Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A francia kártyáról lenne...

A francia kártyáról lenne szó.Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudná mondani (a sima 1 doboz franciakártyára gondolok)hogy hogyan kell játszani? Úgy értem hogy pl az ásszal mit lehet csinálni hogy azzal lapot kérsz vagy valami meg a többivel. Minden kártyalapról szeretnék tudni valamit(pontosabban ezekről:2db fekete:A;J;Q;K 2db piros:A;J;Q;K) és a kártyalapok nevét is szeretném tudni.Azt tudom hogy az A az az ász a K az a király.(jóslást nem kérek!!!)

Előre is köszönöm.



2020. dec. 16. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Francia kártyával több fajta játékot is lehet játszani. Például Holland kocsma, römi, Póker, Speed, stb.

Általában nem számít, hogy milyen színű a lap, de ez játéktól is függhet.

A J betűvel jelölt kártya a jumbó, vannak akik bubinak hívják.

A Q betűvel jelölt kártya a dáma.

A legtöbb játéknál az a lényeg, hogy minél nagyobb kártyát tudj rakni, ehhez ismerned kell a kártyák sorrendjét.

A sorrend (legkisebbtől a legnagyobbig):

2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q, K, A.


A játéktól függően lehetnek lapok, amik jók, többet érnek, de ez is a játéktól függ. Például a holland kocsmában a 2 és a 10 is nagyon jó lap.

2020. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor a jumbóval és a többivel nem lehet színt kérni vagy ilyesmi?
2020. dec. 17. 06:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez, mint mondtam attól függ, hogy milyen játékot játszol vele.
2020. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2020. dec. 17. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!