Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak szerintem túl drágák a...

Csak szerintem túl drágák a PS5 játékok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok tehetős bár megvan minden ami kell, de nem élek fényűzésben. Átlagosan, tudjátok, mint ahogy a legtöbbünk.

Mindig is szerettem a videojátékokat. Rengeteg végigjátszást néztem meg mindenféle játékról és stb.

Jelenleg az új konzollal úgy vagyok, hogy a gépet (digitális kiadás) meg tudnám venni viszont utána a játékokat nem hiszem, hogy bírná a pénztárcám.

Kicsit elkeserít, hogy a szerényebb körülmények között élő emberek akik nem keresik agyon magukat x és y okok miatt (ez már más téma) nem engedhetik meg maguknak még magát a gépet sem hisz valakinek ez nagyon nagy összeg és én is kicsit húzom a számat amikor a játékok árát nézem és sajnálnék is kiadni rájuk ennyi pénzt hisz valljuk be nem kis összeg.

Pedig annyira szeretném, de nem engedhetem meg magamnak.

Gondoltam arra, hogy egyik ismerősömhöz átjárok játszani mert ő meg fogja venni, de az meg milyen már..

Nagyon sajnálom pedig..

Persze nem létszükséglet, hogy legyen egy konzol itthon, de jó kikapcsolódás és a party játékok összehozzák a baráti társaságomat is.

Érdekelne kinek mi a véleménye és a meglátása. :)



2020. nov. 15. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben még mindig ott a PC és a Steam (ahol ráadásul nem ritkák a jelentős leárazások).
2020. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Sajnos azok..
2020. nov. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden drága, ami éppen frissen megjelenik.
2020. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
56%

Hobbi. Nem kötelező rá költeni.


Ráadásul még mindig olcsóbb, mint lopott játékot tolni egy 800.000 forintos gémerpécén.

2020. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"Ráadásul még mindig olcsóbb, mint lopott játékot tolni egy 800.000 forintos gémerpécén."


Csak hogy a játékosok nagy része nem 800e-ből vesz gamer pc-t, vagy aki igen, annak már van pénze játékra is.


Nem mellesleg PC-re ott egy halom ingyen játék, amit a játéktartalomkezelő platformok főleg az epic osztogatnak, vagy amúgy is free to play játékok.



Ha megnézed az aktuális konzolok újkori árát, plussz hozzá számolod hogy az évek alatt mennyi pénzt bele ölsz mondjuk XLive Gold/ps plusba meg a játékokat is veszed hozzá, nem jössz ki szarabbul mint pcvel.

2020. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak ugye PS-re sok exkluzív játék van amiért azért jó dolog ha van itthon egy ilyen konzol persze nem kötelezően, ki mit és milyen játékokat preferál.

Gyenge laptopom van.

Ezek szerint inkább ruházzak be egy erősebbre?

2020. nov. 15. 15:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Laptopot venni komoly gamingre a totális deficit. Az már tényleg csak annak való, akinek nagyon sok felesleges pénze van.
2020. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
60%

5.-nek.


1.: Manapság, 500 alatt NINCS megfelelő PC. És magasról lefosom, hogy pár majom leírja majd, hogy ők 89.250 forintból építettek olyat, amin fullban megy a VALHALLA.

2.: Nem kell minden fost megvenni.

3.: A konzol kész, és élete végéig tart. A mai PC meg, jövőre már kevés lesz az új játékokhoz.

4.: Nem azonnal kell venni a nyitócímet.

2020. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A játékok ára egy komplex téma. Egyik oldalról az elmúlt 40 évben gyakorlatilag alig változott az új megjelenések ára, miközben régen néhány fős csapatok, de nem ritkán egy ember fejlesztette a játékokat, míg ma több száz fős nemzetközi csapatok dolgoznak rajtuk, egy komolyabb húzócím költségvetése pedig nem ritkán átlépi a 100 millió dollárt. 1-2 milliós eladás pedig gyakorlatilag egy-egy csapat végét jelentheti (Visceral).


A másik oldalról viszont, még akár csak 20-25 éve is egy néhány százezres eladás elképesztő sikernek számított, mára viszont a piac a sokszorosára nőtt és egy-egy húzócímet két Magyarországnyi vagy még több ember megvesz. A játékok terjesztési költsége is visszaesett a digitális piacterekkel, illetve nem mellékes a DLC és mikrotranzakciós piac és a hozzájuk kapcsolt season passok.


És Magyarországon, mivel az árakat USA dollárban szabják, rájön az is, hogy áll a dollár-forint árfolyam. Akkor sem voltak olcsóbbak a játékok, amikor 10 és 12 ezerért árulták őket, csak akkor 220 vagy 250 forint volt a dollár, most meg egy hete 310 volt.


Nehéz belőni, mennyi volna a méltányos ára egy játéknak, mert ha dupla ennyibe kerülne is, egy mozijegyhez vagy DVD filmhez képest ár/játékidő arányban magasan vezetne.

2020. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nyugati illetve a fejlett országokat alapul véve igen, csak szerinted, magyarországi béreket figyelembe véve, baromi drágák.
2020. nov. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!