Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A stratégiai és verekedős...

A stratégiai és verekedős játékok hogy szorultak ki úgy a játékok közül? Egy vagy két ilyen fajta híres játékot kivéve eléggé kevesen játszanak velük a lövöldözős, MMO, MOBA játékokhoz viszonyítva. Miért?

Figyelt kérdés
2020. márc. 13. 23:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy ezek különben még inkább a skillre alapoznak, nem olyan, hogy van egy két OP fegyver, karakter vagy kaszt.
2020. márc. 13. 23:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert multi, és nem hiszem, hogy több skill kéne egy játék betanulásához, ami ha nem megy, kezded előről és előről, mint egy adott szituációban reagálni a helyzetre, sokkal nagyobb sikerélményt nyújt. Illetve egy idő után ráun az ember a böngészős játékokra is. És lehet bármilyen op egy fegyver/karakter, ha valaki mégse tud vele úgy játszani.
2020. márc. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Mert multi"

Nem értem. A lövöldözős, MOBA és MMO játékok még inkább multi függőek.


"ami ha nem megy, kezded előről és előről,"


De a többi játék nem pont ugyanilyen?


"mint egy adott szituációban reagálni a helyzetre, sokkal nagyobb sikerélményt nyújt."


A verekedős és stratégiai játékokban is villámgyorsan kell reagálj a helyzetekre.


A több skill alatt azt értettem, hogy a verekedős és stratégiai játékok sokkal inkább skill függők, mert mindenki tiszta lappal kezd és nem befolyásolja annyira a jobb fegyver, a jobb gear vagy ha valamelyik karakter op.

2020. márc. 16. 17:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a lövöldözős, MMO, stb-re értettem, hogy mert multi, nem vagyok otthon a verekedős játékok világában, de nem nagyon tudok olyat mondani, amit sokan játszanak és multi.

De hogy konkrét példát mondjak akkor:

WoW - Egy hatalmas közösség, ahol rengeteg embert megismerhetsz, csinálhatsz vele 1000 dolgot, a klánok megkövetelik a ts/discord használatot, sokkal közvetlenebb kapcsolatot teremt, mint egy chaten írkálni.

CS:GO - Itt is alapvető (kéne legyen) a kommunikáció, hogy 4 emberrel 30-50+ percig egy csapatként tudj összedolgozni, stratégiát dolgozz ki stb, és ha nem jön be, nincs reset gomb arra a meccsre, kezdheted előről de úgyse lesz 2 meccsed ugyan olyan.

A skillt pedig én is arra értettem, hogy szerintem pedig ezekhez a játékokhoz kell több skill, de ez csak az én véleményem, és az is, hogy én miért prefarálom jobban az ilyen játékokat. :D

2020. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Mobákhoz miért nem kell skill? Ha mondjuk az olyanokra gondolsz mint HOS vagy Brawl Stars akkor értem de ott van a Dota2 vagy a LoL... ezekhez azért kell skill. Én is szeretem a stratégiai, verekedős játékokat, de egy idő után meg unom.
2020. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
RTS-ről tudok beszélni, elég régóta megy a hanyatlás. A 2000-es évek elején havi több RTS is érkezett, mára már évi többről beszélhetünk. Az egyik 2004-es Gamestar is kongatta a vészharangot, hogy kihal a műfaj. Nem tudott megújulni, ezért az eladások kedvezőtlenek lettek.
2021. márc. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!