd a fél igaz vagy téves állításaid, mert akik nem értenek hozzá elhiszik és még több baromság kell útra, aztán majd lehet sirni, meg 2 nap múlva kiirni az oldalra hogy mi van ha nem indul a one-m.

2019. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hatos. Az, hogy Xbox szervizben dolgozik a barátod nem segít azon, hogy egy szót sem írtam arról, hogy mozgasd a gépet miközben működik. Azt írtam, hogy semmi baja nem lesz ha menet közben kinyomod a lemezt maximum a mentés veszhet el. Ugyanis ez így van. Nem tudom mit gondolsz vagy hallottál a rendszer működéséről, de ha azt hiszed, hogy egy konzol tervezésekor nem vették alapnak, hogy az emberek az összefogdosott zsíros mocskos karcos lemezeket fogják ki be nyomogatni a gépbe ahogy kedvük tartja vagy ki és be kapcsolgatják vagy húzogatják az áramból csak úgy akkor teljesen el vagy tévedve. Azzal, hogy kiveszed a lemezt megszünteted a DRMet. Ezt normál esetben a rendszernek úgy kellene lereagálnia, hogy kidob a dashra, ha a kérdező adott játékában nem így történt akkor ez van. Ha alap lenne, hogy ki kell lépni a játékból mielőtt bezárod akkor nem csak azt írná ki minden játék induláskor, hogy amikor a mentés ikon pörög nem lépj ki belőle. Akkor talán lenne egy feltűnő EXIT vagy QUIT menüpont minden menüben nem pedig csak úgy hogy neked kell elzarándokolni a játék ikonjára a dashboardon és felhozni azt a menüt amiről az átlag játékos azt se tudja, hogy van... majd ott a legalsó menüpontra navigálni és ott kilépni. Az OS egy teljesen elszeparált részén dolgozik a konzolnak, játék abba nem szólhat bele.


A lemezről nem olvas a rendszer semmit konkrétan a játékhoz, az, hogy a DRMhez használja, semmit nem jelent. Azért mert közérthetően csak annyit írtam, hogy ahhoz kell, hogy ellenőrizze, hogy nem adtad el a játékot nem változtat ezen semmit. Nem 1990ben vagyunk ahol esetleg nem állt parkolópályára a (merev)lemezolvasófej ha bármi probléma üt be.


Az, hogy az app lefagyása egyenlő lenne áramszünettel az nettó marhaság, nem tudom, hogy honnan szednek emberek ilyesmiket. A lemez kivétele egy hardveresen meghatározott esemény. Nem tudsz vele elrontani semmit csak ha akkor akasztod meg a szoftvert amikor a lemezre ír. Játékok telepítés után csak mentéskor írnak a lemezre. Emiatt van gyakorlatilag minden mai játékban minimum egy backup save amit felváltva ír a rendszer a normál autosave-el.


Original Xboxom van 2002 óta

Xbox 360am 2006 óta

Xbox Oneom 2015 óta

Tudod hányszor fagytak le ezeken játékok csak normál használat közben? Tudod hányszor nyomtuk ki a lemezt ahogy végeztünk menet közben? Én biztos nem tudnám összeszámolni.

Van 6 közeli barátom akiknek hasonlóan megvolt mindegyik gép sőt nem az volt az első gépünk és nem is az utolsó. És valahogy mindegyiket úgy tervezték, hogy ne menjen tönkre ha valaki kinyomja a lemezt.

2019. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!