Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek a WoW...

Mi a véleményetek a WoW (World of Warcraft) -ról?

Figyelt kérdés
Már a megjelenése óta "ismerem" a WoW-ot, de soha nem játszottam vele egy percet se, és valahogy nem is éreztem igazán szükségét. Valahogy jobban lekötöttek más játékok, még ha tudtam is, hogy "gagyibbak". Azóta eltelt bő 15 év, és még meglepő vagy nem meglepő módon még mindig egy csomóan játsszák. És kíváncsi lennék, hogy miért. Olvasgattam véleményeket, cikkeket róla, és egy csomó helyen írták, hogy már nem olyan, mint régen. Nyilván egyes dolgokban jobb, másban rosszabb. Azzal is tisztában vagyok, hogy másfél évtized alatt rengeteg küldetést és történetszálat kitaláltak a játékhoz, ami gondolom sokáig leköti a játékosokat, és gondolom, mint mindenhol, itt is agyba főbe pvp-znek a játékosok. De van egy olyan érzésem, hogy nagyon sok játékos csak azért játszik vele mai napig, mert már régóta játsza, de a történetet leszámítva mit nyújthat a játék egy új játékosnak, amit más játék nem? Gondolok itt mondjuk a Guild Wars 2-re vagy a Final Fantasy XIV-re. Ha keresgélek kicsit a neten, még mindig ezek a játékok jönnek fel a WoW mellett. Elsősorban azoktól kérdezném, akik mostanában kezdték el a játékot, és más játékot is próbáltak, hogy miért illetve miért nem döntöttek a WoW mellett? Illetve azoknak is érdekelne a véleménye, akik régóta játszák, és végül mégis átpártoltak másik játékhoz.

2020. febr. 27. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Évekig játszottam a World of Warcraftal, és az hogy ma már nem olyan mint régen enyhe kifejezés. A klasszikus Wow és az első két kiegészítője (The Burning Crusade és Wrath of the Lich King) alatt volt a Wow a csúcson. Egy igazi MMORPG volt, remek történettel, maga a játék tele volt kihívásokkal, felfedezéssel. De aztán szép lassan mindez kiveszett.

Egyre könnyebb lett a játék, egyre leegyszerűsítettebb lett a játékmenet, egyre kevesebb erő feszítésért egyre nagyobb jutalmat adott a játék, ráadásul a content már csakis a maximum szintet elérő játékosoknak szól, ami régen nem volt így, a fejlődés a játékmenet szerves részét képezte, most meg csak szükséges rosszként, nyűgként van jelen, de a sztori és az RPG része még menthető lett volna, és ezt is elcseszték.

A sztori teljesen lezuhant általános iskolásoknak szóló rajzfilmek sztorijának a szintjére. A sztori tele ellentmondásokkal, a szereplők úgy kezdtek viselkedni hogy teljesen idegen a karakterüktől, mintha az írok képtelen lennének megjegyezni a saját korábbi munkájukat.

Szép lassan az RPG elemek is kivesztek, egy kalandozóból a sok közül te lettél a parancsnok, a világ legerősebb harcosa (vagy varázslója, papja, vagy druidája stb.), te lettél az isten király világ császár, mint valami single player akció fantasy játékban.


A World of Warcraft véget ért a 3.3.5.-ös patchal és semmi ami utána jött nem éri meg hogy játszanak vele.

2020. febr. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első kommentje előbb utóbb minden mmorpg-re érvényes lesz.

9 évet toltam más mmorpg-t.

Ma nemhogy azt a játékot, hanem az egész műfajt sem ajánlom.

2020. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a játék idő milliomosoknak van kitalálva

3 évet bele nyomtam én is voltam klánba is de belefáradtam abba hogy a raidek mindig vagyis az esetek nagy részében este kezdődtek 9 10 felé és nem értették meg hogy sámán healként miért nem tudok menni mert nekem hajnali 3 4 felé kelnem kellet

2020. febr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig toltam vannak jobb kiegek és rosszabbak (a jelenlegi elég szar mondjuk) élvezhetőnek élvezhető viszont egy gond van vele hogy rengeteg időt vesz igénybe ha bármit elakarsz érni vele. Én ezért is hagytam abba mert nem olyan játék ez hogy na leülsz 2 maximum 3 órát játszol és elérsz valamit
2020. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én amióta van wow én játszom vele. Én csak a pvp miatt játszottam, ami sajnos a cataclysm kiegészito után egyre élvezhetetlenebb lett. Maradtam, mert a játékon nottem fel, ismerem a loret, szeretem a könyveket, karaktereket és az egész világot, ugyhogy kisebb nagyobb kihagyásokkal szinte mindig be volt fizetve a játék. Sajnos a legionben iszonyatosan elszurtak dolgokat: Alt karakter gyilkos lett a játék, ami azt jelenti, hogy ha egy karakterre nem szánsz rengeteg mennyiségu idot és questelsz orrvérzésig, akkor gyakorlatilag nem fogsz elérni semmit. Ha felhuzol egy karaktert és rájossz, hogy mégsem azt a kasztot szeretnéd, akkor ujból orrvérzésig kell megtenned ugyanazokat a questeket. Ha nem dailyzel nem erosodsz, ha nem questelsz nem lesz geared. Régen pvp bol is tudtál geart szerezni, most már a honorral gyakorlatilag kitorolheted a popikád. Amennyire izgalmas a sztori, jó a lore annyira rossz maga a játék. Számomra nagy csalódás és emiatt iszonyatosan fáj a sziven mint hardcore wowos.
2020. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!