Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mivel kezdjem, ha még sohasem...

Mivel kezdjem, ha még sohasem játszottam számítógépes játékokkal?

Figyelt kérdés

Még egyetlen számítógépes játékkal sem játszottam soha, de valamiért megjött a kedvem ahhoz, hogy elkezdjek játszani.

Úgy gondoltam, hogy kezdem az elejéről, és elősször DOS-os játékokkal kezdem, és majd folytatom az egyre újabbakkal. Ez így jó ötlet lenne, megéri?

És mik azok a játékok, amiket érdemes lenne kipróbálnom/teljesítenem (úgy nagyjából időrendi sorrendben)?



2020. júl. 19. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Dyna Blaster

Commander Keen

Dune 2

Transport Tycoon

Ufo 2

2020. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én végigjátszottam a DOS időszakot, de nem ajánlom senkinek. Nem is a grafika, meg ilyesmik miatt, inkább az elképesztő nehézség, és kezelhetőség miatt. Ma már nincs idegzetem olyasmihez, hogy egy félórás pályaszakaszt játsszak végig újra meg újra (automata mentés meg checkpointok még ugye nem voltak), vagy egy stratégiai játékban minden egyes egységet egyenként jelölgessek ki.

Sokan állítják, hogy régen minden jobb volt, de szerintem ez hamis nosztalgia.

2020. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha régről akarod kezdeni akkor a C64korszak kimarad?


Amúgy sok jó játék volt régebben, de mai fejjel max 10-20 percet tudnék nosztalgiázni.

Dos-os időszakból amire emlékszem és jó volt az az egyes need for speed, meg az első X-com amivel éjjeleket töltöttem, nem is nagyon emlékszem mik voltak még. talán valami Syndicate rémlik. pedig ezer és egy játékot toltam végig.

2020. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Flipperrel kezdtem és Pasziánsszal :)
2020. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kezdted volna azzal a régi pittyegős fallabda játékkal ami állt egy felezővonalból, egy négyzetből, és két vonalból, amikkel a négyszöget kellett egymás felé ütögetni, és egy egy tekerentyűvel tudtad mozgatni fel-le őket. :D
2020. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!