Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miről szólnak a The Elder...

Miről szólnak a The Elder Scrolls játékok?

Figyelt kérdés

Tudom elég népszerű játékokról van szó, viszont mondhatni én kimaradtam ezekből és nem igazán volt esélyem, hogy játszak bármelyik játékkal is, de most változtak a dolgok.


Próbáltam utána járni a történetnek, hogy miről szól, hiszen szívesen megvenném az Obliviont vagy a Skyrimet és játszanék vele.


Wikipédián sajnos nem igazán értettem a dolgokat, valaki elmagyarázná a történetet, hogy nagyjából miről szól az egész? Köszönöm



2020. jún. 7. 10:40
 1/7 pappgr ***** válasza:

Jobban jársz ha youtobe-on keresel egy lore csatornát, mert órákon át itt lehetnénk anélkül, hogy a végére érjünk. Én azt ajánlom, hogy ha most kezdesz bele, akkor a skyrim special editiont vedd meg. Az a legmodernebb, és nem fogsz annyira sok mindenből kimaradni ha nem tudod a háttértörténetet, elég jól elmagyarázza.


Megpróbálom összefoglalni, ES Nirn-ön (bolygó), azon belül Tamriel (kontinens) játszódik. Azon belül 9 tartomány van, abból egy vagy több az egyes játékok helyszíne.

Ezek RPG játékok, tehét azt csinálsz benn amit akarsz. Mindegyikben van egy főküldetés sorozat, amit érdemes végigvinni, ha először játszol, mert sok mindent megtudsz, de a játékosok nagyrésze a mellékküldetésekben merül el, mert van bőven.

Itt egy videó, ez elég jól összefoglalja a történetet:

https://www.youtube.com/watch?v=zW5tuDS0zjU

2020. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. jún. 7. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék az egyetemi beadandóm az Elder Scrollsról :D

2020. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nagyon hosszű sokszor bonyolult meg az hogy minden játéka más és más sztori

pl van most 5 játéka az első kettő az olyan régi hogy nem ajánlom... mert full pixeles és nem tudnál vele játszani...

morrowindtől azaz a 3. tól az obliviontól 4.től egészen a skyrimig 5.ig rendkivül jók! igazából azzal kezdheted amelyikkel akarod mert mindegyik más és más és csak épp hogy megemlíttik egymást...


történet... nos az 5. skyrim sárkányokról szó valamint egy fajta belháboruról amit az északiak vivnak a birodalmiakkal (kicsit ilyen római beütésüek) a lényeg polgárharc van mert a birodalom be akarja szüntetni aző fő hitüket és ugye területet is akarnak foglalni na most ekkor jönnek a srákányok mivel az összes kihalt és egy sárkánnyal sem találékozol csak a skyrimben! a sárkányok eléggé halhatatlan lények azaz feltudnak támadni a lényeg a főhös egy sárkény szülött azaz sárkány lelkű aki elszívja a sárkány lelkeit hogy ne élledjenek ujjá és ugye lesz egy fő sárkány boss

ez az alapja a skyrimben de még nagyon sok mellék történet van ami szintén nagyon jó! és érdemes mindent ki vinni!


olivion azzal nem játszottam de olyanról szól hogy a birodalmi városban vagy azaz a tárképen középpen... és ugye itt a deadrák ellen fogsz küzdeni meg egy királyt megvéddeni végig a deadrák egy másvilági démonok néha segítik az embereket meg néha elakarják pusztitani meg hoditani... meg több vezérük van de nincs fővezér szóval ilyen usa kina orosz egyesült királyság szituáció


morrowind fogalmam sincs...


ja meg annyi hogy az ősi tekercsekről is szólnak amikről kapta a nevét ezek elpusztithatatlan tekercsek térben és időben is léteznek és hatalmas erőt és tudást hordoznak... ezekért is megy a harc! skyrimben feltünik 3 tekercs is ami elég ritka! morrowindben csak megemlítik meg a többiben is

oblivion és skyrim ben ténylegesen feltünnek


ja meg van egy online játék is ami a skyrim előtt 1000 évvel játszodik és arról szól (habár nagyon sok dlc jött ki hozzá) hogy az egész kontinens harcol egymással létre jött három szövetséges és igy mennek egymással (mindegyikben van 3 faj) és ekkor a deadra be tört a világba és nagyon sokan élőhottá váltak (minden játékos) mert ugy kezded hogy a lelked kiszabadul ebből a deadra világból (pokol) és ugy gyözöd le molag bart asszem... persze azóta nagyon sok minden bejött köztük sárkányok vámpirok meg ugye ott a nagy háboru a birodalom hanyatlása (ami majd ujból nagy lesz)

2020. okt. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt hogy olyan régi hogy nem ajánlod? Miért baj az, hogy pixelesek? Nagyon jó grafikája volt az első két játéknak is, soha egy grafikai hibával nem találkoztam pl. az elsőben. A másodikban se gyakran..

A második játék pedig a mai napig az egyik legnagyobb volumenű szerepjáték, aki az Elder Scrollst szereti, annak mindenképp ajánlott az első két rész.

2020. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert teljesen mas generáció!

En pl nem tudnék játszani vele és az emberek többsége sem!

Meg lehet a Windows el sem viszi... lehet csak egy különleges emulatorral fogja futtatni igazából az sem lenne rossz ha ki dobnák az elso két tesz feljavított változatát elég lenne skyrim es grafikával

2020. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyire nehéz egy Dos-Boxot elindítani? Az Elder Scrolls hivatalos oldaláról egyből Dos-Boxxal letölthető mindkét játék ingyen, nincs technikai probléma.

Az meg hogy valaki nem tud játszani egy játékkal, mert túl régi neki, teljesen abszurd, egyéni szocprobléma, attól még lehet hogy a kérdező élvezné az oldschool dungeon crawler játékokat ugyanúgy, mint a későbbi címeket is. Ennyi erővel már a Morrowindet se kéne ajánlani, mert az is egy teljesen más generáció, sokkal bonyolultabb volt a szintezés pl. mint a Skyrimban, előre kellett gondolkodni, stb.

2020. nov. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!