Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Érdemes meg venni a Minecraft...

Elty1988 kérdése:

Érdemes meg venni a Minecraft Windows 10 Edition-t?

Figyelt kérdés

Menyire tartalmas már a Windows 10 Edition? Hol tart a Java Editionhoz képest? Melyiket érdemesebb meg venni? Egy ideje nem követem, de most kedvet kaptam hozzá.

+1 kérdés: A Windows 10 Edition menyire módolható? (textura csomag, shader stb)

Előre is köszönöm a segítséget.



2020. dec. 25. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire max ha xboxon jatszol
2020. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

A Windows 10 Edition 90%-ban ugyanaz, mint a Java Edition, csak más alapokra van megírva a játék. Van pár crafting recept ami más lehet (én eddig a csónakot találtam amihez a Win 10-esbe kell egy plusz fa lapát), illetve lehetnek olyan automata farm rendszerek amik esetlegesen olyan "hibákat" használnak amik csak a Java kiadásban vannak így ezek a rendszerek értelemszerűen nem működnek a Win 10 verzióban. De egyébként ugyanazt tartalmazza, sokszor a Win 10 verzió még hamarabb is kapja meg az új frissítéseket. Illetve ha van barát/ismerős aki szintén játszik, a Win 10 verzióval minden külső program és szerverbérlés nélkül rá lehet csatlakozni a másikra és egy pályán játszani.


A Javához használt modok, modpackek, textúra csomagok,shader stb nem működnek a Win 10-es kiadással. A játékon belül található egy saját áruháza a játéknak ahol vannak fizetős/ingyenes pályák, textúra csomagok, karakter kinézetek stb. Illetve kimondottan shader nincs ehhez a verzióhoz, viszont van hivatalos RTX mód, ami hasonló.


Ha komolyabban érdekel a játék moddolása, akkor értelemszerűen a Java kiadás jobb. De minden más esetben szerintem a Win 10 jobban megéri, az új alapok miatt sokkal stabilabban fut akár gyengébb gépeken is, barátokkal való játszás sokkal egyszerűbb és akár PC-Telefon-Xbox-PS ugyanúgy együtt játszhat, nem kell ugyanolyan eszközön lennie mindenkinek.

2020. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nem éri meg. A klasszikus pc az igazi, és kb 2500 Ft-val olcsóbb is
2021. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!