Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan érhetném el sakkban a...

Hogyan érhetném el sakkban a 2000-es élő szintet?

Figyelt kérdés

Elég sokat foglalkoztam már vele, a sakksuli oldalt már végig pörgettem, az Asztalos -Bán könyvet is már kiolvastam. Jelenleg olyan stabil másodosztályú játékos vagyok, de nem értem mit tudnak jobban? Miben lehetnek jobbak gyanítom a megnyitásban vagy nem tudom.

Egyszerűen nem bírok fejlődni.



2019. aug. 16. 22:02
 1/6 Baluba ***** válasza:

Jelenleg mennyi az Élőd? Én úgy gondolom, hogy ez az a pont, amikor mindenben jobbnak kell lenned, hogy 2000 legyél. Vagy nagyon jó endgame játékosnak kell lenned.


Javaslom, elemezd ki a saját meccseid, engine segítségével. Nézd meg, hogy a megnyitás végén hogy állsz. Ha általában kb egyenlő poziciod van, akkor nincs gond a megnyitasaiddal. Ezek után nézd meg, hogy a középjátékban hogy szerepelsz, lehetőleg csoportositva a pozíció típusa szerint (pl ha jól szerepelsz egy ruy lopez világos oldalán, az semmit nem jelent arra nézve, hogy mennyire leszel jó egy szicíliai sötét oldalán). Bár hivatalosan ezt a szakaszt nem szoktak külön vizsgálni, én megnézem azt is, mennyire vagy hatékony a középjáték-végjáték átmenetben, azaz jókor egyszerűsíted-e a játékot végjátékra. Végül pedig elemezd ki a végjátékaidat, lehetőleg ismét csoportosítva, figurák és állás (győzelemre állsz, jobb vagy, egyenlő, gyengébb vagy, vesztésre állsz) szerint is.

2019. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg olyan 1700-800 körül vagyok, valahol. Persze nyertem már 1900-as szint ellen is gép ellen. Nem tudom mit kellene még pontosabban tudnom, lejátszhatok egy nap ezer partit is akkor is csak ezen a szinten fogok stagnálni. Jó lenne valahogy egy pdf könyvet leszedni, Kállai Gábor, vagy Mészáros András megnyitási csapdák könyvét, de nekem nincs ncore meg semmilyen torrentem. Az itteni könyvtárban meg nincsenek meg ezek a könyvek.

Szerintem, ha megnyitásokban jobb lennék mélyebben belemennék kicsit feljebb mehetnék.

2019. aug. 17. 13:07
 3/6 Baluba ***** válasza:
Miért vagy ennyire a megnyitások megszállottja? A meccseid mekkora hányadát veszíted el megnyitasokon?
2019. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A megnyitáson megy el nekem sok minden úgy érzem, elég csak annyi, hogy nem jól alakítom ki a centrumszerkezetem, vagy csak kiharcol az ellenfél egy kis térelőnyt és már bajban vagyok! Ezt később persze tudom oldani, csak az a baj erre a kis előnyre egy erősebb ellenfél már rá tud fokozni és ki tudja használni. A végjátékokat már átrágtam elég jól, az Asztalos-Bán könyv elég jól részletezte az biztos! A sakksuli.hu-n is elég jók voltak a végjáték feladatok, valamint a középjátékban a taktika is elég erős volt benne. Viszont a megnyitáselmélettel foglalkoztam a legkevesebbet, talán erre kellene rágyúrnom, hiszen ezt nem részletezte különösebben sem a a sakksuli.hu, sem az Asztalos-Bán könyv, és nem megszállottság nagyon fontos része a játéknak! Nem mindegy hogyan mész át a középjátékba.. de nyilván ezt te is tudod.
2019. aug. 17. 15:35
 5/6 Baluba ***** válasza:
Miket játszol világossal, illetve sötéttel?
2019. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Világossal általában ritkán szoktam spanyolt, annyira egyébként nem szeretem hiába olyan gyakori, mostanában inkább szeretem a vezércselt is játszani. Javarészt fehérrel d4,d5 el kezdek szinte mindig ritkán Hc3-mal. Sötéttel ha e5-el kezd akkor szicíliait vagy karo kann-t, de néha szoktam királyindiait, de azt annyira nem szeretem, viszont ha ellenem játsszák gyakran szenvedek ellene. Igazából ezek mennek leginkább, amúgy meg a holland védelemtől kapok még néha hülyét, bár azt ahogy elnézem online annyira nem markáns pedig elég jó.
2019. aug. 17. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!