Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Bethesda miért ilyen "bátor"...

A Bethesda miért ilyen "bátor" a Wolfeinstein szériával?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el nekem légyszi, hogy a Bethesda és a Wolfeinstein cenzúra nélkül nyíltan beválalja a Harmadik birodalom felségjelzéseit, emblémáit, miközben az összes többi kiadó és játék mindent amit csak lehet szarrá cenzúráz gondolok itt pl egy Battlefield V-re. Ha a Wolfeinstein megteheti, akkor a többiek miért nem teszik? Sokkal jobb lenne már egy második világháborús játékkal játszani amiben a németek végre nem kínosan szar cenzúrával vannak főszerepben. Nagyon unalmas már ez a mindent szarrá cenzúrázni dolog, már lassan egy 5 éves is felismeri ezeket a jeleket. A másik meg, Filmekben minden probléma nélkül benne lehet, akkor a videójátékokban miért nem? Miért csak a Bethesda ilyen bátor? Ne értsetek félre kérlek, csak szeretném ha egy játék ami erre épít ne cenzúrázzon.Ha beválalja valaki a második világháborús hadszínteret akkor teljesítse is annak minden jellemzőjét. Nem?

2019. okt. 23. 05:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal a horogkereszt, sarlókalapács meg ezek csak magáncélú használatra tiltottak, oktatási illetve művészi céllal ábrázolhatóak megfelelő kontextusban.
2019. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sarlókalapácsot szinte bárhol talál az ember. Az egyáltalán nem illegális, oroszok mai napig használják rendezvényeken. Ezt az egy dolgot nem értem, a Wolfeinstein ugyan úgy csak egy játék mind a többi, de ők mégis beválalják
2019. okt. 23. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
A zsidók miatt más a megítélése, ha megnézed az üzleti elit úgymond krémje tele van zsidókkal, nyilván őket érzékenyen érinti a dolog, de ha angol/amerikai karakterrel kell halomra ölni nigériai éhhalál szélén lévő milicistát, az nem olyan fontos (népirtás Afrikában az angol és francia gyarmatokon, khm).
2019. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor minden rendben van, ha a játékmenet kifejezetten a nácik írtására van alapozva.. értem. Köszönöm a válaszokat :) Csak nem értem, hogy miért kell még mindig itt tartatunk, a történelem az történelem. Ami történt megtörtént, de attól még igazán lehetnének reálisak a fejlesztők
2019. okt. 24. 03:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Korábbi CoD, BF, MoH, meg más háborús játékoknál sem okozott gondot ezeknek a szimbólumoknak a mutatása. Kivéve, sokáig Németországban, ott volt komoly cenzúra játékoknál, még a filmeknél is, de pár évvel ezelőtt ott is feloldották ezeket a tilalmakat. A Wolfenstein meg mindig is bátor volt. Az 1. rész a legelső fps volt, az első brutálisabb játék, és már abban is ott voltak ezek a szimbólumok, pedig egy egészen más világ volt akkor. Az emberek video játékokról alkotott általános képe, kb. a Super Marionál véget is ért, amíg ez meg nem jelent. Jó sok mindenkinél ki is verte a biztosítékot, aztán látható, hogy mennyire rendítette meg a játékipart...


Az, hogy a BFV-ben, meg pár mai játékban a fejlesztők cenzúrázzák ezeket a jelképeket, annak inkább az lehet az oka, hogy Kínában, meg még pár országban is hamarabb zöld utat kapjon a játék, mert az sokkal nagyobb bevétel. De ez csak az én véleményem, lehet más bujkál a háttérben, persze ezt nem fogjuk megtudni.

2019. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!