Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Skandináv lottóban voltaképpen...

Skandináv lottóban voltaképpen hogy kell a hét kézi és hét gépi számsort nézni? Részletek alább!

Figyelt kérdés
Szóval e héten megjátszottam 3 mezőt, köztük a következő számsort: 3, 10, 17, 18, 22, 26, 34. Jött a csütörtök, ránéztem tehát az eredményre: nézem a kézit, mindhárom mezőt: okés, nem nyert. Nézem a gépit, mindhárom mezőben: okés, nem nyert. Aztán a bet.szerencsejatek oldalon beírtam ezeket a számokat, csak úgy kíváncsiságból, hogy vajon régebben ezek milyen eredményeket érhettek volna el?... Beírom a számokat, rákkantintok, hogy "Lássam a statisztikát", aztán dobtam egy hátast, mert erre a 4. játékhétre kidobja nekem, hogy "ötös találat".Merthogy olyan oszlopokban közli a statisztikában, hogy: "csak kézi", "csak gépi", és ezek előtt van olyan is, hogy "összes sorsolás"! Tehát a kézit-gépit egybefésülve ötösöm van (ezen a héten). Rohanok a lottózóba, azt mondja: "nem nyert". Na most: ezzel az "összes sorsolás" oszloppal voltaképpen enyhén becsapják a játékosokat,nem? Arra gondolok, hogy ez miatt abba az illúzióba ringatja magát pl. a "kezdő" hogy milyen könnyű lehet ebben a játékban nyerni... Várom a választ! :)

2020. jan. 25. 11:53
 1/3 A kérdező kommentje:
bocs annyiban korrigálom a vastagbetűset, hogy: "a kézi-húzású és a gépi-húzású számsort" (bosszúságomban hirtelen gépeltem)
2020. jan. 25. 12:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Külön kell nézni a kétféle sorsolást, a kézit, illetve a gépit.

A részvételi szabályzatban egyértelműen szerepel:

„3.§ A Skandináv lottó lényege

(4) Az ikersorsolás két önálló eredményét a külön kisorsolt 7-7 szám (nyerőszám) adja. Az ikersorsolás mindkét számsorsolásának eredménye alapján külön-külön tekintve nyertes lehet a játékos által megjátszott alapjáték, így két nyereményre is jogosulttá válhat.”

Az egyszerűsített „Játékleírás” is ezt tartalmazza: „A Skandináv lottó játékban 35 számból kell 7-et kiválasztani. A számok hetente egy kézi és egy gépi sorsoláson vesznek részt, mindkét sorsoláson 7-7 számot húznak ki. Ez akkor jár pénznyereménnyel, ha az egyik vagy akár mindkét sorsoláson legalább 4 találatod van. A főnyereményt a 7 találat jelenti.”


A számstatisztika – egyszerűen – hibás.

A 2020. 4. héten kisorsolt számok: [link]

Az általad megadott számokkal a számstatisztika: [link]

Ezzel szemben:

3, 10, 13, 30, 31, 33, 34 ← gépi húzás, 3 találat (3, 10, 34)

3, 10, 17, 18, 22, 26, 34 ← a te egyik alapjáték tipped

3, 12, 14, 17, 18, 24, 28 ← kézi húzás, 3 találat (3, 17, 18)

Egyik sem fizet, ahhoz legalább 4 találat kell egy adott húzásnál.

A statisztikában szépen összevonták, a tippjeidből a 3, 10, 17, 18, 34 számokat is kisorsolták; igaz, a két sorsoláson együtt, ami nem 5 találat; legalábbis a nyereményjáték szempontjából nem az.


Ha fontosnak tartod, írjál nekik! Jó négy hónapja írtam nekik egy másik hiba miatt, megköszönték az észrevételt, és olyan másfél hónap múlva ki lett javítva. Nem volt annyira fontos számomra, hogy sürgessem őket, nem firtattam a jelentős késés okát. Lehet, hogy csak adott gyakorisággal, vagy adott alkalmakkor végeznek változtatást, és akkor, amit terveztek és amit ügyfelek kifogásoltak, egyszerre módosítják, javítják.

2020. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 amúgy köszönjük a választ, de sztem a Kérdező se azt vitatja, hogy ez a szabály (hogy „külön kell nézni”), hanem inkább azt átkozta, hogy akkor viszont amit a neten nézett, annak a megfelelő sora félretájékoztatás a szabályhoz képest
2021. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!