Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olyan könyvet szeretnék...

Olyan könyvet szeretnék olvasni, amelyben bonyolultan és érdekesen fogalmaznak. Ajánlanátok ilyet?

Figyelt kérdés
Érdekesség, nehéz érthetőség, élvezetesség, izgalom.. Köszönöm

2012. aug. 3. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi számít bonyolultnak? A nagy romantikus és realista regények általában "bonyolultan" fogalmaznak, illetve rengeteg érdekes dolog történik benne. Persze más ilyen is van, mondjuk Joyce szerintem kellően nehezen olvasható. Vagy Nabukov. Annak idején még Saramagoval folytattam kisebb csatákat, vagy McCarthy sem a King-féle hamburgerirodalom emészhetősége szintjén mozog. (De szerintem ott a szövegkép is rátesz.) Netán Sterne? Vagy Sorokin. (Legyenek csak túlreprezentálva az oroszok, Bulgakov szerintem nem nehezeh olvasható, nem fogalmaz bonyolultan, de őt is ideírom.)

A dél-amerikai részleget is javasolhatom, Borges mindenképpen kiváló és élvezetes. Legyen még Márquez csak a teljesség kedvéért.

Tulajdonképpen a XX. század nagy író közül felsoroltam egy közel sem reprezentatív mintát, a roamntikusokat és a realistákat meg nem is említettem részletesebben.

2012. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! De ugye az általad említett személyek magyarul írták műveiket? Amennyiben igen, kérlek említsd még hasonló írókat, pont ilyenekre gondoltam. :)
2012. aug. 3. 22:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha konkrét könyvcímeket írnál, például amit te olvastál és ettszett.. :)
2012. aug. 3. 22:11
 4/5 zoe.01 válasza:
Dickens nagyon szépen fogalmaz, Orwell rendkívül izgalmas, Victor Hugo Nyomorultak igazán fárasztó,Háború és béke-lassan kell olvasni...
2012. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, az összes magyarul is olvasható. Az utolsó válaszoló említett párat (oké, Orwell XX. századi, őt külön nem mondtam) címmel együtt.

Hogy magyar szerzőt is mondjak, Jókai nagyon szépen és igényesen fogalmaz, de az ő nyelvezete ma már kissé nehézkes, mivel a korban más számított az általános műveltségnek. Ma mindenhol angolt és gyakran németet oktatnak, akkoriban a francia volt az elterjedt nyelv, sokkal erőteljesebb volt a latin, igen sok a mai korra már kiveszett szót is használtak. Ennélfogva Jókai ma már tekinthető bonyolultan fogalmazó szerzőnek, mivel sok idegen szót használ. Őt is szívesen ajánlom, remek (és nagyon izgalmas), hiába utálják sokan.

2012. aug. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!