Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Alábbiak közül melyik mmorpg...

Alábbiak közül melyik mmorpg ajánlanátok hosszú távra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Keresnék magamnak 1 mmorpg-t. 4 is találtam de nem tudok köztük dönteni. Így lehetőleg olyan emberek szakvéleményét kérném akik játszanak/játszottak a következő mmorpg-kkel, tehát ismerik is.


Na szóval:


1. Blade & Souls

2. Black Desert Online

3. Guild Wars 2

4. SoulWorker


Ezek közül melyiket lenne érdemes F2P játékosként játszanom? Azt megjegyzem a megvétel nem kizáró tényező(BDO és GW2 Kiegészitők). Meg meg veszem ha megéri, csak utána ne kelljen költenem már rá, mint 1 Star Wars TOR-ba, inkább így mondom akkor.


Magyar közösség nem elvárás, csak hogy legyen EU szerver. Lehetőleg inkább Pve orientáltabb érdekelne. Sose voltam túlzottan oda a pvp-kért. Persze nincs bajom vele, csinálom is ha van érte "értelmes" reward. De a pve-n legyen a hangsúly inkább.



Illetve ha lenne olyan amit ezek helyett ajánlanátok akkor írjátok meg bátran. Minden ötletet szívesen meghallgatok.


Értelmes válaszoka előre is köszönöm.



2020. nov. 1. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Guild Wars 2 - Ha pároddal/barátnőddel is együtt játszanád, akkor mindenképp ez a nyerő, mivel egyrészt casual szinten is teljesen élvezhető, másrészt akad benne bőven tennivaló a harcok mellett is. Már a világ felfedezéséért is folyamatosan jutalmaz a játék, amit nyilván sokkal nagyobb élmény együtt felfedezni valakivel, mint egyedül magányosan.

Én régen volt, hogy egy olyan lányt tettem Guild Wars 2 függővé, aki előtte szinte nem is játszott videojátékokkal, talán a játék kötetlenebb quest rendszere az, ami miatt lányokat is könnyebben bevonz más MMORPG-kkel szemben. Az lehet, hogy az endgame tartalmakra kifullad és nem szolgál már kellő újdonságokkal és tovább játszásra való motivációval, de az addig vezető út coopban játszva tömény élvezet.

2020. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a véleményed. Azt esetleg el tudnád mondani hogy a dlc megvétele előtt milyen limitációk vannak a fiókodon? Illetve ha megvetted marad-e még valami limit? Mármint hogy nem kell-e havi díj hogy mindent elérhess? Lehet picit h.lyén fogalmazok, de remélem érted mire gondolok.
2020. nov. 1. 23:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesértékű élményt kapsz a kiegészítő nélkül is. Egyedül az van limitálva, hogy hány karaktered lehet az adott accounton, nem mehetsz el a kiegészítő területeire és a bekerült új kaszt-ot sem választhatod, de a tartalmak 80%a ingyen elérhető.

A GW2ben sosem volt havidíj. Ha beszippant a játék, akkor érdemes megvenni a kiegészítőt, azzal együtt simán bele lehet ölni 500-1000 órát is akár. Van aki évek óta játszik vele, több ezer órával a háta mögött és azóta sem unta meg.

2020. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, ennek örülök akkor. Akkor adok neki 1 esélyt, délután letöltöm és meglátom mi lesz. Köszönöm szépen.
2020. nov. 2. 11:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen a guild wars 2 nagyon jó választás lehet, de én a black desert onlinet is ajánlom, abba is nagyon könnyen bele lehet rakni pár ezer órát és ott is lehet többen játszani és segíteni egymást.
2020. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Guild Wars 2 kétségtelenül jó játék(bár én még sosem játszottam vele), viszont azt mondják róla, a sztori után leginkább csak a pvp marad, ami mint mondtad, téged nem nagyon köt le, szóval arra nem biztos, hogy megéri beruházni. Mármint próbáld ki mindenképp, mivel ingyenes, és majd meglátod. Arra fel mondom csak, hogy hosszú távra nem biztos, hogy megfelelő.


A SoulWorkernek szintén jó híre van, bár személy szerint én ezt sem próbáltam még, mivel itt nem lehet egyedi karaktert kreálni, vagy legalábbis nem olyan részletességgel, mint más mmo-knál.


Na viszont 2-3 napja én is a Blade and Soul és a Black Desert közt vacillálok. Játszottam már korábban mindkettővel, a BDO-val 77 órát, a B&S-sel meg szerintem jó 200-at. Nincs Steam-es verziója, szóval pontosat nem tudok. Na de visszatérve, én is csak nagy nehezen tudtam dönteni, mire a Blade and Soul-t választottam. Azt tudni kell, hogy a B&S és a BDO is p2w, de mocskosul. De leírom a fő különbségeket:

Black Desert:

-főleg pvp játék, és nyílt pvp van, azaz bármikor megölhetnek (nem valószínű, hogy meg is fognak, de sose tudhatod)

-mivel főleg pvp, érvényesülni nem fogsz tudni, ha nem fizetsz

-mivel főleg pvp, a sztoritól nem kell pofára esni, dungeon-ök nem is nagyon vannak

Szóval mint látod, a pvp elég sokat lehúz belőle.


Blade and Soul:

-főleg pve

-későbbi dungeon-öknél nem biztos, hogy érvényesülsz, tehát ilyen szempontból kb. olyan, mint a BDO

-jó sztori, az egyik legjobb, amivel mmo-nál találkoztam. Amikor kijött, és elértem az éppen aktuális végére, majd megvesztem, mire kijött a frissítés az új fejezettel.

-pvp arénában megy, egységes értékekkel, tehát csak a skill számít, és vannak jutalmak vagy pedig frakciós pvp, ami úgy működik, hogy 2 ellenséges frakció ruháit viselitek, és akkor tudtok harcolni. Ha leveszitek, védve vagytok


Karakterek testreszabása:

Black Desert:

-a class-ok gender lock-oltak, azaz némelyik class csak nő vagy férfi lehet. Ezen kívül a karakter kreálástól sem kell pofára esni. Beállíthatsz pár dolgot az arcon, de engem például hihetetlenül kiábrándít, hogy alig van pár hajstílus. Ezt leszámítva egyébként a karakterek gyönyörűek. Meg úgy az egész játék.

-a legtöbb valahogy ki is néző ruha csak a cash shop-ban vehető meg alapjáraton. Vannak, akik megveszik valós pénzért, és eladják a tárgypiacon játékbeli pénzért, de ahhoz mocskos sok pénzt össze kell szedned, és egész nap ott kell ülnöd, hogy lecsaphass egy ajánlatra


Blade and Soul:

-a karakterek sokkal jobban testreszabhatók, a legtöbb class lehet férfi és nő is, 1-2 class van talán, ami fajhoz kötött

-a legtöbb ruha itt is fizetős. Itt is megveheted ugyanúgy játékbeli pénzért, de szintén sokat kell grindelni hozzá. A különbség az, hogy itt az alapruhák is jól mutatnak, illetve nem adnak semmi bónuszt, szóval azt viseled, amelyik szimpi, nem leszel gyengébb, csak mert "az erős ruha nem tetszik". Illetve még annyival jobb a helyzet itt, hogy a ruhát közvetlenül a boltból veszed meg, tehát amint megvan rá a pénz, meg is kapod. Nem kell 2 hétig horgászni az ajánlatok közt.


Sokan mondják még előnyként a Black Desert-nél a life skill-eket, de én ettől sem vágom hanyatt magam. A legtöbb igazából afk tevékenység, amit nem is tudsz nélkülözni a játékból, mert egy grindfest az egész. A Blade and Soul esetében viszont nem te végzed az afk tevékenységet, hanem a megfelelő céh tagjai. Tehát míg a BDO-ban azt nézed órákon keresztül, hogy a karaktered pecázik, és pénzt termel, a B&S-nél csak leadod a rendelést, x óra alatt megcsinálják, és te közben tudsz dungeon-öket farmolni.


Illetve még egy fontos különbség a loot. A BDO-nál időnként kapsz valami hasznosat a killek után. Alapból azt hinnéd, hogy ez előny, de nem. Hátrány. Mert a végén már szétspam-eled a billentyűzetedet a sok loot-olással, és inkább veszel pet-et (valódi pénzért), hogy felszedje neked. A B&S esetében a jobb cuccok küldetésekből és dungeon-ökből jönnek, aminek a végén van a loot chest, tehát több időt tudsz a harcra fordítani, és kevesebbet kell a loot-ra.


Szóval szerintem a Black Desert-ben igazából 3 dolog van, ami a Blade and Soul-ban nincs.

1. Gyönyörű grafika

2. Mount

3. Birtokvásárlás

Ha ezek bekerülnének a Blade and Soul-ba, le se szállnék a játékról.

2020. nov. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 WOW... ez aztán a jó kis vélemény kifejtés. :D Köszönöm szépen. Akkor én is kommentálnék 1-2 dolgot ezzel kapcsolatban, most hogy már mindegyikkel van 1 kis tapasztalatom(igaz nem annyi mint neked).


GW2-re: Még közel sem vagyok a végénél, de bittang nagy a felfedezhető térkép. Mire én ott mindent felfedezek meg befogok(pet-es class lettem) addigra... :D De azért végére csak marad valami raid,dungeon vagy valami és nem csak a PVP, remélem. :)


SoulWorker: Amit írtál az igaz, nincs nagyon egyedi kreálás, viszont ennek hatására minden karakternek egyedi story-ja is van. Nem csak 1 random "ez történt és ez van/lesz" ahol minden karakternek ugyanaz a story-ja. VISZONT az határozottan negatívum nálam hogy GF(GameForge) terméke... Ebből kifolyólag szerintem előbb vagy utóbb elég P2W lesz majd belőle. De ahogy elnézem egyenlőre még nincs vele baj 65ig. Had hangsúlyozzam ki még egyszer hogy GameForge-s játék. Azok pedig hát... hogy is mondjam szép szavakkal hogy mi a GameForge minőség??? xDDD De maga a játék bejött nekem, és egyenlőre nincs is bajom vele. Majd japán/koreai szerverre lehet benézek 1x ha időm engedi a macerát ami vele jár. xD


Akkor BDO és BNS:


1. BDO-ba azzal nem értek egyet hogy nem lehet alaposan testreszabni a karaktert a készítésnél. Sims széria kutya fa..a ehhez képest. xD 9, ismétlem KILENC órám ment el csak a karakter készítésre xDDDD Ennyire testre lehet szabni. Arcát,arcsont,fül,orr,szem,száj,mindent. Igaz nincs sok haj féle, de azokat szabadon lehet variálni. Láttam 1 videoba hogy vki rövid hajból macskafüles-et összehozott. Én is megpróbáltam de nem volt türelmem elsajátitani a hajszerkesztő ezen részét, így maradtam a közepes hajnál. :D xDDDDDD


Igen, én is észre vettem hogy BDO eléggé P2W felé hajlik megvétel után is. Továbbá mivel sokkal "fejlettebb" a grafikai motorja, így a gépem is jobban megizzad vele. Minden minimumon 20-30 fps közt. :D BNS meg lazán megy majdnem High-on. xD Mount-ról annyit hogy jó is meg rossz is. Mivel kötelezőek ezért annyira nem jött be. Mert ugye mindenhova lovagolnod kell. Nincs teleport szóval fél óra mire A-ból B-be jutsz ha nincs lovad. Szerencslre Tamer-ként nekem ott a farkas, de akkor is. BNS ezzel szemben ott a Windride(vagy mi a neve, bocsi). BNS-be az a legnagyobb bajom hogy nem tudok 2 class közül választani hogy melyik legyek. De amúgy határozottan tetszik maga a játék. Igaz BNS is sokat változott(megtaláltam régi acc-om és azzal néztem meg mik történtek, és csak fogtam a fejem... :D).


Ami a birtokvásárlást illeti, nem bánnám ha lenne majd BNS_be de nem is létszükség. Mount fölösleges BNS-be mert az a kisebb windride-okat(nem a nagy teleport hanem ahol 2 pont közt animációval átmész) értelmét vesztené akkor ha bejönnek a mountok. Mert azt kötve hiszem hogy csinálnának csillagkaput mint Tera-ba amint a mountok is át tudnak menni. :D xD

2020. nov. 8. 17:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én a BDO-nál férfi karakternél még nem futottam bele abba a bizonyos részletes hajszerkesztőbe. Volt vagy 3 csúszka, amivel a haj hosszát tudtam változtatni elől, hátul, és annyi. Gondolom te akkor női karaktert csináltál. :D


Melyik az a 2 class, amik között nem tudsz dönteni? Most már érdekelni kezdett. XD


Igen, a mount-oknak túl sok értelme nem lenne a B&S-ban a dragon pulses (ez az, amikor abból a sárga fényoszlopból elkezdesz epic módon ugrálgatni :D) és a részekre osztott világ (tehát hogy nem open-world) miatt, de legalább mondhatnánk, hogy vannak. XD

2020. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, női karakter, Tamer csak nő lehet(amit nem is bánok xD). :D Férfi karaktert még nem csináltam BDO-ba így az ő készítésükről nem tudok nyilatkozni.


Soul Fighter és Warlock az a 2 class. Ha nagyon mazoista akarok lenni akkor még az elementalistát is ide venném(a tűz+jég mágus) xDDD



Ah igen, Dragon Pulse a neve annak amire gondoltam, köszi. Hát azért annyira nincs részekre osztva hanem több kontinens van ahogy láttam. Gyalog is el lehet menni 1 kontinensen bellül 1 végtől a másikig csak az bitang sok idő lenne. :D De igen van tagolodás is benne, a nagy teleport pulse-nál még töltőképernyő is. Ami mountokat illeti mondani mondhatnánk, de kérdés hogy milyen mountokat lenne érdemes bele rakni ami passzolna is a játék történetéhez.


Illetve szerintem inkább házat/birtokot érdemesebb lenne a mountok helyett.

2020. nov. 10. 12:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolom elementalista alatt a force master-re gondoltál. :D Igazából mindhárom jó class, amit felsoroltál, de én inkább a Jin race-t szeretem, az az átlagos termetű emberi karakter. A Gon már amolyan termetesebb, ami valahogy nem passzol hozzám. XD Viszont ha a warlock és a soul fighter közül kell választanom, akkor az utóbbit választanám. Az valahogy pörgősebb, illetve sokkal univerzálisabb karakter, mint a warlock. A warlock-nak az inkább az előnye, hogy az a démonszerű dolog, amit megidéz, képes összehúzni az ellenfeleket, ezzel távol tartva őket tőled, aztán rá tud nyomni egy erősebb varázslatot, ami elintézi őket egyszerre. A soul fighter viszont 2 stance-szel rendelkezik, egy távolsági és egy közelharci. Tehát kb. olyan, mintha kombinálnád a kung fu master-t és a force master-t. Szóval ha netán új játékot akarnál kezdeni, és nem a régi karaktereddel folytatni, akkor azt mondom, hogy legyen a soul fighter a fő karaktered, és később próbáld ki mellé a warlock-ot. Az én fő karakterem blade master (én amúgy is amolyan kardos típus vagyok), utána pedig a soul fighter és a warlock következik a listán. Az első karakterem egyébként assassin volt még 2016-ban, de azt az accountomat ellopták... 😅


Részekre osztás alatt főleg a töltőképernyőkre gondoltam, hogy ha mount-tal mennél, akkor elég gyakran beléjük futnál, ami lehet rontaná az élményt. Amúgy én hagyományos lovakat vagy a sivatagban esetleg tevéket tudnék elképzelni. Ugyebár a karaktered a történet szerint tud rendesen repülni (nem glide, hanem rendes repülés), de ezt nem tették bele rendesen a játékba. És mivel alapesetben a karaktered valószínűleg nem akarna túlságosan feltűnősködni a világban, nem repülne, ha nem muszáj. Így emiatt a sima hátasok "immersive"-ebbek lennének szerintem. De persze attól berakhatnak gigantikus sasokat is (jobb, mint a griff vagy a sárkány, azok szerintem annyira nem passzolnak ide), lehet hogy valaki pont feltűnősködni akarna. XD


Ami a házakat illeti, az a történet szempontjából igazából megint nem indokolt. Mivel a történet szerint van otthonod (az a lebegő sziget, ahol a sztori indul), ahova visszatérhetsz később. Tehát ez megint csak egy olyan dolog, ami azoknak lenne jó, akik több függetlenséget akarnak a történettől.

2020. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!