Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a kedvenc soulsborne...

Melyik a kedvenc soulsborne játékotok és miért?

Figyelt kérdés
Bloodborne-t végig vittem nagyon tetszett, most a ds3-t tolom, de nem játszottam ki még, eddig ez is király. 1, 2-vel nem játszottam még, a demon soulsal sem.

2020. okt. 25. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Dark Souls 1 a kedvencem, mivel akkoriban még az újdonság erejével hatott ez a műfaj és annak kb az összes helyszíne, ellenfele azóta is ott van az emlékezetemben.


Amivel legutóbb játszottam a műfajból, az az Android-ra kiadott Pascal's Wager:

[link]


Semmiképp se ítéld el, mert mobil-ra jelent meg, ugyanis hozza egy konzolos Soulsborne játék színvonalát, grafikailag is legalább a Dark Souls 1 szintjén van (ami nem rossz egy telefonra kiadott játéktól).

Hangulat tekintetében egyfajta keveréke a Dark Souls (Dark Fantasy) és Bloodborne (Gótikus Horror) féle hangulatvilágának. A karaktert itt nem te kreálod, hanem a történet alatt irányíthatóvá válik 4 egymástól eltérő karakter (a DLCvel együtt 5), akik mind megkapják a fejlődéskor szerzett tapasztalati pontokat, mindegy melyik karakterrel játszol éppen. Mindegyiknek van saját talent fája is. (A karakterek között lehet váltani a játék egy speciális pontján, kettőt mindig magaddal vihetsz, akik között a harcok között is válthatsz. Ha az egyik karakter meghal, akkor még lehetőséged lesz a másik karakterrel folytatni a harcot, viszont ha ő is meghal, akkor a tapasztalati pont vesztés terhe mellett egy speciális tojás alakú szobornál éledsz újra, ami tekinthető az itteni bonfire-nek)

A játék mindenképp megéri az árát, ennyi pénzért kellően tartalmas 15-25 óra legalább elsőre végigjátszani, DLCvel együtt több is, ha pedig kezdőbb vagy, akkor akár 30+ órát is elszenvedhetsz benne normal fokozaton. (Mindenképp úgy ajánlom, mivel egy ilyen játékban a casual fokozat csak elrontaná az élményt.)


Itt egy magyar youtuber által készített ajánló videó is a játékhoz, hátha meghozza a kedvedet hozzá:

[link]

2020. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm az ajánlatot, de nem szeretem a mobilos játékokat.
2020. okt. 25. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:

A Dark Souls 1-et attól még ajánlom. :)

Persze a Pascal's Wager-t se hagyd ki, ha valaha kiadnák PC-re is, még ha grafikailag maximum DS1 szinten van, akkor is egy nagyon hangulatos játék lenne nagy képernyőn játszva is.

2020. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól sejtettem, hogy kiadják PC-re is:

[link]


Szerintem maximum 5-6ezer Ft lesz az ára, mivel grafikailag nem éri el a mai játékok szintjét, de szerintem sok helyen szebb is, mint mondjuk egy Dark Souls 1 vagy 2. Illetve picit rövidebb is egy Dark Souls-nál, de még ha gyors vagy, akkor is bele lehet ölni 20 órát minimum az első végigjátszásba normal fokozaton, utána pedig jön a nehezített new game+.

2021. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Demons Souls és az Elden Ring kivételével kiplatiztam mindet de az utobbit azért nem mert most játszom. Nekem ebben a sorrendbe néz ki:


1. Elden Ring

2. Bloodborne

3. Dark Souls 3

4. Dark Souls 2

5. Sekiro

6. Dark Souls

7. Demons Souls

2022. jún. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólónak:

A Sekiro nem tekinthető Soulslike-nak, mivel nincsenek meg benne olyan szintű RPG elemek, mint azon alkotásokban, melyek lefektették ezen műfaj alapjait. A Sekiro egy akcio-kaland játék lopakodós elemekkel, igen egyedi harcrendszerrel, ami a Soulslike játékokból is átvett harci mechanikákat, azok kihívását, nehézségét. De nevezhetjük 3D-be ültetett Metroidvania-nak is, azon műfaj is nagy hatással volt a Soulslike játékok bizonyos elemeire, leginkább a komplex pályafelépítésre. Ilyen 3D Metroidvania-nak tekinthető a Star Wars: Jedi Fallen Order is, ami szintén használ Soulslike mechanikákat a harcrendszerben, de mivel szintén nem Akcio RPG jellegű a fejlődésrendszere, ezért nem nevezhető tisztán soulslike-nak.

2022. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!