Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Nincs túlértékelve az Uncharte...

Nincs túlértékelve az Uncharted nevű játék?

Figyelt kérdés

Hiába nagy cím, csak nemrégiben jutottam el odáig, hogy kipróbálhassam a szériát, és mivel sorrendben szeretek haladni, az elsővel kezdtem...Hát ez enyhén szólva katasztrofális. Az idejétmúlt grafikát még el is lehetne neki nézni, talán a borzalmas irányítást is, de a történet, a játékvezetés...Olyan érzetet kelt az egész, mintha egy tipikus kincskeresős halivúdi "filmremeket" próbáltak volna játékba erőszakolni...A főhős röhögve kikerüli a golyókat, mint Neo, aztán elköp valami abszolút oda nem illő "menő" megjegyzést a lemészárolt ellenfelek fölött. Se az emberi reakciók, se a játékmechanika nem valósághű.

Megjegyzem, hogy az új Tomb Raider után álltam neki, szóval az is közrejátszhat, hogy magas elvárásokkal indultam neki :D


Azért én szeretnék még esélyt adni a sorozat többi részének, de nem tudom, érdemes-e ezek után beruházni azokra?



#kaki #Tomb Raider #Uncharted #Mogács Dániel #nemjójáték #larakroft
2020. máj. 5. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam, szerintem így 13-14 év távlatából az első részből (ami még amúgy PS3-ra készült) ne vonj le túl sok következtetést.


Az elsőre már nem emlékszem. Az utolsóval viszont sokat játszottam és úgy emlékszem élveztem. Igen, valóban mint egy hollywood-i film de én mindig szerettem és szerintem el is találták jól. Picit mintha a GTA-nak és a Tomb Raider-nek lenne a keveréke a játék.


Most egyébként (de lehet árpilis folyamán) az egész szériát ingyen le lehetett tölteni a PS Store-ból.

2020. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmire sem beruházni, a nathan drake collection ma még ingyen van (érdemes sietni), az magába foglalja az első 3 részt. Ha ez a 3 játék nem elég arra, hogy megszeresd, akkor a negyediket ne vedd meg.


De egyébként ha nem tetszik pl. az Indiana Jones, vagy a Tomb Raider, akkor szerintem hagyd a szériát.

2020. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan. A hollywoodi kalandfilmeket akarták vele játék formájában megcsinálni és ez tökéletesen sikerült is.


Érdekes, hogy pont ott kritizálod, ahol jól sikerült (hangulat, kalandfilm élmény megidézése) és azt nézed wl neki, ahol tényleg gyengén teljesít (pontatlan irányítás).

2020. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Csak a 4.kel játzsottam. Erősen túl van értékelve, monoton, kiszámítható, könnyű.
2020. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Mint játék, elképesztően túl van értékelve. De a szép grafika és a filmszerű akciók mindig is vonzották a tömeg ízlését.
2020. máj. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#2 Indivel még nem játszottam, de az új TR nagyon tetszett. Lehet, hogy nagyon magasra tette ez nálam a mércét. Ez nem lett "filmes", a szereplők reakciói is teljesen emberiek voltak, ezt hiányoltam igazán az UC-ből. Meg műfajilag sem tudtam hova tenni, se nem igazán gondolkodós, régi TR-feelingű, mert állandóan küldi a játék az ellenfeleket, ellenben akciójátékként sem tudom komolyan venni (főleg ha 4-5 lövés után is vígan ugrál még az enemy :)) A fejtörők is ugyanilyenek a többi részben? Ha legalább az érdekes lenne, de kb. a God of Warban nehezebbek vannak...

2020. máj. 7. 18:26
 7/7 anonim válasza:
46%
Szerintem is túl van értékelve. Engem idegesít. Idegesítő a túlerő, az állandó gránát, túl sok lövés kell egy ellenségbe. Idegesítőek a puzzle-k is. Nem rég játszottam a 4. résszel egy olyan idegesítő puzzle-el találkoztam, hogy majdnem földhöz vágtam a kontrolleremet. Ha végig viszem a 4-et is soha többé nem fogom elővenni őket újra. Eddig az összes részen felidesítettem magamat és ez nekem nem hiányzik. Összegezve az uncharted játékok idegesítőek.
2021. ápr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!