Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen monitort vennétek egy...

Milyen monitort vennétek egy 1660ti hoz?

Figyelt kérdés
ti milyen monitort ajánlotok ? proci r7 3700x es 16giga ram, egy fullos 144hz ips full hd ? vagy wqhd(2k) ips 75hz ? tobbnyire singleplay ben nyomom, koszonom a valaszokat :)

2020. febr. 5. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen full HD-t ajánlok, pedig van itthon egy 4K és egy 21:9 monitor is. Egyszerűen nem látom a nagyobb felbontást annyival szebbnek, a 120+ képfrissítés viszont rettenetesen hiányzik.
2020. febr. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adam1c1 ***** válasza:
Azt mondják a szakik, hogy ha nem multizol, akkor nem kell 144Hz. és ha nem nagyobb a minitorod 24 colnál, akkor nincs feltétlen szükség a FullHD -nál többre sem. Én pedig azt mondom, hogy a GTX1660 egy nagyon jó kártya, de hosszútávon se 2K nem lesz meg, sem 100+ képkocka. Ma is van olyan játék, mint pl a legújabb Assassin's creed, meg a Tomb Raider amik meg fogják fogni 60 FPS körül a kártyát magas beállításokon, még 1080P -ben is. 2K -ban meg pláne. Innentől kezdve a 144Hz az abszolút felejtős. eSport játékok alá multiban okés, de Single-ben teljesen felesleges. 144hz-ről azt is tudni kell, hogy ha az pl egy TF paneles monitor, akkor a telt színeknek búcsút mondhatsz. Meg a jó betekintési szög is ugrik. 75Hz az reális, de mellette a 2K meg fogja fogni a kártyát. IPS panelben-be gondolkodj szerintem, a felbontást meg rád bízom, te tudod mennyi kompromisszumra vagy hajlandó játék közben. Nem biztos, hogy high-on fogsz tudni játszani. Legalábbis nem mindennel. Azt pedig tudd, hogy 144hz es monitor esetében, FPS dropjaid lesznek, mert 30-40 FPS t egyik pillanatról a másikra biztosan fog produkálni egy-egy játék. Én azt mondom 60 vagy 75Hz legyen a vége, és aktív Vsync mellett játsz. Akkor folyamatos, stabil lesz a kápkocka szám.
2020. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Adam1c1 ***** válasza:
*****Úgy értem a 30-40 FPS -t, hogy annyival lesz hirtelen kevsebb, aztán pedig több. Ennyivel fog ingadozni. Mondjuk bezuhan 90-ről 60 ra.
2020. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat, full hd ban egy 25 colos ips Gsynces monitort néztem ki 144hz eset, a 2k s meg adaptyve sync/ free sync lett volna, de a jövőre tekintve minthogy már most is az assasyn c odysseyt asszem 60 fps megallitja full hd ban, asszem a full hd mellett dontok mert az új játékokat nemfogom tudni játszani 2k ban amúgy sem.
2020. febr. 7. 10:36
 5/5 Adam1c1 ***** válasza:
Jól döntöttél. Gsync el rendben lesz.
2020. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!