Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt a GYK oldalán olyan,...

Van itt a GYK oldalán olyan, aki ténylegesen pénzt keres valamilyen hálózatos (MLM) értékesítéssel, internetes munkával, és megosztána a saját tapasztalatait, bemutatva az általa végzett/preferált lehetőséget vagy lehetőségeket?

Figyelt kérdés

Sok infót találtam a témával kapcsolatban a neten, de nekem valamiért mindegyikkel szemben ellenérzéseim voltak.


Olyan lehetőségek érdekelnének, ahol:

- a hálózatba lépőnek nem kell vásárolnia, ahhoz, hogy dolgozhasson a rendszerben;

- nem kell agymosós marketing találkozókra járni;

- valóban hasznos termékeket vagy szolgáltatásokat kell értékesíteni;

- nem álcázott piramisjáték(szerű)a rendszer;

- valóban lehet keresni a befektetett munkával/idővel.


Van ilyen?



#network marketing #hálózatos értékesítés #MLM rendszerek #kereseti lehetőségek
2019. márc. 8. 08:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Van. Üzemeltess webshopot, majd bővítsd hálózattá.
2019. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Nincs ilyen, mert pont az mlm-nek mondasz ellent.


- vásárolni kell, ha terméket nem is, akkor oktatást meg minden kutyagumit, mert a sok hülye egymás lehúzásából él, normális termék és valós értékteremtő munka nélkül.

- agymosás kötelező, mert ha tisztán és érthetően lenne leírva, még a butábbak is látnák, hogy értelmetlen az egész.

- ha hasznos lenne a termék és szolgáltatás, nem kellene tukmálni. Megvennék. Mi szolgáltatást adunk (építészeti tervezés), nincs se honlapunk, de egy büdös hirdetésünk sem, mert egyik ügyfél ajánl a másiknak, döglünk bele a munkába.

- Hálózatépítés, tehát piramis. MLM, piramis. Ezt lehet álcázni vagy nem álcázni, csakis piramis rendszerben működik.

- valóban lehet keresni: igen, ha a fentieket elfogadod és anyádtólk kezdve a legjobb barátodon át az idegenekig mindenkit szemrebbenés nélkül lehúzol. Sajnos még mindig sokan elszélhámoskodnak ezekkel.


Javaslatom: tisztességes tudásból élj meg.

2019. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

#2-essel teljesen egyetértek, annyival kiegészítve, hogy a piramis az nem egyenlő az mlm-el. A piramisjátéknak azt a tiltott módszert szokták nevezni, ahol semmilyen megvehető termék nincsen (értsd: se fiktív, sem másmilyen), csak pénzt teszel az üzletbe, beszervezel embereket, hogy ők is tegyék ezt. Ez egy tiltott pénzkeresési forma.


Az mlm, nem tiltott, vannak valós termékei, most a jelentőségüket hagyjuk :D



Egyébként a kérdezőnek: Internetes munkával én már kerestem/keresek pénzt, de az meg nem MLM. Affiliate marketinggel foglalkozom, ott nincs ember beszervezés, csak szimpla termék/szolgáltatás eladás, amiből részesedést kapsz.

2019. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
#3 - Igazad van, de konkrétan leírják a hálózatépítők, hogy a termék csak másodlagos, bármi lehet, tök lényegtelen, a lényeg a hálózat. Szóval hívhatják tőlem gúlának vagy aminek akarják, rugózhatunk a szavakon, attól még piramis marad :) Csak legalizálták egy 30.000 Ft-os "csodanövénykivonat rákellenszer gyulladáscsökkentővel, amit brit tudósok fedeztek fel, de már a maják is használták" - maszlaggal (kamillatea).
2019. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ne értsd félre, véletlen sem akarom védeni őket, tény vannak nagyon rossz, legtöbb esetben csak odatett termékek, amik ez miatt különböznek a piramisjátéktól. Viszont sok helyen ezt a kifejezést, hogy a termék másodlagos, arra értik, hogy bármit el lehet adni, ha elég jó marketinges vagy. Nem feltétlen a termék minőségére utalnak.


Az meg, hogy neked az mlm is piramisjáték, egyéni döntés és értelmezés kérdése, attól függetlenül a két fogalom nem azonos.

2019. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

#2 kicsit próbáljuk megfordítani a dolgot. Te olyan valamiról írsz véleményt, amiről láthatólag fogalmad sincs. (pl.: "Hálózatépítés, tehát piramis.". Aki egy ici-pici parányi időt is rászán, hogy utána nézzen, az tudja, hogy ez nem igaz.)

Gondolkozz el rajta, hogy mi lenne, ha valaki feltenne egy olyan kérdést, hogy: "Van itt a GYK oldalán olyan, aki ténylegesen pénzt keres valamilyen építészeti tervezéssel ?" Erre jönnék én, aki semmit sem tud az építészetről, soha nem néztem utána, de hallottam az apám sógorának a szomszédjától, hogy egy kőműves egyszer valakit átvert. Írnék egy hosszú választ, hogy az építészek, meg kőművesek, stb csak átverek és "Javaslatom: tisztességes tudásból élj meg."

Neked mi lenne a véleményed rólam?

2019. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

@kituggya


Egyértelmű hogy az MLM és a piramisjáték nem ugyan az.

Viszont bizonyos szempontokból sajnos elég vékony a határ a két dolog között.


Nem véletlen létezik az a jelenség hogy "MLM-nek álcázott piramisjáték".


(Még egyszer kihangsúlyozom nem állítom hogy az MLM és a piramisjáték ugyan az lenne. )

2019. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező


A hálózatépítés is egy ugyanolyan szakma, mint bármely másik, ha dolgozol akkor keresni fogsz vele, ha nem akkor elbuksz.


"- a hálózatba lépőnek nem kell vásárolnia, ahhoz, hogy dolgozhasson a rendszerben;"

A hálózatépítés arról szól, hogy ami neked tetszik, azt tovább ajánlod másnak is. Ha neked tetszenek a terméke, akkor miért ne vásárolnál magadnak is. Ha meg nem tetszenek akkor valószínűleg másnak se fog.


"- nem kell agymosós marketing találkozókra járni;"

Aki már mindent tud, annak nem kötelező. Ez is a munka része, itt tudsz tanulni. Én pl régebben eljártam ilyen rendezvényekre, úgy, hogy nem is voltam a hálózat része. Sok mindent tanítanak ott, nem csak marketinget.


"- valóban hasznos termékeket vagy szolgáltatásokat kell értékesíteni;"

Amint fentebb írtam, ha neked nem tetszik, vagy nem hasznos, vagy ha te nem vennéd meg "magadtól", akkor keress egy másik MLM céget. Mi sok évig így vásároltunk, az MLM nem érdekelt, csak a termékei.


"- nem álcázott piramisjáték(szerű)a rendszer;"

picit olvasgass a témában és egyből ki tudod majd szűrni a piramis rendszereket.


"- valóban lehet keresni a befektetett munkával/idővel."

Én programozó vagyok, igen jól keresek. Nemrég viszont úgy döntöttem, hogy inkább hálózatépítéssel akarok foglalkozni. Sokkal több a lehetőség benne. A pénz eddig sem volt gond nálam, viszont nem volt szabadidőm. Az MLM erre pont jó lesz.

2019. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%

"nem volt szabadidőm. Az MLM erre pont jó lesz."

Tévedés, akkor belebuksz.

Vagy legalábbis alig keresel majd.

2019. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

@kituggya


"A hálózatépítés is egy ugyanolyan szakma, mint bármely másik, ha dolgozol akkor keresni fogsz vele, ha nem akkor elbuksz."


Már ne haragudj, de ez alapvetően így nem igaz.


Ha elmész egy normális bejelentett munkahelyre, mondjuk egy marketinges céghez, ott dolgozol x órát, azért neked fizetést adnak.


Ha elkezdesz egy Multi Level Marketing cégnél dolgozni, leszervezel nem tudom hány találkozót, elmész eltöltöd velük az időt míg tájékoztatod őket stb.. De ne adj isten egy embert sem sikerült beszervezni, vagy rávenni hogy vásároljon a cég termékéből. Akkor bele tettél x óra munkát, energiát(meg esetleg telefonszámla, kávémeghívás, utazsái költség stb...) az egészbe, és egy forintot sem kerestél...

2019. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!