Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért fogalmaznak ilyen hülyén?

Miért fogalmaznak ilyen hülyén?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam, hogy melyik kategóriát válasszam a kérdéshez, de legtöbbször játékoknál futok bele ebbe a problémába, szóval talán ebbe még belefér.

Rengetegszer találkozok olyan mennyiségi összehasonlításokkal, hogy "ez hatszor nagyobb, mint az". Ez csak számomra magyartalan? Miért nem lehet azt mondani, hogy "ez hatszorosa annak", vagy hogy "ez hatszor akkora, mint az"? Már ha egyáltalán ezt jelenti, bár szerintem ezt, márt másképp nincs értelme. De a másik, amivel főleg játékoknál találkozok, hogy egy debuff-nál kiírja, hogy "Az okozott sebzés 300%-kal csökkent". (Persze angolul írja, de ezt jelenti). Wtf? Ezek szerint angolul is képesek ilyen idiótán fogalmazni? Vagy a matek nem az erősségük? Mert ugye ha 50%-kal csökken a sebzés, akkor a felére csökken. Ha pedig 100%-kal csökken, akkor gyakorlatilag 0, tehát nem okoz sebzést az a dolog. De akkor mi van ezzel a 300%-kal? Ha mondjuk alapból okoznál 50 pontnyi sebzést, akkor így -100 sebzést fogsz okozni, amit matematikailag úgy lehetne értelmezni, hogy az ellenfél 100 pontnyit gyógyul, de a játékoknál általában nem erről van szó. Valakinek van ötlete, hogy mi a fenéért írják ki így?



2020. jún. 13. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Az utóbbira közben találtam egy viszonylag értelmes magyarázatot, hogy amikor több buff vagy debuff is érvényesül, akkor játéktól függően azok hatása összeadódhat, és így van értelme a -300%-nak is, mert ellensúlyozza a +400%-ot például. De a "hatszor nagyobb" példát akkor sem értem. És főleg tudományos cikkeknél vagy egyetemi jegyzeteknél találkozok ilyennek, ahol szerintem végképp nem kellene.
2020. jún. 13. 13:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Hmmmmmm...
2020. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó válasz. 😅
2020. jún. 13. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, már csak azárt is, mert egy szám hatszorosa az nem mindig nagyobb a számnál. Lehet vele egyenlő is (0), vagy nála kisebb (negatív számok).
2020. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És tényleg! Ez eszembe sem jutott így hirtelen. Tehát akkor nemcsak magyartalan, de a jelentésük sem feltétlenül egyezik. Akkor viszont végképp nem értem. Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 14. 11:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok olyan fogalom van, ami hagyományon alapul, és nem pontos, még a matematikában is. Hát még a közbeszédben.

Pl.

valószínűségi változó (függvény)

határozatlan integrál (függvény halmaz)

...

2020. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!