Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A legfélelmetesebb horror...

A legfélelmetesebb horror játékok melyek voltak 2010-2012-ig? Lehet klasszikus, atmoszférikus (mint az Undying), de akár beteges/túlvilági horror. És félelemkeltőt (tehát horrort) kértem, nem unalmas trancsírt.

Figyelt kérdés
Illetve a 2010-es évekből számodra melyek voltak a legparább játékok? (Továbbra is kizárólag horror érdekel, nem más, amit eredménytelenül a zsánerbe próbálnának meg belepréselni.)

2020. febr. 18. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

'10-12 közt egyértelműen az Amnesia: The Dark Descent.

Utána '13-ban az Outlast, majd '14-ben az Alien Isolation, '15-ben a SOMA, '16-ban pedig a Layers of Fear.

2020. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"2010-2012-IG"


A válaszod köszönöm! Megnézem a címeket.


Az Isolation para? Menekülni kell egy (EGY) nyeszlett idegen elől egy űrhajóban. Ebben semmi pokolbéli, sírontúli, elborult, beteges nincs. Szinte "mai világ". Nem Oneiros az Undyingból, nem The Catacombs, vagy The Caves a Diablo I-ből.

2020. febr. 18. 13:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Oké, fogalmam sincs, milyen választ vártál. Olyanokba kötsz bele, amire te kérdeztél rá.


"Lehet klasszikus"

Akkor miért hozod fel nekem, hogy az alien nem túlvilági? :)


"Illetve a 2010-es évekből számodra melyek voltak a legparább játékok?"

Erre megint csak belekötsz, hogy "2012-IG", hát oké :)


Plusz, azt mondod nem unalmas trancsírt akarsz, erre a diablo a pozitív példád.


Ha csakis kizárólag Undying/Diablo-szerű világgal rendelkező játékot szeretnél, és csak 2010-12 között, akkor azt írd :)

2020. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát amit csak lehet, neked sikerült kivétel nélkül mindent félreérteni! :DD


"Klasszikus (atmoszférikus) horror"


Egy halom van csak ilyenekből, Stoker Drakulájától kezdve, Anne Rice-on át Frankenstein szörnyéig. Atmoszférikus horror is sok van, ahol igenis nem tiniknek szóló dögletesen unalmas trancsír alkotja a "félelemkeltést" (vicc...), hanem néhol még a teremtményt sem mutatják, pontosan a TUDAT, hogy sejted, ott van valami nagyon nem evilági, valami félelmetes, de nem tolják a képedbe, mégis futkos a hideg a hátadon.


Ezek mind klasszikus horror történetek, nem mai, vagy a jövőben játszódók.


"...melyek voltak 2010-2012-IG"!


Ez no komment, nem szorul magyarázatra. Amiket 12 után írtál azok (kivéve Isolation-t) jónak tűnnek, de 2010-2012-ig alkotott játékot nem írtál (csak egyet, de az pont 2010 utáni, tehát nem előtti, ahogy kértem), miközben a fő kérdés a 2010-2012-IG készült játékokról szólt. Az általam nevezett fantasztikusan hangulatos (és 1920-as években játszódó, azaz klasszikus) Undying 2001-es. Éppen ilyesmit várok a mai napig! :)


"Erre a diablo a pozitív példád."


Véletlenül sem volt példa, még csak elméleti síkon sem. :)


"Ebben semmi pokolbéli, sírontúli, elborult, beteges nincs. Szinte "mai világ". Nem Oneiros az Undyingból, nem The Catacombs, vagy The Caves a Diablo I-ből."


Nektek/neked kívántam ezzel segíteni, hogy értsétek milyen világokat keresek. :)


"Pokolbéli, sírontúli, elborult, beteges."


A Diablo I Catacombs-a (mivel nem horror játék, ezért nem lehet példa) tökéletesen bemutatja milyen sírontúli, alvilági, elfajzott (de KLASSZIKUS, nem jövőbeli Doom 3 szerű) horror játékokra vágyok! Segítség lett volna eme játékok felsorolása, hogy mutassa az irányt, mutassa a hangulatot, mit tartok én hangulatos horrornak. A "példák" az elképzelésben segítenek.

2020. febr. 18. 20:24
 5/9 A kérdező kommentje:

Elgondolkoztam.


Lehet klasszikus horror mellett meg kellett volna említenem a:


Középkori, vagy viktoriánus, vagy gótikus horrort is, hogy jobban értsétek?

2020. febr. 18. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi para, az eléggé szubjektív.

Nekem pl. a túlvilágban nincs semmi para.

Az Alien:Isolation pedig az egyik legjobb horror játék, ami létezik. Kivéve talán a Subnautica.

2020. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Clive Barker szadista marhaságai pedig nem tudom, hogy hol, melyik világban parák.
2020. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az Undying szadista? (Röhejes vagy.) Látszik, hogy fogalmad sincs arról, amiről egyáltalán szólni szeretnél.


És nem A túlvilág a para. Hanem a The Catacombsban, vagy Oneiroson és az Agonyban felvázolt pokolbéli, sírontúli túlvilág _A_ para.


Dante megvan? Vagy ezzel tőled már túl sokat várok el?


Ne válaszolj, költői kérdés volt.


Mások azonban válaszolhatnak!


Tőlük jövő hozzászólásokat el fogom olvasni.


(Bár látva, hogy a legtöbb (reménybeli...) válaszoló cseszett eddig is válaszolni (mintha olyan nehezet kérdeztem volna...), inkább vissza se nézek többet már ide. Törlöm is a kérdés a listámból. Nincs értelme a semmi miatt visszajönnöm ide.)

2020. febr. 19. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogyne.

Az Agony sem para, csak trancsír, gusztustalan stílussal akar horrorhatást elérni. Totál unalmas játék amúgy.

Bram Stokert vagy Anne Ricet nem is tudom hogyan tudod ezekkel egy lapon említeni. Egyik sem valami gusztustalansággal építi fel a világát, nem a vizualitással akarják elérni, hogy félj vagy parázz.


Akkor ne gyere vissza, de attól még kár beszólnod azoknak, akiknek mást jelent a horror, mint vonagló, kifordított testrészű húsdarabok.

Legközelebb akkor ezt írd ki szerintem.


Bocs, egyébként nem beszólni, meg veszekedni akartam, csak nagyon irritált, amit írtál.

2020. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!