Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A szláv népek játékosai...

A szláv népek játékosai hogyan viselkednek az internetes játékokban?

Figyelt kérdés

Az oroszokról hallom, hogy mindent és mindenkit összeszidnak. A csehek és a szlovákok mintha összetartanának, de talán csak egymás között, másokkal nem tudom hogyan viselkednek.


Mi a helyzet a lengyelekkel, a szerbekkel, horvátokkal és a bolgárokkal?


2020. jan. 19. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

abszolút játékos függő, találkoztam már normális törökkel, meg idiótával is, akár csak oroszoknál, ezt így nem lehet leegyszerűsíteni.

Fontos maga a játék, hiszen ez már általában befoglal egy korosztályt, ingyenes játékokkal pl főleg fiatalabbak játszanak, mert nekik még nincs keresetük vagy nem erre költik, itt nagyobb eséllyel találsz bunkó játékost, függetlenül a népi hovatartozástól.

A több személyes csapatjátékokban a szint is, komolyabb szinten jó eséllyel kevésbé bunkó játékosokat fogsz ki, hiszen csapatmunka nélkül kikaptok.


Nekem az a tapasztalatom, hogy minden népcsoportnál vannak fiatalabbak (érts, bunkó földművesek), meg normális, értelmes népek is.

2020. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anno 2006-2007 környékén CoD2 magyar szerver, 21stAG klán szervere, Admiral mod (kasztrendszer), reality skin pack, speciális modolt pályák (Bréma jut így eszembe ami nagyon jó volt, meg a fun pályák a rats, a konyhás pl). Nagyon népszerű szerver volt, gyakorlatilag éjjel nappal telt ház, ha a Losing Key Packets elvitt egy körre, volt hogy 30-40 percig nem tudtál csatlakozni, mert nem volt hova 😀 Abban bízhattál, hogy valakit kidob a Losing Key Packets vagy ráírtál egy Adminra, hogy ha van nézelődő akkor dobja ki 😀


Túlnyomórészt magyarok játszották, nagyon jó kis közösség volt, egy idő után "ismerték" egymást a neveikröl az embereket, köszöntek egymásnak, beszélgettek a játék chatben (általában ökörködések mentek) anyázás előfordult de azt az adminok egy kick-el jutalmazták. Csak nem mindig volt fent admin, ilyenkor néha eltudott szabadulni a pokol, de alapvetően kulturált népek jártak oda játszani.


Jártak külföldiek is játszani, két szerb gyerekre emlékszem (a nevükre már nem), nem beszéltek magyarul semmit, de MAGYARUL köszöntek be a játék chaten mikor beléptek/kiléptek. Angolul írtak ha akartak, angolul válaszoltunk nekik, mindig hülyültek ők is. Az zavarta őket, hogy a nagy poénokról lemaradnak, mert nem értik mit írunk. Elkezdtük őket tanítgatni magyarul 😀 Sört kérni, egy lány szépségét dicsérni, viccesen beszólni valakinek a játékban, ilyenek. Érdekes volt látni, hogy rendesen vevők voltak ezekre, és használták is 😀


Volt egy olasz srác is, ő nem kommunikált, csak smiley-val ha volt rá indoka (durván lelőtt vagy őt lőtték le durván) de szintén rendszeres tag volt. Azt, hogy olasz, a neve utáni [ITA] jelzésből tudtuk. A szerbek meg leírták hogy azok.


Rajtuk kívül is voltak még külföldiek, de ők maradtak meg csak valamiért. Nem velük volt a baj, hanem velünk, magyarokkal... Rengeteg csaló is volt, sok vérpistike 10-12 éves. Akkoriban voltam 18-19 éves, frusztráló volt, hogy mindenért sírtak, káromkodtak. Pl. én ha német voltam, mindig MP40-el voltam. Szinte csak én használtam. Volt, hogy valaki onnan tudta, hogy már játszok én is (mert nem vette észre a köszönésem vagy a nevem a listában), hogy "kattogsz azzal a s.z.a.r.r.a.l" 😀 Na, egy ilyen vérpistike belémkötött, hogy biztos csalok, mert ő belémlőtt a sniperrel közelről és nem haltam meg, én meg egyből fejlövést adtam azzal a "s.z.a.r.r.a.l". Hiába mondták neki többen, hogy lassan egy éve ide járok játszani, meg a titkom annyi, hogy hasra célzok de úgy rángat az a fegyver, hogy a 3-4 golyó fejre megy 😀 És hiába gyenge a fegyver, a fejlövés az fejlövés. Gyűlöltek az ilyén vérpistékék azért is, mert közelharcban gránáttal öltem meg őket, én meg nem haltam meg.


Nos, közelharcban nagyon béna voltam, nem tudtam leütni az embereket, abban viszont profi, hogy engem szinte nem lehetett leütni, úgy ugráltam össze vissza. Akkor tudtak leütni, mikor simán a hátamba kerültek. A mod miatt lehetett "főzni a gránátot", biztosítás után x másodperccel robbant. Bash harc közben ment az ugrabugra, párszor próbáltam azért leütni nem ment, gránát kibiztosít, majd érzésre eldobtam, hátraugrottam, robbanás. Elkenfél hulla, én 10-ből 7-szer túléltem, de éppen hogy csak, ebből a 7-ből szinte 7-szer meghaltam 5-10 másodpercen belül, mert lelőttek, ugye a gránát miatt tiszta vörös volt a képernyő és "belassultam". Egy ilyen után nagyon tudtak szidni, hogy normálisan játszani se tudok 😀


Szidtak azért is, mert a kasztrendszer miatt én mindig orvos voltam, egy gyógyításért 3 pontot kaptam. Hogy elszaladok mellette, mikor ő sérült. Az orvos látta, kinek mennyi élete van, ha ránézett, a neve zöldből ment át pirosba, minél sérültebb volt, ha nagyon, akkor egy szív jelent meg a feje felett, és az iránytűn is. Illetve automatikusan ordított a karaktere, hogy medic meg sanitäter! 😀 Aki éppen csak megsérült, azokkal nem foglalkoztam, egyrészt pocsékolás mert csak 6 vagy mennyi gyógyítást tudtam csinálni (ritkán fogyott el 😀) meg ha jól emlékszem 50% feletti ember gyógyítása nem ért nekem pontot. Magamat nem tudtam gyógyítani. De rájöttem, hogy lehet 😀 Ez azzal járt, hogy instant bárkit egy pillanat alatt megtudtam gyógyítani. Ezért talán mondhatom azt, hogy sokan tiszteltek is, hogy ha forró volt a helyzet, akkor nem álltam le 15 másodpercig gyógyítani, mert addig akit gyógyítottam, nem tudott mozogni. Ilyenkor ő fedezett engem illetve magát is. De gyakori volt, hogy az ellenfél NEM LŐTT ILYENKOR, csak elszaladt mellettünk! Mert orvos gyógyít. Onnan tudta mindenki, hogy orvos az illető, hogy volt rendesen vöröskereszt az egyenruhán, meg a sisakon is volt kereszt. Persze a vérpistikéknek ez se tetszett, ha elkezdtem gyógyítani, mert nem tudott mozogni...


Megvádoltak azzal is, hogy "örök élet" csalást használok néha. Alátámasztották azzal (rendes követőik voltak az ilyeneknek már, ez a szerver végefelé volt már, mikor nagyon elférgesedett a szerver) mert hát a gránátba nem halok bele, ha közelről belém lőnek nem halok meg, de akkor bizonyosodtak meg erről mikor az egyik ilyen "jóakaróm" volt a tábornok, aki tudott zárótüzet kérni egy-egy pontra 5 percenként vagy hogy. Kempelős kaszt. Azt látta, hogy egy orvos beszaladt a kukoricásba (a pálya nevére nem emlékszem de hatalmas volt, ctf szerver volt, azon nem születtek vizilabda eredmények, nem értük el a 10 pontot ami a pálya végét jelentette, hanem lement a 30 perc, 2-3 zászlót vittünk be összesen) egyből kérte a tüzérséget oda egy ember miatt (véletlenül se egy taktikailag fontosabb helyre, hagyjuk). Tüzérség lement, majd az orvos kisétál (én 😀) a kukoricásból 😀


Persze a nála lévő puskával kilőtt, egyből írta, hogy megint csaltam... Érted, online játékban halhatatlanság csalás, ennyi nem jutott el a tudatáig. Addig a pontig csak én tudtam a trükköt, amivel gyógyítom magamat meg másokat egy pillanat alatt, így leírtam, hogy konkrétam a ctrl+F billenyűkombinációval ledobok egy medikit-et magam elé... És konkrétan a kukoricásban ezt csináltam, ledobtam mind a hat darabot magamnak, alig éltem túl így is. De ezt se hitte el, még akkor sem, mikor a többi orvos beírta, hogy működik. Egyébként mikor így gyógyítottam, azért 0 pontot kaptam, még akkor is, ha a halálból hoztam vissza.


Többen írták, hogy ott teljesen elveszett a "misztikumom", mert volt egy titkom, amiről tudtak de senki nem tudott rájönni. Mivel az ilyen gyógyítás 0 pontot ért, továbbra is csak én használtam ha grízes volt a helyzet és nem volt időnk a gyógyításra. Mert a lovagiasság is eltűnt, a gyógyító orvost és a sebesültet is lőtték már rendszeresen... A vérpistékék ezért is sikítoztak, hogy másokat azonnal gyógyítok, őket meg "feltartom". Aztán mikor el se kezdtem gyógyítani őket (mivel névről tudtam ki az) azért volt a sírás.


Nem értették meg, hogy az orvos MP40-el tud csak lenni meg gránáttal, gyakorlatilag jófejkedés az egész kaszt, mert 15 másodpercekig vele foglalkozom és rábízom az "életem", hogy védjen meg amíg őt mentem, a brutális nagyságú pályák óriási nyílt terek miatt az MP40 eléggé semmi kategória, ezen meg az sem segített, ha felvettem egy Kar98k-t vagy más puskát helyette, mert olyat találni is kellett. Így ha pontokat is akarok szerezni, muszáj néha "rendesen" gyógyítani. Nem, nem értették meg, azzal jöttek, hogy orvosként az a feladatom, hogy a csapattársakat mentsem meg a leggyorsabban 😀 Erre azt írtam, hogy ugye tudják, hogy a mod egy hibáját használom ki? 😀


Egy idő után elkezdtek eltünedezni az online cimborák, az adminok is, tele lett káromkodással, csalókkal a szerver, majd egyszer megszűnt. 2010 környékén neten találtam egy blogot, ahol egy régi admin tag írta, hogy a sok csaló miatt ment tönkre a szerver, elveszett a hangulat, nem tudtak 24 órában vigyázni a rendre, így a régi játékosok elkezdtek eltűnni, a helyükre meg olyanok jöttek, akik csaltak, káromkodtak, nekik pedig elegük lett ebből, nem ezért fizették a szervert...


Hosszú lett, de amire kiakartam lyukadni az az, hogy inkább a korosztállyal van a probléma, nem a nemzetiséggel. Az ember 16 éves kora körül tud normálisan, természetesen viselkedni BÁRHOL, előtte vagy rá kell szólni vagy ciki, mesterkélt az egész. Az online, következmények nélküli világban abban az időszakban nem volt jellemző az idősebb szemtelenkedő bolond, akkoriban az összes idegesítő görcs tényleg 10-12 éves volt. Aztán ők azóta felnőttek, de a stílusuk megmaradt... Lásd fórumok, kommentszekciók. Általánosítás tudom, meg csak egy kis csoportról van szó, de nekik a legnagyobb a hangjuk.

2020. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!