Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Néhány kérdés a Minecraft-tal...

Néhány kérdés a Minecraft-tal és a szerverekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régen nagyon sokat Minecraft-oztam, de főleg egyedül, vagy tört szerveren, szóval a hivatalos szerverekről nem tudok sokat. Illetve most számítana a gépigény is, mivel gyengébb laptopról lenne szó, szóval ezekkel kapcsolatban lenne néhány kérdésem! Barátnőmmel szeretnék játszani, így én az asztali gépen, ő meg a laptopon játszana. A laptopnál a Geforce Now-val oldanánk meg a Java Edition-nel. Ez itt csak annyit jelentene, hogy akkor a gépigény probléma kiküszöbölve, viszont akkor nem lehet modolni a játékot, és nem lehet nem hivatalos szerverekre felcsatlakozni.


Szóval az első kérdésem az lenne, hogy a hivatalos, eredeti szervereknél van valamilyen telekvédelem vagy hasonló, ami meggátolja a többi játékost az építményeim rongálásában vagy ez csak a tört szerverek kiváltsága?

Ha pedig nincs, akkor arra van mód esetleg eredeti játéknál, hogy én létrehozok egy világot, és ő felcsatlakozik, mint egy lan játéknál, csak más hálózatról? Tehát Hamachi meg effélék nélkül. Illetve hasonló lenne a kérdés a Windows 10 Edition-nél is. Ott szükség van Xbox Live előfizetésre az online játékhoz pc-n is? Vagy meg lehet oldani a cooperative játékot külön hálózatról enélkül?


Tudom kicsit kusza, de remélem értitek. Rövidítve tehát akkor még egyszer:

Megvenném 2 példányban a Minecraft Java vagy Windows 10 Edition-jét. Van rá mód, hogy külön hálózatról, azaz külön lakásból zavartalanul játsszunk külső programok vagy modok használata nélkül, akár hivatalos szerveren, akár saját világban?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2020. márc. 20. 13:25
 1/10 he84 ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy függetlenül attól, hogy tört szerverről van szó, vagy hivatalosról, az adott szervertől függ az, hogy mi mrnnyire védett ott a rombolástól, lopásoktól. Ennyit tudok segíteni, a többire sajnos nem tudom a választ. Sok sikert!
2020. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát végül rájöttem, hogy lehet viszonylag olcsón "szervert bérelni" a Mojang-tól. Szóval annál maradok, mivel a saját szerver létrehozása nem nagyon jött össze, és nem akarok úgy játszani, hogy bármelyik nap törölhetik a dolgaimat egy szerver reset miatt.
2020. márc. 22. 18:52
 3/10 he84 ***** válasza:
Oké. Bár ettől még a Mojang szerverei is kis eséllyel meghibásodhatnak ritkán, elveszhetnek onnan is az adatok. Tehát jobb az, ha beleszámítod azt is, hogy bármikor elveszhetnek a cuccaid, az alkotásaid a szerveren. Semmi se tarthat örökké.
2020. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, de mivel én vagyok a bérlő, így le tudom tölteni a gépemre, amikor csak akarok. Meg én most nem a hibákról beszélek, hanem arról, hogy pl. jön egy frissítés, és akkor új világot kezd a szerver. De itt viszont amíg az előfizetésem tart, én döntöm el, hogy resetelem-e a világot vagy sem. :)
2020. márc. 24. 00:50
 5/10 he84 ***** válasza:
Aha, ja oké. Na meg nem muszáj az újabb verziójú Minecraft-al játszani. Én például leginkább az 1.12.2-essel játszok szívesebben, részben a több hozzá általam használt mod-ok miatt, melyek egy része később verziókhoz már nincs, vagy ha némelxik van is, azok közül olyan is van, hogy későbbi verzióban rossz némely része az adott mod-nak, úgy értve hogy nem annyira tetsző változások vannak benne és visszamaradott, meg alfa verzióban van. Ilyen például a Biomes O Plenty mod 1.14.4-es verziója, egyszer leteszteltem kíváncsiságból az 1.14.4-ben. Az 1.12.2-es verziója sokkal jobb és az rég nem alfa verziójú.
2020. márc. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én pont azért nem használok modot, mert akkor tudok a legújabb verzióval játszani. XD
2020. márc. 26. 01:06
 7/10 he84 ***** válasza:
Aha, hát kissé fura hozzáállás. De én nem csak azért nem játszok újabb verziókkal, mert az 1.12.2-eshez használok több mod-ot, hanem más okokból is. Na meg bőven vannak már mod-ok az 1.14-eshez, 1.15-öshöz is. Nézd meg a CurseForge oldalon.
2020. márc. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sok a macera a játékok modolásával. A Skyrim-ot szoktam, és elég az az idegrendszeremnek. Meg aztán a realm-nél nem biztos, hogy működnének egyáltalán.
2020. márc. 28. 09:14
 9/10 A kérdező kommentje:
Illetve a hangsúly azon van most, hogy a barátnőmmel együtt játsszunk, viszont a Geforce Now-on csak modolatlanul lehet.
2020. márc. 28. 09:15
 10/10 he84 ***** válasza:
Hmm oké, te tudod. Én szívesen állítok be, tesztelek dolgokat így-úgy saját magamnak. És oké.
2020. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!