Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mennyire "elterjedt" a társasj...

Mennyire "elterjedt" a társasjátékozás manapság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

A kérdésem arra irányul, hogy mennyire elterjedt avagy kedvelt tevékenység ma az emberek körében a társasjátékozás? Sokszor látom és tapasztalom, hogy se a fiatalok se a felnőttek körében nem igen szoktak társasozni, de ha szoktak is akkor leginkább valami egyszerűbb játékkal.

1.Ti szerettek társasjátékozni?

2.Milyen gyakran?

3.Hány évesek vagytok?

4.Kivel, milyen társaságban (pl.:család/barátok) szoktatok?

5.Milyen játékokkal?

Előre köszönöm ha válaszolsz!! :)



2019. aug. 5. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A komolyabb társasjátékokhoz ( Risk Tannhauser és társai ) kell egy hasonló érdeklődésű baráti társaság és idő, mert ezek a játékok több órásak tudnak lenni. Esetenként házibuliban, szilveszterkor valami kis könnyedebb játék amit lehet játszani, pl Fedőnevek, ami nagyon szórakoztató, főleg, ha már oldott a hangulat .

2019. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
36 éves vagyok, régóta összeszokott baráti társasággal szoktunk társasozni.
2019. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még :)

Igen azt már én is észrevettem, hogy sok játékhoz tényleg kell a hasonló érdeklődési kör.

2019. aug. 5. 19:50
 4/12 anonim ***** válasza:

1) Szeretek

2) Ha valaki leül velem játszani

3) 30

4) Ritka ha a párom vagy barátaim leülnek velem

5) Talisman (kiegészítőkkel), Ticket to Ride Európa, CV, Azul, Takenoko, Dominion, stb


Előre szívesen :)

2019. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon elterjedt.

1) Igen

2) Havonta egy-kettő befigyel.

3) 30-41, huszonéves korunktól játszunk.

4) Pont így: család/barátok, időnként munkatársak.

5) Vannak kedvenceink, pl. Hanabi; Aranyásók - ha ötnél többen lennénk; Catan, Carcassone - ha hosszabbra vágyunk vagy még van olyan kiegészítő, amit nem próbáltunk ki; ezen felül mindig van valakinél újdonság és társasozós klubokba is járunk néha, hogy valamit kipróbálhassunk, mielőtt megvennénk. Bár így is vannak sose próbált játékaink, pl. pár újabb Dixit kiegészítő, mert azt valahogy idő előtt meguntuk. Meg még a Mars benépesítését se sikerült megkezdeni, itt porosodik szegény vörös bolygó a dobozában márciustól.

Vannak nagy társasjáték események is, pl. a Társasjátékok ünnepe ( [link] ) Több társasozó klub országszerte, de talán ez a legnagyobb: [link] Sok étteremben, kávézóban vannak készleten társasjátékok (és nem kinevetavégén, meg gazdálkodjokosan...). A társasjátékokat világszinten is versenyeztetik, újabbakat és újabbakat találnak ki. Nemzetközi társasos oldalakon tízezrek szavaznak játékokra, folyamatosan láthatod, mik a legnépszerűbbek, pl.: [link] De hazai társasjátékboltok is segítenek a legjobb játékok megtalálásában, pl. öreg motoros a Szellemlovas [link] , új a Reflexshop [link] És a Miutcánkban is lehet spontán villámtársasozásokat szervezni, helyiekkel: teszteltük! :) [link]

2019. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

"Sokszor látom és tapasztalom, hogy se a fiatalok se a felnőttek körében nem igen szoktak társasozni, de ha szoktak is akkor leginkább valami egyszerűbb játékkal."


A tapasztalatod szöges ellentétben van a valósággal.

2019. aug. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Lehet, hogy nem így van, de a környezetemben tapasztaltak alapján írtam. Ha meg nem így van annak én csak örülök.

#5 Köszönöm szépen a sok plusz infót, nem is tudtam, hogy vannak ilyenek.

Természetes a többieknek is köszönöm a választ! :)

2019. aug. 5. 23:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok: Könnyű rákapni a társasozásra, ajánlom, hogy próbálj ki valamit a barátaiddal, onnan már gyerekjáték összeröffenteni egy-egy játékra embereket. A már említett Hanabi egy olcsó (2500-3000 Ft), kis fémdobozos játék, mindenhova vihető, szinte bárhol játszható, ráadásul teljesen rendhagyó a megszokott versenyzős játékokhoz képest, ugyanis kooperatív, azaz együttműködésen alapuló. A cél, hogy a csapat együtt minél jobb eredményt érjen el, és ez a játék már két főtől is igen izgalmas.
2019. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#5/#8 Ismét nagyon köszi!! Utána fogok mindenképp nézni (és valószínűleg meg is veszem:D)

Sokszor utazgatom, szóval jól is jön, hogy kevés helyet foglal.

2019. aug. 6. 00:40
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Nekem tegnap előtt volt nálam a haverom és mondja, hogy az ott mi a polc a tetején, csak nem társas játék? (költözésen voltunk és felhoztuk)

Mondom neki, hogy de van kedved játszani?

Aztán egy jó két órát el is voltunk velük. :)

18F

2019. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!