Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Steam key vagy steam gift key?

Steam key vagy steam gift key?

Figyelt kérdés
Mi a különbség?

2019. szept. 14. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A Steam kulcs egy külső áruházból származó vásárlás kulcsa, amit be kell aktiválni Steamen, hogy hozzáadja a játékot a fiókhoz.

A Steam gift nem kulcsot ad, hanem valaki megveszi a Steam áruházában a játékot, és téged jelöl meg az ajándék címzettjének. Ekkor te elfogadáskor automatikusan megkapod a fiókodra a játékot.


A kulcsot akkor aktiválod be, amikor akarod, vagy ha nem kell akkor továbbadod másnak. A gift viszont azonnal és véglegesen a fiókodhoz adja a játékot, amit nem adhatsz már tovább. Kereskedni kulccsal szokás, a giftet általában barátok adják egymás között. Kivéve, ha olyan játékot aktiváltál be, ami ad egy giftet a fiókodra. Például a Metal Gear Solid 5 ha kulccsal aktivált, akkor ad +1 játékpéldányt giftként a fiókodra, amit már csak giftként lehet továbbadni.

2019. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ezt magamnak is megvehetem?
2019. szept. 14. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy milyen kontextusban jön ez elő, mert olyan viszonteladók esetében, mint a Humble Bundle van olyan opció, hogy gift azaz ajándék kódot veszel (ennek a pontos menetét nem tudom, mert még nem csináltam ilyet), illetve meglévő bundle kulcsok esetében kérhetsz ajándék linket, amit elküldhetsz valakinek.


Akkor, amikor Steam-en veszel ajándékot, az úgy zajlik, ahogy az első leírta.

2019. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kinéztem egy játékot G2á-n és van gift valamint key. A játék leírásban meg mindnben(ahogy észre vettem, bár lehet tévedek) ugyanaz. Csak a sima steam key ára 2x annyi mint a gift.
2019. szept. 14. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Leírja a súgója:

[link]


Valószínűleg ez is csak egy módszer a steam gift eladásának, és nem kulcsot kapsz, hanem egy bot fiókjában van a játék és vele kell cserét csinálni. Kifizeted G2A-n a giftet, majd az generál valamilyen linket ami alapján a bot tudni fogja, hogy a te fiókodra azt a játékot kell giftként elküldeni.

2019. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha megveszem gift ként, akkor simán tudom aktiválni az én account-omon és játszani vele?
2019. szept. 14. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!