Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sims 4 miben jobb mint a Sims 3 ?

Sims 4 miben jobb mint a Sims 3 ?

Figyelt kérdés
Mik azok a lehetősége, technikai részek stb. amikben jobb mint az elődje?

2020. dec. 23. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Ha lefoglal a simek szerkesztése, akkor a cas előny, sokkal részletesebben lehet állítgatni a simeket

A Sims 3 nagyon optimalizálatlan, minél több a kieg annál jobban laggol

Sims 4 gyengébb gépeken is elmegy, mert nem nyílt a világ

Többet nem tudok mondani, keveset játszottam 3-al, mert optimalizálatlan és hamar meg is untam, a 4-et is mondjuk, szerintem a 2 lett a legjobb és legrészletesebb, de ez csak mellékesen tettem hozzá

2020. dec. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
a 3 a nyílt világával, a mindent átszinezhetőségével messze a legjobb sims. ám futási problémái vannak, nraas nélkül hosszabb távon a működtetése is kihívás. a sims 4 minden tekintetben visszalépés. a kedvencem az amikor elmész bulizni, hajnal kettőkor hazaindulsz, majd kb 5re el is vánszorog a helyszín széléig
2020. dec. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

A Sims 4-ben a szimed szinte minden testrészét testreszabhatod a CAS-ban, és nincsenek csúszkák hanem fogod és húzod.

Az Építő mód is sokkal egyszerűbb lett, csak megfogod és arrébb húzod a falakat és a bútorok is vele együtt mozognak, amik a falnál vannak. Vannak előre berendezett helyiségek, akinek nincs érzéke a lakberendezéshez, csak lerakja őket, de egyenként is meg lehet venni a bútorokat.

A felhasználói felület is letisztultabb lett, áttekinthetőbb lett.

Az életcélok rendszere kidolgozottabb, minden életcél négy mérföldkőből áll, azok pedig két-három részfeladatból. Menet közben megváltoztathatod a szimed életcélját, ill. cserélgetheted őket, anélkül, hogy elveszne a haladásod a másikban.

A 4. rész legnagyobb újdonsága az érzelmek. A szimek különböző tevékenységek, társas interakciók, történések hatására különböző érzelmi állapotba kerülnek, és minden érzelmi állapotban más jártasságot tud gyorsabban fejleszteni, ill. más tevékenységek végzéséhez ideális, speciális interakciók érhetőek el, stb. Nem egy hangulatmutató van, hogy mennyire érzik jól magukat, hanem különböző érzelmek skáláját produkálják, pl. boldog, kényelmetlenül érzi magát, inspirált, stb. Ezáltal sokkal életszerűbbek.

Amit mások is írtak, hogy félig zárt világa van, csak egy szomszédságon belül lehet szabadon mászkálni, ha máshová megy, töltőképernyő van. Viszont emiatt sokkal jobban fut.


Hirtelen ennyi jutott az eszembe. :)

2020. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Semmiben, a sims4 egy cartoonish hulladék lett (olyan mintha rajzfilm figurákkal játszanál) nyomába se ér a sims3-nak ahol már a grafika is élethűbb. Max abban jobb hogy optimalizálva lett a modern gépekre de kb ennyi...


Legjobb sim rész az a sims2 és sims3 volt azóta az EA csak szenved mert kb sims3 idején kirúgták az egyik fejlesztőjüket aki a sims2 készitésében is részt vett kb a legjobb sims rész volt

2020. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Multitasking. A simed több dolgot tud egyszerre csinálni, mint régebben. Mondjuk általában nem működük annyira jól, a végeredmény az lesz, hogy minden kínosan hosszú ideig tart (alap esetben a simed kb. 40 percig eszik egy szendvicset, beszélgetéssel lehet, hogy 2 óráig tart).


Egyesek szerint jobb a grafikája. Én ezzel nem feltétlenül értek egyet, de ízlések és pofonok.


A 4-ben vannak érzelmek. Sajnos ezeket launch óta nem fejlesztették, ezért mára már javarészt jelentéktelenek. (Értsd: A szemed előtt halt meg az édesanyád. De nem vagy szomorú mert szép a szoba, finomat ettél, láttál egy jó filmet, és tiszta ruhában vagy. És amúgy is, elég pár órát sírnod az ágyban, bezsélned magaddal a tükörben, és már soha többé nem érzel semmi szomorúságot az anyád halála miatt, még csak hiányozni sem fog.)


Építésben van egy-egy új dolog, amire korábban nem volt lehetőségünk. (De vannak dolgok, amik az előző játékokban benne voltak, a 4-ben viszont nincsenek.)


Ha szereted a vámpírokat, akkor örülni fogsz, mert a sims 4-ben vannak az eddigi legkidolgozottabb vámpírok, akik megkapták a saját kiegészítőjüket. (Sajnos ennek az ára az, hogy egyelőre nincsenek például vérfarkasok meg tündérek.)


Nem nyitott a világ, nincs annyi csúszka, ezért egy gyengébb gépen is könnyebben fut, főleg, ha leveszel a grafikából. (Azonban 32 bitre már jó ideje nem jönnek kiegészítők.)


A galériából könnyen leszedhetsz simeket meg házakat, ami tök jó dolog, ha nem szeretsz építeni / simeket cisnálni. Ha pedig szereted az ilyesit, megoszthatod a saját kreálmányaid. AZONBAN ehhez online kell játszanod, és jellemzően minél több dolgot töltesz le és tartasz a fájljaid közt, annál lassabb lesz a játékod.


Sajnos nem tudok túl sok egyebet mondani, illetve nem tudok "csak jót" felhozni. A sims 4 önmagában nem egy rossz játék (bár az árához képest nagyon is rossz), de nem állja meg a helyét a régebbi sims játékokkal szemben. Ha van lehetőséged arra, hogy modold, akkor egész klassz kis játék lesz belőle. Én nagyon élvezem, miután kb. 13 GB modot raktam bele.


Sajnos több rosszat tudok róla mondani, mint jót. Ha azt fontolgatod, hogy megveszed, akkor én ellenezném. A régebbi játékok többet nyújtanak kevesebbért. A sims 3 nyújtja talán a legtöbbet; de a 2 is jó. Én jelenleg a 2-vel és 4-gyel is játszom; a 2 kicsit öregebb, de meglepően jól néz ki miután engedélyeztem és fejlesztettem a grafikáját, és hiába kisebb és öregebb a játék, azt kell mondanom, hogy többet tud, mint a 4. (akármennyire is szeretem a 4-et)

2021. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az #5 eleg jol leirt mindent, annyit tennek hozza, hogyha PC-n jatszol es tudsz modokat hasznalni (es nem vagy ellenuk), az erzelmes reszt sokkal eletszerubbe lehet tenni ket moddal, a Meaningful Stories es a Slice of Life modokkal. Nalam mar ha meghal valaki, a simek egy heten at depressziosak pl, nem szamit annyira, hogy szep a haz, stb. A SoL ad egy rakas uj buffot, azaz sokkal tobb dolog befolyasolja a simek hangulatat. Van benne menstruacio, ilyenkor par napig kenyelmetlenul erzik magukat, faj a hasuk, edesseget akarnak zabalni, stb.

Nekem a modok nagyon sokat adnak a jatekhoz es szeretem oket, ugyhogy en azert irok errol, a Sims 4-hez sokkal jobb es valtozatosabb modok leteznek mar, es egyre jobbakat csinalnak folyamatosan. (Csak tudni kell oket rendesen hasznalni, mindent a keszito oldalarol kell letolteni es figyelni kell, hogy azt a verziot szedd le, ami kompatibilis a jatekod verziojaval, illetve megnezni, hogy ket mod nem uti-e ki egymast, es akkor nem lesznek problemak a jatekban. A legfrissebb patch elott 300 modom volt bent, es minden futott rendesen, a patch ota ki kellett azert szednem jo parat, mert nem minden frissult, van amelyikkel mar nem foglalkozik a keszitoje, stb.)

2021. jan. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!