Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Van itt esetleg olyan, akinek...

Van itt esetleg olyan, akinek simán lenne lehetősége rendszeresen játszani (van rá ideje és megfelelő gépe), mégsem igazán fogta meg ezeknek a világa? Kifejtés lejjebb.

Figyelt kérdés

Hosszú sztori következik:

A helyzet jelenleg az, hogy most elkezdtem eléggé pénzt gyűjtögetni és ha minden jól megy, kb. 1 hónap múlva lenne annyim, hogy egy nagyon belépő szintű gamer gépet tudjak venni. Egy ideje szemezgetek már a pc-s játékok világával, habár sosem éreztem akkora égető vágyat a kipróbálásra... Most, hogy talán lenne lehetőségem belecsöppenni, viszont elbizonytalanodtam. Annyira nem értek a technikához, lassú is vagyok mindenben (de tényleg, lassan gondolkodom, lassan pakolok, lassan eszek, stb.), tanév közben meghalni sincs időm (kivétel talán, ha megint online oktatás lesz). Főleg azért szeretnék játszani, mert a barátaim nagyrésze is ezzel tölti az idejét, sőt, még a párom is, baromi nehéz leszervezni bármi programot velük, szóval talán legalább így valamiféle időt tölthetnék velük... na de. Eleinte biztosan nagyon vacak lennék minden játékban (soha nem játszottam semmivel huzamosabb ideig), így, gondolom, nem mennének velem sokra, a terhükre lenni meg végképp nem szeretnék... 😅

Annyira cikinek érzem ezt az egész helyzetet, de őszintén, nem akarok ki tudja mennyi pénzt elbukni, ha esetleg nem lesz végül jó szórakozás a dolog számomra. Sajna a nem költekezésben meg szintén nem vagyok jó, ha még néhány hónapig "gondolkodnék" a dolgon, tuti, hogy elkölteném véletlenüül...

Szóval, gamerek, vagy éppenséggel nem gamerek: mi a véleményetek úgy az egészről?



2020. júl. 22. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Elobb dontsd el hogy jatszani akarsz, vagy csak ugy foloslegesen aggodni minden folosleges dolgon?
2020. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindkettő, utóbbiban legalább már gyakorlott is vagyok. :D Nem amúgy, de tényleg nagy nyomásnak érzem azt, hogy körülöttem lassan mindenki gamer, én meg kimaradok... De azért diákként nekem az a pénz sok, szóval biztosra akarok menni. :/
2020. júl. 22. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Én az egyszerű és szellemes, régi játékokat szeretem, amik egy 286-os PC-n is vígan elfutnak DOS alatt (pl. logikai játékok), és nem kell hozzájuk erőgép. Azokon nőttem fel, és rájöttem, hogy nem is vágyom többre. A 3D grafikát felesleges, giccses b*ziságnak tartom. Súlyos függőséget okoz általa a játék, sokan elveszítik a valóságérzetüket emiatt. Az erőszakos játékokat is utálom, mert rengeteg gémerből bűnöző lesz. Attól meg egyenesen hánynom kell, hogy kb. az ezredforduló óta a fejlesztők egyre inkább le akarják húzni a játékosokat, pénzért különféle előnyöket kínálnak, meg illegális szerencsejátékokat implementálnak a programokba. Csakis úgy lenne korrekt, hogy egyszer megveszek egy programot (vagy floppy-n lemásolom), és azután örökké működik kifogástalanul. Micsoda szemétség az is, hogy a mai játékokhoz állandó internetkapcsolat kell?! Az internet drága. Ha vezeték nélküli, akkor az elektroszmog miatt egészségkárosító. És különben is, ha már be van kapcsolva, akkor mindig fölugrik valami hülye ablak vagy reklám, ami elvonná az ember figyelmét, még a játékról is. Summa-summárum: Elfajzott az egész világ, a '80-as és '90-es években volt a legjobb számítógépen játszani.
2020. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A jól veszem ki az írásodból akkor nő vagy ( bocsáss meg ha mégsem). Itthon mi is (a barátnőmmel) együtt szoktunk játszani.Nagyon jól el tudunk együtt szórakozni , új világokat fedezünk fel , nevetünk egymás hülyeségén stb stb :D Nem feltétlenül kell rögtön esport játékokkkal játszanod,ahol általában a közösség kicsit toxic , nehogy a szívedre vedd ha esetleg szidnának. Bőven sok olyan játék van amivel tudtok mondjuk ketten vagy hárman , négyen botok ellen játszani,így nem kapsz legalább eleinte felesleges megjegyzéseket idegenektől. Egyébként szerintem megér egy próbát , de ha mégse jönne be ez az egész akkor is el tudod adni amit vettél,így nem bukod az egész pénzt :)
2020. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)
2020. júl. 23. 23:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi párommal szoktunk minden délután játszani mióta lementek a vizsgái. Szerintem felüdítő érzés, plusz közös hobbi és amikor nem vagyunk együtt, akkor is tudunk valahogy időt tölteni a másikkal.

Ahogy előttem is elhangzott, ne aggódj, ha valami nem megy jól elsőre, majd belejössz és/vagy találtok olyan játékot, ami mindenkinek megfelel majd.

Tudom mennyire rossz mindent túlgondolni és aggódni, szóval ne görcsösködj. Minden rendben lesz, ezernyi dolgot lehet ma már gépen csinálni, minimum egy lesz, amiben örömöd leled! :)

19/L

2020. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen típusú játékokkal játszanak a barátaid? Ha pl Minecrafttal vagy Hearthstone-nal, ahhoz nem feltétlenül fontos a gamer gép, nekem egy HP ProBookom van 8 GB RAM-mal meg 2.60 GHz-es Intel processzorral, ráadásul használtan kaptam, de simán viszi mindkét játékot. Nem tudom hogy a Fortnite, PUBG meg a többi hasonló játék mennyire gépigényes.
2020. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!