Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Final Fantasy XIV, Black...

Final Fantasy XIV, Black Desert, Guild Wars 2 vagy más?

Figyelt kérdés

Valamilyen jó MMORPG-n gondolkodok, de nem tudok dönteni. A Black Desert-et próbáltam vagy két éve, de valahogy nem kötött le túl sokáig. Egyszerűen elvettem a kedvemet, hogy mennyire pay to win a játék. De lehet, hogy ez nem is a legjobb kifejezés. Például volt, hogy ugráltam az örömtől, amikor kaptam valamilyen normálisan kinéző ruhát, és amikor megnyitottam az inventory-t, láttam, hogy számol vissza. Ott a faxa karakterszerkesztő, és csont egyformán néz ki minden játékos a ruhája miatt, aki nem akar fizetni. A másik, ami kiakasztott, a sok afk-s tevékenység. És a legrosszabb, hogy az utazás is kb. ide tartozik. Szép nagy a világ, aminek örültem is, de amikor el kellett jutnom A-ból B-be, kimehettem a konyhába ebédelni, mert egy negyed óra volt az út. Még mindig ilyen? Vagy rosszabb? Érdemes még vele játszani egyáltalán?


Másik játék még, ami felkeltette az érdeklődésemet, a Guild Wars 2. Amikor utoljára nézegettem, még meg kellett venni. Most, ha jól értem, akkor ingyenes. De valahogy mégse nagyon fog meg. Nézegetek róla videókat a neten, olvasgatok róla, és mindenhol jókat írnak, de valahogy mégsem tűnik az igazinak.


A harmadik játék pedig a Final Fantasy XIV. És ez kifejezetten tetszik.


Mi az, amit egy mmorpg-ben keresek:

Erre igazából az egyik legjobb példa a Blade and Soul lenne.

-izgalmas történet cutscene-ekkel. Tudom, az mmorpg-k nem a sztoriról szólnak, de nekem valahogy úgy kerek, ha szól valamiről. Lehet azért, mert többnyire solo játékos vagyok, és úgy tovább leköt

-szinkron, legalább a fő küldetéseknél. Mindegy, hogy milyen nyelv. Csak látszódjon kicsit, hogy azok az npc-k hát, "élnek"

-többféle mesterség, amik együttműködnek, és úgy készítenek dolgokat. A Blade and Soul-nál például imádtam, hogy az egyes céheknél minden hozzávalót egy másik céhtől kellett beszerezni, illetve ha készítettél valamit, eleinte az is csak alapanyag volt más céhek részére. És amikor kb. kimaxoltad a mesterséged, akkor tudtál önmagában is használható dolgokat csinálni

-változatos kinézetek legyenek. Még ha nehezen is, de tudj pénz ráfordítása nélkül ruhát szerezni a játékban, ami örökre megmarad

-legyen viszonylag modern grafikája. Ez alatt azt értem, hogy a stílus kb. mindegy. Lehet "élethű" vagy kicsit ázsiai stílusú is, csak ne legyenek benne pixeles textúrák, és legyen értelmes élsimítás benne. Tehát a horizont ne úgy nézzen ki, mintha Paint-tel rajzolták volna

-legyen fantasy. És ne az a kimondottan darkos fantasy. Szóval legyenek benne olyan különleges és szép helyek, mint például lebegő hegyek, füves mezők, vízesések. Ezek csak példák, de a lényeg, hogy érződjön, hogy egy varázslattal teli világban vagy, ahol nem fészkel gonosz minden sarkon. Szóval ki is lehessen kapcsolódni benne úgy szellemileg is.


Tudom, hogy sokat írtam, ezért előre is és utólag is bocsi! :) És jogos a kérdés, hogy miért nem Blade and Soul-ozok, ha az annyira bejön. Mert várom az UE4 patchet és szervert, és nem akarom kétszer elkezdeni. Tehát addig úgymond várok. Illetve még a Blue Protocol-t is imádnám, csak arra is ki tudja mennyit kell még várni.

Támpontnak még egyébként a Sword Art Online lenne jó. Persze nem vr-ban, annyira azért én se teszem magasra a mércét, csak hogy nagy szabadságot nyújtson. Mint a Black Desert, csak a már szinte nevetségesen alap fizetős tartalmak nélkül.


Szóval a kérdésem ismét az lenne, hogy a felsorolt szempontok közül a legtöbbet megtalálom a fent említett három játék valamelyikében? Vagy esetleg más játékokban? Amíg nem pay to win, addig bármilyen business model jöhet. Akár free to play, buy to play vagy akár pay to play is. Annyi a lényeg, hogy miután megvettem vagy előfizettem, ne legyen az, hogy más játékosok extra előnyökben, vagy akár nevetségesen alapvető funkciókban részesülnek. Mint a SWToR-nál a chat használata... Hát attól padlót fogtam.


Már érzem, hogy nagyon kevesen fognak válaszolni a kérdésemre, de még egy kérés, légyszi ne intézzetek el 3 szavas válaszokkal! :D Csak olyanok válaszoljanak, aki végigolvasták az összes hülyeségemet, szeretik az mmorpg-ket, van tapasztalatuk az említett játékokkal, és van türelmük rendes véleményt, esetleg ajánlást fogalmazni! Előre is köszönöm szépen a rendes válaszokat! :)



2020. febr. 25. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

GW2-ről tudok nyilatkozni, bár véleményem erősen szubjektív lesz, és az általad felsorolt játékokk közül semelyik másikat nem ismerem (viszont játszottam legalább egy tucat további mmorpg-vel és single player rpg-vel).


-izgalmas történet cutscene-ekkel. Tudom, az mmorpg-k nem a sztoriról szólnak [...] többnyire solo játékos vagyok, és úgy tovább leköt

GW2-nek elég hosszú és összetett szotrija van, nyolc éve folyamatosan bővül, fejlődik. Én is inkább szólóban játszok (vagy játszottam, manapság már alig van rá idő).


-szinkron, legalább a fő küldetéseknél. Mindegy, hogy milyen nyelv. Csak látszódjon kicsit, hogy azok az npc-k hát, "élnek"

Nem igazán világos, mit értesz szinkron alatt. GW2-ben nincs magyar nyelv, de a sztori párbeszédei párbeszéd-szerűek.


-többféle mesterség, amik együttműködnek, és úgy készítenek dolgokat.

GW2 szakmái önmagukban is megállják a helyüket. Nyersanyag-feldolgozásban lehet hagyatkozni további szakmákra vagy akár megveheted más játékosoktól, ahogy tetszik.


-változatos kinézetek legyenek. Még ha nehezen is, de tudj pénz ráfordítása nélkül ruhát szerezni a játékban, ami örökre megmarad

GW2-ben - bár lehet pénzért venni skineket, de ezek egyrészt nem extrém különlegesek, másrészt ezek nélkül is rengeteg elérhető a játékban, harmadrészt ha nagyon akarod, játékbeli pénznem is használható.


-legyen viszonylag modern grafikája. Ez alatt azt értem, hogy a stílus kb. mindegy.

Ízlés kérdése, GW2 szerintem nem csúnya.


-legyen fantasy. És ne az a kimondottan darkos fantasy. Szóval legyenek benne olyan különleges és szép helyek, mint például lebegő hegyek, füves mezők, vízesések. Ezek csak példák, de a lényeg, hogy érződjön, hogy egy varázslattal teli világban vagy, ahol nem fészkel gonosz minden sarkon. Szóval ki is lehessen kapcsolódni benne úgy szellemileg is.

GW2. Abszolút.


Az alapjáték ingyenes. Kipróbálható, játszható pár apró megkötéssel. Ha tetszik, a kiegészítők pénzbe kerülnek - néha van 50%-os akció, de amúgy sem dárga. Nem p2w, pénzért csak skinek kaphatók, illetve kényelmi extrák. Mondjuk amúgy sem a fejlődés a cél, a maxlevel relatíve hamar megvan, és akkor még a világ tizedét sem ismered.

2020. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Szinkron alatt azt értettem, hogy legyen hang a beszédnél, ne csak felirat. Úgy jobban bele tudom magam élni. :D


Hát végül adtam egy esélyt a FFXIV-nek, és eléggé tetszik, de majd valamikor megnézem a GW2-t is. :)

2020. márc. 4. 23:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Lost Ark
2022. nov. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!